Haftalık Burç Yorumları (2 – 8 Ocak 2023)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 2 – 8 Ocak haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, hem hayallerinizi hem de aldığınız kararları sorgulayacağımız bir gün olabilir. Aslında sizin için ideal olana karar vermek ve o konuda varsa yüksek kriterlerinizi gözden geçirip daha gerçekçi hale getirmek için çok uygun bir gün. Salı günü, Venüs, Kova burcuna geçiyor olacak. Teknolojik gelişmelerin gündem olacağı, ilişkilerde daha özgürlükçü bir yaklaşımda bulunacağımız birkaç haftaya giriyoruz. Sürrealist planlar, yeniliklere harcamalar artabilir. Bitcoin, metaverse dünyası ile ilgili gelişmeler beklenebilir.

Çarşamba günü, Venüs ve Jüpiter arasında uyumlu açı var. Hediyeleşmelerin, fazla yeme, içme ve harcamaların olabileceği bir gün. Dikkatli olmakta fayda var. Diğer yandan ise iki iyicilin destekleyici görünümü, isteklerimizi gerçekleştirmek için fırsatların olacağını söylüyor. Bu sırada, sizi gerçekten neyin mutlu edeceğini düşünmelisiniz. Perşembe günü, rüyalardan sersemlemiş bir şekilde kalkabilirsiniz. Gün genelinde, olaylara hakim değilmiş gibi hissetseniz de akşama doğru daha dinç hatta fevri olabilirsiniz. Sürprizli bir akşam seni bekliyor olabilir. Cuma günü, kendinizi yormamakta fayda var. Sağlıklı beslenmeye çalışın. Molalar vermeyi ihmal etmeyin. Akşam ise sevdiğiniz kişilerle plan yapmak için uygun bir gün.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, Yengeç burcunda dolunay gerçekleşiyor olacak. Ev, aile temaları ön planda olurken, nostalji iyi gelebilir. Eski fotoğraflara bakmak, eskiyi yad etmek sıcacık hissettirecek. Diğer taraftan Güneş-Merkür kavuşumu yaşanacak. Gerçekleştirmeden rafa kaldırdığınız planları, düşünceleri, kararları gündeme almak için çok uygun bir gün. Pazar günü, çok keyifli bir gün olacak. Sanatsal aktiviteler için uygun. Evde dinlenmek yerine dışarı çıkıp aktiviteler içerisinde bulunmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle çocuklar ile program yapmak için ideal bir gün.

Keyifli bir hafta dilerim…

2 Ocak Haftalık Burç Yorumları 

Koç burcu

Sevgili Koçlar, her ne kadar özgür bir ruh olsanız da önümüzdeki birkaç hafta kalabalıklar içerisinde olmak size iyi gelecektir. Takımın bir parçası olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimlemek için fırsatlarınız olacak. Arkadaşlarınızdan maddi, manevi destek görebileceğiniz bir dönem. İçinde bulunduğunuz durumlar ile ilgili yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Kariyeriniz ya da geleceğiniz ile ilgili basiretli kararlar almak, uzun vadeli planlar yapmak için uygun bir hafta. 

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, şimdi kendinizi gösterme zamanı. Yaptığınız işler, aldığınız inisiyatifler göz ardı edilemeyecek kadar parlak olacak. Kendinizi geri plana çekmeyin. Tam tersi, bu fırsatı değerlendirin ve istediğiniz adımları atabilmek için koşulları gözleyin. Oldukça üretken bir döneme giriyorsunuz. Bununla beraber aşk hayatınızda güzel gelişmeler yaşanabilir. Aldığınız kararların sonuçlarını görme zamanı geldi. Sonuç beklediğiniz başvurular ile ilgili geri dönüşler alabilirsiniz. 

İkizler burcu

Sevgili İkizler, gönlünüz uzaklara uçuyor sanki. Yurtdışı seyahatleri gündeminizde olabilir. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Bu aralar internetten biraz fazla alışveriş yapmaya meyillisiniz. Harcamalara bu anlamda dikkat etmekte fayda var. Onun dışında, yeni kişiler ile tanışmak, yeni kültürler tanımak bu dönemde keyfinizi katlayacaktır. Gelir-gider ile ilgili yaptığınız eylemlerin sonuçlarını alma zamanındasınız. Durumunuzu iyi muhasebe edin. Hem parasal olarak hem de değersel olarak kendinizi ölçüp biçin. Bazı radikal kararlar kapınızda olabilir. 

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, bu aralar teknoloji ile biraz daha haşır neşir olabilirsiniz. Yeniliklere daha açık bir döneme giriyorsunuz. Bu arada keyif aldığınız konular yavaş yavaş değişiyor olacak. Eski hobileriniz yerini yenilerine bırakıyor olacak. Bununla birlikte giderlerinizde artış olabilir, aşırıya kaçmadığınızdan emin olun. İlişkinizde attığınız adımların meyvesini alabileceğiniz bir hafta. Birbirinize ne kadar adım attıysanız o kadar düzelmiş olacak, ne kadar uzaklaştıysanız da bazı kabullenmeler yaşanacak. 

