Yazarlar

Ceren Onurlu

KURUCU

2016 yılında Küçük İlham Kutusu’nu bizimle tanıştırdığında hayata dair tutkusunu bulacağını kendi de tahmin etmemişti. Uluslararası İlişkiler mezunu. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

  onurluceren@gmail.com

Sahra Hazal Kaleli

EDİTÖR
Özgür doğasını arayan vahşi bir ruh. Ankara Fen Lisesi ve ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu. Kavun, Sütlaç ve Bebe’nin annesi. İlişkilerle, kadın ve erkeğin özüyle kafayı bozmuş. Zekanın sadece özel durumlarda kullanılması gerektiğini bilir. Masallara ve kedilerinin sihrine inanır.
  hazalsahrakaleli@gmail.com

Psk. Aslıhan Yaman

YAZAR

Yolculuğu 1989 yılında Ankara’da başladı. İnsanları çok sevdiği için işinin hep insanla ilgili olmasını istemiştir. Ona söylenen “Yapma etme, insanla uğraşmak zor.”ları dinlemeyip Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamlayarak başarılı psikolog olmuştur. Bilmemeyi şiar edinmiş bir insan olarak meslek yolculuğuna Ankara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek lisansıyla devam ediyor.

“Soruyorlar size de söyleyeyim; yaşamak haricinde hiçbir fanatikliğim yok. Aslında bilimle iç içe olan bir mesleğim var ve şunu çok iyi biliyorum. Bilimsel araştırmalar bir bilim insanı için çok heyecan verici olabilir. Ancak bir okur için çoğu zaman sıkıcı bir hikayeden başka bir şey olmuyor. Ben de bu yüzden bütün bildiklerim herkesin anlayabileceği bir şekilde eğlenerek anlatmaya kararlıyım. Ben uzun bir yolculuktayım; yaşamı güzellikleriyle, kimi zaman gözyaşlarıyla, kimi zaman mutluluklarıyla, her anında paylaşmaya, hayatı tüm renkleriyle, çoşkusuyla yaşamaya sizi davet ediyorum. Hadi gelin bu yolculukta yol arkadaşı olalım.”

  ymnaslihan@gmail.com

Betül Onurlu

YAZAR

İzmir’de yaşayan bir kuantum yaşam koçu ve bilinçaltı terapisti. Kariyerinin en gurur duyduğum bölümü, dünyalar tatlısı bir kızın annesi olmak. Yaşamı kolaylık ve keyifle deneyimleyen, doğaya ve suya sevdalı, hayata ve yaptığı işe sırılsıklam aşık bir kişisel gelişimci.

“Bundan böyle yazılarımla aranızda olacağım ve sizlerle yaşamı kolaylaştırmanın yollarını paylaşacağım için çok mutluyum.”

 betulonurlu@hotmail.com

Uzm. Dyt. Oya Neva Demirkol

YAZAR

1991 yılında Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ted Ankara Koleji Vakfı’nda tamamlamış, 2013 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden ve aynı sene Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden başarıyla mezun olmuştur. Haziran 2013 itibariyle Reform Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık ekibine katılarak iş hayatına başlamıştır. Aynı zamanda Ağustos 2013’te Özel Akropol Tıp Merkezine ve Eylül 2013’te ON Sports Center’a ve Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde danışmanlık vermeye başlamıştır. Eylül 2013’ten itibaren beri nFit Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’nde danışmanlık vermektedir. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Toplum Beslenmesi alanında yüksek lisans öğrenimini bitirerek uzmanlığını almıştır. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde doktora eğitimine başlamıştır.

2017 yılında Uzm. Dyt. Merve Tığlı Çınar ile nFit 365 Gün Sağlık Ajandası’nı, 2018 yılında ise çocuklar için “Bulut’un Beslenme Macerası” kitabını çıkarmıştır. Bu zamana kadar Fitmen, Cosmopolitan, Anne&Bebek, BeStyle gibi dergilerle çalışan Oya Neva Demirkol, her ay Men’s Health dergisinde beslenme konulu yazılar yazmakta ve çeşitli gazete, dergi ve internet sitesine yazılarıyla destek vermektedir. Her Pazartesi ve Cuma günleri Radyo Odtü’de Gündüz Tarifesi programında sağlıklı beslenmeye dair bilgilerini paylaşmaktadır.

  nevaoya@gmail.com

Zehra Takmaz

YAZAR

Yaşam sloganı ‘öğrencilik hiç bitmez’ olan, dolayısıyla ruhu hep öğrenci kalan, minimal bir çizgide, yavaş yavaş azalarak, azaldıkça çoğalarak, yaşam yolculuğunu hayatın akışına saygılı olmaya çalışarak sürdürmeye çalışan biri…

“Hayat kendimize yaptığımız yolculuklar toplamıysa eğer, ben de öğrendiklerimi, okuduklarımı, yazıp çizip anlatmak üzere hayatımda evrile devrile geldiğim yolculuğumun bu durağında, yaşamımın şimdisinde seninleyim. Yazdıklarımı keyifle okuman dileğiyle…”

 zehratakmaz@gmail.com