fbpx

Biz Kimiz?

Ekibimiz ve yazarlarımızla tanışın.

Ceren Onurlu

Kurucu

KİK’i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Yazarın Tüm Yazıları

Sahra Hazal Kaleli

Editör

Özgür doğasını arayan vahşi bir ruh. Ankara Fen Lisesi ve ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu. Kavun, Sütlaç ve Bebe’nin annesi. İlişkilerle, kadın ve erkeğin özüyle kafayı bozmuş. Zekanın sadece özel durumlarda kullanılması gerektiğini bilir. Masallara ve kedilerinin sihrine inanır. 

Dyt. Zeynep Ekici

yazar

İnsanların hayatına dokunmayı seven ve mesleğinin bu yönde olması adına Beslenme ve Diyetetik bölümünü tercih eden Zeynep Ekici, 2018 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesinden başarı ile mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca bir çok seminer ve kursa katılarak kendini geliştirirken, Renkli Diyet, Fark Etmeden Diyet, Nutrist Beslenme ve Danışmanlık Merkezi, İyi Beslen Dengeli Yaşa Kliniği gibi Nişantaşı’nda bir çok merkezde intern diyetisyen olarak çalışmıştır. 

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Şişli Kolan Hospital, İstanbul Obezite Akademisi ve Diyetkolik.com da stajyer diyetisyen olarak, mezun olur olmaz da Plena Physiyo & Pilates ve Nişantaşı Merve Akkaya Güzellik Merkezi’nde diyetisyen olarak görev almıştır. Online Diyet sistemi ile disiplinli bir hasta takibi sağlamaktadır.

Diyet kelimesinin önyargısını kırmak ve yasaklar olmadan, önemli olan şeyin dengeli beslenmek ve dengeli yaşamak olduğu mottosunu savunmaktadır.

Genç diyetisyenler internet sitesi, DiyetMag dergisi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Tadımlık dergisinde çeşitli yazıları olan Zeynep Ekici, ekibimizin bir parçası olarak aramıza katılmıştır.

Daha fazla oku

 Yazarın Tüm Yazıları

Uzm. Psikolog Miray Polat

yazar

Farkındalık. Basit ama etkili bir kelime. Hayatının tamda en ihtiyacı olan zamanında karşılaştı Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) ’la. Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra yine kendi üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına devam etti. O dönemlerde ne olduğu ve nerede olmak istediği düşünceleri sarmıştı kafasını. O yaz Meditasyon ve Mindfulness eğitimine katılmaya karar verdi. Ve işte böylece ilk kez kendisi ile tanıştı. Psikoloji onun için sadece bir meslek değil, kendini ifade etme aracı haline gelmişti. Her zaman okumayı ve araştırmayı severdi ama artık daha da çok okuyor, daha da çok merak ediyordu. Her deneyime hep aynı merak ve heyecanla yaklaşmanın tarifsiz hazzını yaşamayı sevmişti. Yazmakla beynimizdeki bağlantılar artar ve yazmak insana iyi gelir demişti bir hocası. Şimdi hem anaokullarında çocuklarla hem de psikoterapist olarak yetişkinlerle çalışıyor. Aynı zamanda okumaya, yazmaya ve merak etmeye devam ediyor.

Yazarın Tüm Yazıları

Astrolog Damla Güleç

yazar

“Astroloji’yi araştırmalısın”. Okumadan hediye ettiği kitabı bitirdikten sonra bunu söyledi annesi. Hayatındaki dönüm noktalarından biriydi. Okumaya, araştırmaya lise çağlarında başladı. Çok geç kalmıştı ve öğrenecek çok şey vardı. Kendini kitaplara açtı ve anlam arayışına başladı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.

 

Yazarın Tüm Yazıları

Gökhan Karamustafa

yazar

1989 İzmir doğumlu olan Gökhan Fırat Karamustafa ilköğrenimi Avrupa’da, ortaöğretim ve lise dönemini İzmir’de tamamlamış olup; Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık bölümünden 2011’ de mezun olmuştur. Halen Yaşar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İç Mimarlık Anabilim Dalı Yüksek Lisans Tez öğrencisidir.
Mobilyalara olan özel ilgisi sebebiyle 3 yıl süresince mobilya sektörünün önde gelen firmalarından birinde İç Mimar olarak görev yapmış ve 2017 yılından bu yana kendi markasıyla sektöre hizmet vermektedir.