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, ilişkilerin daha fazla gündemde olduğu bir döneme giriyorsunuz. Bu yeni bir ilişki, ilişkiye isim koymak ya da ilişkiyi bir adım öteye taşımak olabilir. Yeni ortaklıklar gündemde olabilir. Burada karşınızdaki kişiye değer verdiğinizi gösterdiğinizden emin olmanızda fayda olacaktır. Diğer yandan, kendinizle ne kadar iyi ilgilendiyseniz sağlığınız bu hafta o kadar iyi olacak. Bağışıklık sisteminizi sağlam tutmanızda ve sağlıklı rutinlerinizin olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var. 

Başak burcu

Sevgili Başaklar, günlük rutinlerinize ufak ufak renkler ekleyip daha sevimli ve keyifli hale getirmek için önünüzde birkaç hafta olacak. Patili bir arkadaş edinebilir ya da onlara destek olabilirsiniz. Bu yazıyı okuyorsanız eğer gidip kendinize bir çiçek hediye edin lütfen, çok iyi gelecek. Diğer yandan, kendinize ne kadar vakit ayırıyorsunuz? Spor, sağlık, hobiler hayatınızda ne kadar alan kaplıyor? Bunları gözden geçirmekte fayda var. Kendinizi eğlendirecek yeni bir hobi edinmek için şahane bir hafta. 

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, aşk hayatınız önümüzdeki birkaç hafta oldukça hareketli olacak. Alternatifler arasında bile kalabilirsiniz. Keyif aldığınız programlar yoğunlaşacak. Yeme içmede aşırıya kaçmadığınızdan emin olmakta fayda var. Çok verimli bir döneme giriyorsunuz, değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz işlere, projelere girişebilirsiniz. Yengeç dolunayı ile zaten kariyer ve iş alanında yüzleşmeler, sonuç almalar söz konusu. Eviniz ya da geleceğiniz ile ilgili yatırımlar yapabilirsiniz.  

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, ev veya odanızın dekorasyonu ile ilgilenebilir, yeni yılda kendinize yeni bir ortam yaratabilirsiniz. Bununla birlikte aileniz ile güzel vakit geçirebileceğiniz, birbirinize olan sevginizi hissettirebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Hediyeleşmeler söz konusu olabilir. Diğer yandan, almış olduğunuz kararların sonuçlarını görme vakti gelmiş olsa da bunların ışığında yeni kararlar alabilirsiniz. Taşınma, yer değişiklikleri, seyahatler söz konusu olabilir. 

Yay burcu

Sevgili Yaylar, yeni bir eğitime başlamak, sizi heyecanladıran seyahatler, görüşmeler ve tanışmalar için uygun birkaç haftaya giriyorsunuz. Araba almak isteyenler bu haftaları değerlendirebilir. Küslükler varsa bitebilir. Finansal olarak bazı gelişmeler yaşanabilir. Yeni bir iş ya da terfi ile birlikte gelir artışı söz konusu olabilir. Tabi yine de harcama dengesini ayarlamakta fayda var.  

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, alınması gereken ihtiyaçlar önümüzdeki haftalarda tamamlanabilir ama aşırıya kaçmadığınızdan emin olmakta fayda var. Bununla birlikte hayatınızda önem verdiğiniz şeylerin ne olduğu ve hayatınızda ne kadar yer kapladığı ile ilgili düşünebilirsiniz. Diğer yandan, ilişkiler ile ilgili yüzleşmeler yaşanacaktır. Hayatınızın her alanında kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, ne istediğinizi bilip ona göre kararlar alabileceğiniz bir hafta. 

Kova burcu

Sevgili Kovalar, Venüs’ün burcunuza geçmesi ile birlikte hayat olduğundan daha keyifli gelebilir. Şekere, abur cubura hatta içkiye biraz daha düşkünlük söz konusu olabilir. Bu anlamda dengede kalmaya ihtiyacınız olacaktır. Bu arada seyahatler, eğitimler gündeme gelebilir. Diğer yandan, sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var. Kronik rahatsızlıklarınız varsa tedavinizi ihmal etmediğinizden emin ol. Bu arada bazı yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. 

Balık burcu

Sevgili Balıklar, birkaç hafta keyif aldığınız konuları geri planda tutmaya meyilli olabilirsiniz. Bu enerjiyi, keyif aldığınız şeyleri tek başınıza gerçekleştirerek değerlendirebilirsiniz. Duygularınızı göstermekten çekinmeyin. Aksi halde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Dedikodulardan uzak durmakta fayda var. Diğer yandan, güvendiğiniz, sevdiğiniz arkadaşlarınızla vakit geçirmek iyi gelecektir. Hatta onların desteği ile uzun vadeli gelecek planlarınızı oluşturabilirsiniz.  

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.