fbpx

Yazarlar

Ceren Onurlu

KURUCU

2016 yılında Küçük İlham Kutusu’nu bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.


Sahra Hazal Kaleli

EDİTÖR
Özgür doğasını arayan vahşi bir ruh. Ankara Fen Lisesi ve ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu. Kavun, Sütlaç ve Bebe’nin annesi. İlişkilerle, kadın ve erkeğin özüyle kafayı bozmuş. Zekanın sadece özel durumlarda kullanılması gerektiğini bilir. Masallara ve kedilerinin sihrine inanır.

Psk. Aslıhan Yaman

YAZAR

Yolculuğu 1989 yılında Ankara’da başladı. İnsanları çok sevdiği için işinin hep insanla ilgili olmasını istemiştir. Ona söylenen “Yapma etme, insanla uğraşmak zor”ları dinlemeyip Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamlayarak başarılı bir psikolog olmuştur. Bilmemeyi şiar edinmiş bir insan olarak meslek yolculuğuna Ankara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek lisansıyla devam ediyor.

Betül Onurlu

YAZAR

İzmir’de yaşayan bir kuantum yaşam koçu ve bilinçaltı terapisti. Kariyerinin en gurur duyduğum bölümü, dünyalar tatlısı bir kızın annesi olmak. Yaşamı kolaylık ve keyifle deneyimleyen, doğaya ve suya sevdalı, hayata ve yaptığı işe sırılsıklam aşık bir kişisel gelişimci.


Uzm. Dyt. Oya Neva Demirkol

YAZAR

1991 yılında Ankara’da doğmuştur. 2013 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden ve aynı sene Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden başarıyla mezun olmuştur. Haziran 2013 itibariyle Reform Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık ekibine katılarak iş hayatına başlamıştır. Aynı zamanda Ağustos 2013’te Özel Akropol Tıp Merkezine ve Eylül 2013’te ON Sports Center’a ve Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde danışmanlık vermeye başlamıştır. Eylül 2013’ten itibaren beri nFit Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’nde danışmanlık vermektedir. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Toplum Beslenmesi alanında yüksek lisans öğrenimini bitirerek uzmanlığını almıştır. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde doktora eğitimine başlamıştır.

2017 yılında Uzm. Dyt. Merve Tığlı Çınar ile nFit 365 Gün Sağlık Ajandası’nı, 2018 yılında ise çocuklar için “Bulut’un Beslenme Macerası” kitabını çıkarmıştır. Bu zamana kadar Fitmen, Cosmopolitan, Anne&Bebek, BeStyle gibi dergilerle çalışan Oya Neva Demirkol, her ay Men’s Health dergisinde beslenme konulu yazılar yazmakta ve çeşitli gazete, dergi ve internet sitesine yazılarıyla destek vermektedir. Her Pazartesi ve Cuma günleri Radyo Odtü’de Gündüz Tarifesi programında sağlıklı beslenmeye dair bilgilerini paylaşmaktadır.


Zehra Takmaz

YAZAR

Yaşam sloganı ‘öğrencilik hiç bitmez’ olan, dolayısıyla ruhu hep öğrenci kalan, minimal bir çizgide, yavaş yavaş azalarak, azaldıkça çoğalarak, yaşam yolculuğunu hayatın akışına saygılı olmaya çalışarak sürdürmeye çalışan biri.

Uzm. Dyt. Yeşim Çetin

YAZAR

Yeşim Çetin, 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur.Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü’nü 2013 yılında kazanmıştır. 4 yıllık okul yaşamı boyunca başarıları nedeniyle 8 adet onur belgesi almaya ve bölüm birincisi olarak başarı bursu almaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans eğitimini de Bahçeşehir Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik alanında burslu olarak tamamlamıştır. Medicana Hastanesi, Medical Park Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beşiktaş Aile Sağlığı Merkezi ve Biruni Üniversitesi Hastanesinde intern diyetisyen olarak çalışmıştır.

