Haftalık Burç Yorumları (13 – 19 Mart 2023)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 13 – 19 Mart haftalık burç yorumları!

Bu sıralar yarım kalmış işleri tamamlama ve hayatınızda daha fazla düzen yaratma arzusu hissediyor olabilirsiniz. Başak dolunayının hayatlarımıza olan etkisi yavaştan azalırken, bu hafta bahar temizliği yapmak için şahane bir zaman!

Bununla birlikte, Satürn’ün Balık burcundaki varlığı bizi üretken olmaktan çok hayal kurma havasına sokabilir. Bu sizi korkutmasın, Satürn Balık’tayken aynı zamanda üretkenliği yeniden tanımlamamıza da yardımcı olur. Gözlerinizi kapatıp hayaller alemine dalmanın da bir tür üretkenlik olduğunu hatırlatır. Bu hafta hayal kurmak, dinlenmek ve meditasyon yapmak için kendinize vakit ayırın. Bu aktiviteler, tükenen pillerimizi dolduracak ve bize ihtiyacımız olan enerjiyi verecek.

Bu hafta sonu, Kova burcundaki Ay’la birlikte, fikir alışverişinde bulunabileceğimiz, bizimle benzer düşünce yapılarına sahip insanlarla bir araya gelebiliriz. Balık burcu dönemi iç gözlem seviyemizi artırmaya devam ederken, Kova burcundaki Ay bize asla düşündüğümüz kadar yalnız olmadığımızı hatırlatacak.

Peki burcunuz bu hafta size neler söylüyor?

Haftalık Burç Yorumları (12 – 19 Mart 2023)

Koç & Yükselen Koç

Bu hafta güven ve özgüven alanınızı harekete geçiren Juno asteroidinin Boğa burcundaki varlığına alışmaya çalışacaksınız. Juno evlilik asteroidi olduğundan, birçok Koç kendilerini duygusal olarak güvende hissettirecek bağlantılar geliştirecek ve bu bağlantılara yatırım yapacak.

Ancak bu hafta kendinizi de kontrol edin; sevdiklerinizin de kendilerini güvende hissetmeleri için gereken çabayı gösteriyor musunuz? Jüpiter’in burcunuzda iki ay daha geçirecek olmasıyla birlikte, her zamankinden daha fazla kendi ihtiyaçlarınıza odaklanmış olabilirsiniz.

16 Perşembe günü, aşk gezegeni olarak da bilinen Venüs, Boğa burcundaki Juno’ya katılarak para ve değerler alanınızı daha da hareketlendiriyor! Bu dönemde, adeta bir para mıknatısı haline gelebilirsiniz. Ancak bu konuda dikkatli olmalı, stratejik davranmalısınız.

Boğa & Yükselen Boğa

Juno’nun burcunuzdaki ilk tam haftasını geçirmesi ve yönetici gezegeniniz Venüs’ün ayın 16’sında burcunuza geçmesiyle birlikte, bu hafta sizin için önemli bir hafta haline geliyor. Venüs aşk ve çekim gezegenidir; bu nedenle bu hafta özgüveninizde bir artış hissetmeniz muhtemel. Bundan en iyi şekilde yararlanın! Yapmanız gereken önemli bir sunum varsa veya hoşlandığınız kişiye aşkınızı itiraf etmek istiyorsanız, özellikle Perşembe gününden itibaren bunu yapmak için uygun bir zaman.

Hafta ortası ise koymaya hazır olduğunuz hedefler hakkında net bir şekilde düşünüp strateji geliştirmek için iyi bir dönem. Bu günleri, önümüzdeki üç ayın iş planını oluşturmak veya netleştirmek için kullanın. Retro dönemi tekrar başlamadan önce işlerinizi şimdiden düzene sokmak akıllıca olacaktır.

İkizler & Yükselen İkizler

Juno’nun Boğa burcunuzdaki varlığı ile maneviyat alanınız bu hafta harekete geçiyor. Gökyüzü bu hafta, ilişkilerinizdeki güvensizliklerinizle yüzleşmenizi isteyecek. Bununla birlikte, ayın 16’sında aşk gezegeni Venüs Boğa burcuna geçiyor. Bu süre zarfında kendi dünyanıza çekilebilirsiniz.

Mars’ın burcunuzdaki son iki haftası; bu dönem boyunca sezgisel iç görülerinize güvenin. Özellikle de sizi rahatsız eden bir konu veya deneyim dikkatinizi çekiyorsa.

Bu hafta sonu, Kova burcundaki Ay, bolca ilham almanıza ve daha önce ihmal ettiğiniz bir tutkuya/hobiye odaklanmanıza yardımcı olacak. Telefonunuzu uçak moduna alın, en sevdiğiniz çalma listesini açın ve hayal gücünüzün sizi yeni boyutlara taşımasına izin verin.