Doğaya olan aşırı sevgisi sebebiyle boş zamanlarında kendisini dinlemek ve yaratıcılığını artırmak için çeşitli yerlere drone ekipmanlarıyla seyahat eder ve sık sık fotoğraf çeker.
Daha fazla oku

Yazarın Tüm Yazıları

Uzm. Dyt. Yeşim Çetin

yazar

Yeşim Çetin, 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü’nü 2013 yılında kazanmıştır. 4 yıllık okul yaşamı boyunca başarıları nedeniyle 8 adet onur belgesi almaya ve bölüm birincisi olarak başarı bursu almaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans eğitimini de Bahçeşehir Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik alanında burslu olarak tamamlamıştır. Medicana Hastanesi, Medical Park Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Beşiktaş Aile Sağlığı Merkezi ve Biruni Üniversitesi Hastanesinde intern diyetisyen olarak çalışmıştır.

2017 yılında Nurcan Gündüz Güzellik Merkezinde ve 2018 yılında da İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Tetrapak iş birliği ile yapılan ꞌꞌSüt İç Türkiye Sütün Güvendeꞌꞌ projesinde uzman diyetisyen olarak görev almıştır.

Toplumda beslenme bilinci ve kaliteli yaşam farkındalığı yaratarak, çocukluktan yaşlılığa kadar uzanan hayat yolculuğunda bireylere doya doya bir yaşam sunmayı vizyon edinmiştir. Her zaman birincil değeri insan olacak şekilde ve bilimsel literatüre bağlı kalarak, bireylerin sağlıklı ve kaliteli yaşamalarını sağlamak için kalıcı sağlıklı beslenme düzeni oluşturmanın yanında fiziksel aktivite, uyku düzeni ve stres yönetimi konularında güvenilir, özverili ve etik değerlere bağlı kalarak hizmet vermektedir.

Daha fazla oku

Yazarın Tüm Yazıları

Gülnur Gül

yazar

İstanbul’da yaşayan, İş Yaşamını’nın İnsani Yönünü temsil eden, Akademisyen, Koç ve Mentör. Aynı zamanda hayatının merkezine Ayurveda öğretisini yerleştirmiş, İK’nın tüm süreçlerinde yer almış çeyrek asırlık İK Profesyoneli. Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ABD ve Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans derecelerine sahip.  İK alanında İKY’de Ölçme ve Değerlendirme, Ücret ve Ödül Yönetimi, Farklılıkların Yönetimi; Çalışma Hayatı alanında Zor İnsanlarla Başa Çıkma Yöntemleri ve Kendini Gerçekleştirme konularında dersler ve İşe Alım ve Mülakat Teknikleri, Etkili İş Görüşmesi, Özlük ve Bordrolama eğitimleri vermekte.

Yazarın Tüm Yazıları

Begüm Eylül Urhan

yazar

Bu hayatta en sevdiği aktivite olan yorgan altında film izlemeyi mesleği haline getirmeye karar verip, Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne girdi. Çocukluğundan beri geliştirmeye çalıştığı yazı dilini 7.sanat için kullandı. 

Sinema haricinde hayatının diğer vakitlerinde tam bir İzmir kızı olarak kordon boyunda iyot kokusunu içine çekmeyi, arkadaşlarıyla saçma şeylere gülmeyi ve müzik dinleyerek yürümeyi seviyor. 

Şu sıralar eğitimi için gittiği Kuzey Amerika’da geyik kovalıyor. 

Yazarın Tüm Yazıları

Dyt. Bahar Güzelşen

yazar

İlköğretimde lisanslı olmak üzere, ilköğretim ve lise hayatı boyunca voleybol sporu ile ilgilenip turnuvalarda yer aldı. Bitmeyen enerjisi ve kişilerle olumlu temas kurma özelliğini fark etmesi meslek seçiminde etkili oldu. 2019 yılında Beslenme ve Diyetetik bölümünü  iyi bir ortalama ile bitirerek Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. Lisans süreci boyunca aldığı dersler ve katıldığı bir çok seminer sonucu beslenmenin fizyolojik açlığı gidermekten veya çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmasından çok daha fazlası olduğunu keşfetti. Mesleki mottosu “ne yiyorsak o’yuz” olan Diyetisyen Bahar Güzelşen’in hedefi  kişilerin mevcut yaşam koşullarını sağlıklı yaşam biçimine modifiye etmek ve sürdürülebilir sağlıklı beslenme davranışı kazandırmaktır.