2017 yılında Nurcan Gündüz Güzellik Merkezinde ve 2018 yılında da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Tetrapak iş birliği ile yapılan ꞌꞌSüt İç Türkiye Sütün Güvendeꞌꞌ projesinde uzman diyetisyen olarak görev almıştır.

Toplumda beslenme bilinci ve kaliteli yaşam farkındalığı yaratarak, çocukluktan yaşlılığa kadar uzanan hayat yolculuğunda bireylere doya doya bir yaşam sunmayı vizyon edinmiştir. Her zaman birincil değeri insan olacak şekilde ve bilimsel literatüre bağlı kalarak, bireylerin sağlıklı ve kaliteli yaşamalarını sağlamak için kalıcı sağlıklı beslenme düzeni oluşturmanın yanında fiziksel aktivite, uyku düzeni ve stres yönetimi konularında güvenilir, özverili ve etik değerlere bağlı kalarak hizmet vermektedir.


Gökhan Karamustafa

YAZAR

1989 İzmir doğumlu olan Gökhan Fırat Karamustafa ilköğrenimi Avrupa’da, ortaöğretim ve lise dönemini İzmir’de tamamlamış olup; Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık bölümünden 2011’ de mezun olmuştur. Halen Yaşar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İç Mimarlık Anabilim Dalı Yüksek Lisans Tez öğrencisidir. Mobilyalara olan özel ilgisi sebebiyle 3 yıl süresince mobilya sektörünün önde gelen firmalarından birinde İç Mimar olarak görev yapmış ve 2017 yılından bu yana kendi markasıyla sektöre hizmet vermektedir.

Doğaya olan aşırı sevgisi sebebiyle boş zamanlarında kendisini dinlemek ve yaratıcılığını artırmak için çeşitli yerlere drone ekipmanlarıyla seyahat eder ve sık sık fotoğraf çeker.


Dyt. Zeynep Ekici

YAZAR

İnsanların hayatına dokunmayı seven ve mesleğinin bu yönde olması adına Beslenme ve Diyetetik bölümünü tercih eden Zeynep Ekici, 2018 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesinden başarı ile mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca bir çok seminer ve kursa katılarak kendini geliştirirken, Renkli Diyet, Fark Etmeden Diyet, Nutrist Beslenme ve Danışmanlık Merkezi, İyi Beslen Dengeli Yaşa Kliniği gibi Nişantaşı’nda bir çok merkezde intern diyetisyen olarak çalışmıştır. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Şişli Kolan Hospital, İstanbul Obezite Akademisi ve Diyetkolik.com da stajyer diyetisyen olarak, mezun olur olmaz da Plena Physiyo & Pilates ve Nişantaşı Merve Akkaya Güzellik Merkezi’nde diyetisyen olarak görev almıştır. Online Diyet sistemi ile disiplinli bir hasta takibi sağlamaktadır.

Diyet kelimesinin önyargısını kırmak ve yasaklar olmadan, önemli olan şeyin dengeli beslenmek ve dengeli yaşamak olduğu mottosunu savunmaktadır.

Genç diyetisyenler internet sitesi, DiyetMag dergisi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Tadımlık dergisinde çeşitli yazıları olan Zeynep Ekici, ekibimizin bir parçası olarak aramıza katılmıştır.


İlayda Başaran

YAZAR

30’lu yaşların başında, kendini keşfetmeyi öğrendiğinden beri keşif içinde kaybolmayı sever. Biraz oyuncu, biraz şarkıcı, biraz yönetmen, biraz gözlemci, biraz çizer, biraz yazar. Konuşmaya da dinlemeye de bayılır. En sevdiği şeylerden biri hayatında radikal değişiklikler yapmayı deneyimlemektir.

Hayattaki en büyük aşkı, en güçlü tutkusu sahnedir.

Şu sıralar AML bükmekle meşgul ve ortamlarda da İlotar olarak biliniyor. Günlük hayatına dönüp en büyük aşkının kollarına atılmayı heyecanla bekliyor.