Yengeç & Yükselen Yengeç 

Ay tarafından yönetildiğiniz için dolunaylar ve yeni aylar arasındaki dönemler genellikle sizin üzerinizde önemli etkilere sahiptir. Dolayısıyla bu hafta sizin için bir tür yol ayrımı gibi. Bir parçanız tamamen yeni bir başlangıç yapmak ve yaşam tarzınızı, beklentilerinizi, üstlendiğiniz sorumlulukları bırakmak isteyebilir. Bir başka parçanız ise, biraz daha fazla çalışırsanız, belki de farklı ve daha etkili bir stratejiyle, yapabileceklerinizle kendinizi şaşırtabileceğinizi söyleyebilir. Hangi yolu seçeceksiniz? Bu rotada mı kalacaksınız yoksa rotayı tamamen değiştirecek misiniz?

Ay, Çarşamba’dan Cuma’ya kadar Oğlak burcunda zaman geçiriyor. Bu günlerde bir aydınlanma yaşayabilirsiniz. Belki bir tür varoluşsal krizden geçiyorsunuz, ancak unutmayın bunu tek başınıza yaşamak zorunda değilsiniz. Sevdiklerinizden destek alın.

Satürn Balık burcunda ve dönüşüm gezegeni Plüton Oğlak burcunun son derecelerinde ortaklıklar alanınızı aktive ediyor. Bu dönemde ne kadar derinden sevildiğinizi ve desteklenebileceğinizi fark edeceksiniz. Asıl soru şu: buna izin verecek misiniz?

Aslan & Yükselen Aslan

Derinlik, bilgelik ve samimiyet alanınızı harekete geçiren Satürn’ün Balık burcundaki yeni yerleşimine uyum sağladığınız için bu hafta ilişkilerinizde çok şey değişiyor. Ay boyunca çevrenizin git gide küçüldüğünü fark edebilirsiniz, ancak aynı zamanda enerjinizi ve kaynaklarınızı kiminle paylaştığınız konusunda daha bilinçli davranıyor olacaksınız ve bu muhakeme size uzun vadede karşılığını verecek.

Pazartesi ve Salı günü, Yay burcundaki Ay’ın enerjisini, hayatınız için en iyi senaryoyu hayal etmek için kullanın. Ardından, Çarşamba’dan Cuma’ya kadar Oğlak burcundaki Ay sizi günlük rutininizde değişikliğe teşvik edecek. Ancak ilk başta bunu yapmaya direnebilirsiniz.

Son olarak, bu hafta sonu Kova burcundaki Ay ortaklık alanınızı aydınlatarak sizi, kendinizle ya da başkalarıyla, alışılmışın dışında randevulara evet demeye teşvik edecek.

Başak & Yükselen Başak

Bu hafta, ilişkilerinizden gerçekten ne istediğinizi bol bol düşüneceksiniz. Muhtemelen kendinize derin bir yakınlığa hazır olduğunuzu söylüyorsunuz. Ancak birisi karşınıza çıkar çıkmaz, inanılmaz yüksek standartlarınız nedeniyle onu uzaklaştırmak için bir neden buluyorsunuz. Bunu neden yapıyorsunuz? Bu konuda kendinize karşı gerçekten dürüst olun. Neyden kaçıyorsunuz?

Satürn artık Balık burcunda ve 2026’ya kadar evlilik alanınızı daha da aktive edecek. Dolayısıyla, korkularınız, güvensizlikleriniz, geçmiş acılarınız, kızgınlıklarınız ve aşk konusundaki hayal kırıklıklarınızla yüzleşmekten başka seçeneğiniz yok.

İçinizde var olan ve başkalarının size vermek istediği sevgiye kendinizi bırakabilirseniz neler olabileceğini hayal edin. Gökyüzü, bu hayali kurmak için sizi destekliyor olacak.

Terazi & Yükselen Terazi

Her ne kadar ikili ilişkilerin burcu olarak biliniyor olsanız da, bu hafta önce kendinizle daha iyi bir ilişki kurmanın yolları üzerinde düşünmeniz muhtemel.

Pazartesi ve Salı günleri, Yay burcundaki Ay iletişim alanınızı aktive ediyor. Bu nedenle işte, evde veya ilişkilerinizde içinizi dökmek istediğiniz biri varsa, bunu yapmak için Yay burcundaki Ay’ın cüretkar enerjisini kullanın. Yalnızca, kelimelerinizi akıllıca seçtiğinizden emin olun.

Çarşamba günü Ay Oğlak burcuna geçtiğinde, yapılacaklar listeniz için kendinizi daha endişeli hissedebilirsiniz. Listenin tamamına odaklanmak yerine işleri daha yönetilebilir maddelere ayırmayı deneyin. Bu sıralar yapılacaklara tek tek odaklanmak ve bebek adımları atmak size iyi gelecek.

Akrep & Yükselen Akrep

Balık döneminin bu son haftası sizin şöhret, kader, gerçek aşk ve yaratıcılık alanınızı öne çıkarıyor. Yaratmak, eğlenmek, kendinizle veya başkalarıyla yakınlık kurmak ve gevşemek için kendinize bolca zaman ayırdığınızdan emin olun.

Geçen haftaki Başak dolunayı, hayatı çok zor bir yer olarak görmenize neden olmuştu ve şimdi Balık burcundaki Güneş’in bu son gerilimi, hayatın kendimize izin verdiğimiz kadar basit olabileceğini hatırlamanızı istiyor. Pazartesi ve Salı günleri Yay burcundaki Ay hayatınıza daha fazla kahkaha katmanıza yardımcı olacak.