Yazarın Tüm Yazıları

Dyt. Begüm Defne Şafak

yazar

2014 yılında beslenme ve diyet mesleğine gönül veren Şafak, Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Diyetisyen ünvanının yanı sıra beyin antrenörü, profesyonel yaşam koçu ve emzirme danışmanı olması; beslenmeyi fizyolojik, psikolojik, sosyolojik olmak üzere birçok açıdan değerlendirerek kişilere sürdürülebilir sağlıklı beslenmeyi benimsetmesindeki en büyük sebeptir. Eğitim hayatı boyunca mesleğin duayenleri ve klinik başarıları ile tanınan birçok hastanede edindiği deneyimlerle Begüm Defne Şafak Beslenme Danışmanlık Merkezi’ni kurmuştur. 

 Sektörünün önde gelen firmalarında kurumsal beslenme danışmanlığı vermiştir ve vermeye devam etmektedir.  Eğitim vakıfları, ilk ve orta öğretim kurumlarında sıklıkla seminer ve eğitimler düzenlemektedir. Halen Acıbadem Üniversitesi’nde yüksek lisans programında akademik eğitimine devam etmektedir. Dijital iletişim kanallarında gelişmiş mutfak becerileri ile lezzet ve sağlığı birleştiren tarifleri de önemli bir yol göstericidir.
Daha fazla oku

Yazarın Tüm Yazıları

Zehra Takmaz

yazar

Yaşam sloganı ‘öğrencilik hiç bitmez’ olan, dolayısıyla ruhu hep öğrenci kalan, minimal bir çizgide, yavaş yavaş azalarak, azaldıkça çoğalarak, yaşam yolculuğunu hayatın akışına saygılı olmaya çalışarak sürdürmeye çalışan biri.

 Yazarın Tüm Yazıları

Betül Onurlu

yazar

İzmir’de yaşayan bir Kuantum Yaşam Koçu ve Bilinçaltı Terapisti. Kariyerinin en gurur duyduğu bölümü, tüm bunları yaparken bir de dünyalar tatlısı bir kızın annesi olmak. Yaşamı kolaylık ve keyifle deneyimleyen, doğaya ve suya sevdalı, hayata ve yaptığı işe sırılsıklam aşık bir Kişisel Gelişim Uzmanı.

 Yazarın Tüm Yazıları

Eda Hayta

yazar

1999 yılında İstanbul’da doğan Eda Hayta, 2018 yılında Saint-Joseph Fransız Lisesi’nden mezun oldu. Şu anda Acıbadem Üniversitesi’nde hem Beslenme ve Diyetetik hem de Psikoloji bölümü lisans öğrencisi olarak öğrencilik hayatını sürdürüyor. Ek olarak yoga ve pilates alanında dersler alarak kendini geliştirmeye çalışıyor. Seyahat etmeyi, kültürel tadımlar yapmayı,dil öğrenmeyi ve keşfe çıkmayı çok seviyor. Onun için günün en güzel aktivitesi ise; sabahın erken saatlerinde sessizce kahvesini yudumlarken yaptığı 5 dakikalık meditasyon. Mutluluğu ve huzuru daima içimizde keşfedebileceğimizi ama sabırlı olmamız gerektiğini düşünen her zaman çocuk kalacak birisi o. 

Yazarın Tüm Yazıları

Bensu Cangüler

yazar

Kendini daima yollarda arayan Uzakdoğu aşığı bir hayalperest.  Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Bensu Cangüler, yazmaya olan merakını 7 yaşında keşfetmiştir. O günden beri de kendini yazarak ifade etmeye adamıştır. Duygularını, keşiflerini ve ruhuna iyi gelen şeyleri herkesle paylaşmaya çok heveslidir.  Kahvesiz yaşayamaz, en mutlu olduğu anlar doğanın kalbinde olduğu ve seyahate çıkmaya hazırlandığı anlardır. Anı yaşa hayat felsefesidir.  Zaman zaman içinde bulunduğu andan kopsa da, o her zaman kendini iyi hissettirecek bir şeyler bulmayı başarır.

Yazarın Tüm Yazıları