Çarşamba’dan Cuma’ya kadar Oğlak burcundaki Ay iletişim alanınızı harekete geçirecek ve sizi daha iş odaklı biri haline getirecek. Yapmaya üşendiğiniz görevleri -özellikle de uzun vadede karşılığını alacağınızı bildiğiniz girişimlerse- ertelemeyin.

Finansal gücünüzü artırmak söz konusu olduğunda, kendinizi sabote etme eğilimlerinize bir son vermelisiniz. Konfor alanınızın diğer tarafında deneyimleyebileceğiniz çok şey var. Bu hafta gökyüzü bunu hatırlamanızı istiyor.

Yay & Yükselen Yay

Bu hafta kendinizi azimli, hırslı ve cesur hissedeceksiniz. Bu duygular sizi kariyerinizde ve girdiğiniz herhangi bir yaratıcı alanda büyük zirvelere taşıyacak.

Hafta ortasında Oğlak burcundaki Ay finansal durumunuza ışık tutacak. Mars’ın İkizler burcundaki uzun transiti sırasında harcamalar konusunda aşırı eli açık davranmış olabilirsiniz. Şimdi kendinizi biraz dizginlemenin ve finansal durumunuzda daha fazla istikrar yaratmanın zamanı geldi. Ancak bu bir gecede gerçekleşmeyecek, bu yüzden kendinize biraz zaman tanıyın.

Bu hafta sonu, Kova burcundaki Ayın enerjisiyle, içinizdeki özgün karakterin direksiyona geçmesine izin vermelisiniz. Sizi konfor alanından çıkaracak aktiviteler yapın. Hatta etrafınızdakilerle konuşun ve onları da bu yolculuğa davet edin!

Oğlak & Yükselen Oğlak

Yönetici gezegeniniz Satürn, Balık burcuna geçerken; sınırları sevgiyle korumak ve yeniden inşa etmek, bu hafta odaklanacağınız yegane şey olacak.

Pazartesi ve Salı günü Yay burcundaki Ay, yolculuğunuza daha fazla mizah eklemeye teşvik ediyor. Dibe vurmuş olsanız bile, yol boyunca yaşadığınız bazı deneyimlerin ne kadar komik olduğunu düşünün. Bu düşünce bilincinizin genişlemesine yardımcı olacak ve Balık burcundaki Satürn’ün derslerine daha açık olacaksınız.

Çarşamba’dan Cuma’ya kadar burcunuzdaki Ay, geçen haftaki Başak Ay’ı sırasında yaşadığınız bazı konuşmaları ve aydınlanmaları sindirmenize yardımcı olacak. Artık endişelerinizi, arzularınızı ve özlemlerinizi daha etkili bir şekilde dile getirebilirsiniz. Elbette önce kendinize anlatmaya başlayarak.

Kova & Yükselen Kova

Bu hafta sizin için yeniden hayal kurmayı öğrenmekle ilgili olacak. Yönetici gezegeniniz Satürn Balık burcunda olduğu için, katı standartlarınızı bir kenara bırakmanız ve sıfırdan başlayabileceğiniz rüya gibi bir yaşama girmeniz için sizi teşvik edecek. Bu durum başta size yabancı gelecektir, ancak endişelenmeyin. Çünkü dönüşüm gezegeni Plüton’un 23 Mart’ta burcunuza geçmeye hazırlanıyor. Bu da düşündüğünüzden daha fazla yenilenmeye açık olabileceğiniz anlamına geliyor.

Ay bu hafta sonu burcunuza geçerek, ayın ilk yarısında öğrendikleriniz üzerinde düşünmenize ve rahatlamanıza olanak tanıyacak. Üzerinizdeki ölü toprağını atmanın tam zamanı. Ancak bunun yolu, bilinçli veya bilinçsiz olarak tutunduğunuz psikolojik yüklerle cesurca yüzleşmekten geçiyor.

Balık & Yükselen Balık

Bu hafta kendinizi hem duygusal, hem de nostaljik hissediyor olacaksınız. Öğretici gezegen Satürn burcunuza geçti ve 2026’ya kadar burada olacak. Bu süreçte, kozmik derslerle birlikte, hayatın artan baskısına uyum sağlamayı da öğreneceksiniz.

Hafta ortasındaki gezegen hareketleri, kontrolü yeniden ele almanıza ve organize olmanıza yardımcı olacak. Çarşamba’dan Cuma’ya kadarki süreci, sıkıcı görevleri ertelemek yerine onların üstesinden gelmek için kullanın.

Bu hafta sonu Kova burcundaki Ay maneviyat alanınızı harekete geçiriyor. Bu süreçte size iyi gelen dostlarınızla bağlantı kurmaya meyilli hissedebilirsiniz. Farklı ortamlara girmek isteyebilirsiniz. Bu çağrıyı takip edin, çünkü daha da yükselmenize yardımcı olacak insanlarla tanışmanız çok olası.

Sevgiyi yayalım! Paylaş: