Haftalık Burç Yorumları (12 – 18 Aralık 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 12 – 18 Aralık haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, gelecek ile ilgili kalıcı adımlar atarak haftaya başlayabilirsiniz. Güneş’in Satürn ile uyumlu açısı, kendiniz ile ilgili uzun vadeli işler içerisinde bulunmanıza destek olurken otorite figürlerinden destek görebileceğinize işaret ediyor. Hedeflerinizi somutlaştıran adımlar atmak için bugünü değerlendirebilirsiniz. Salı günü, kendinizi fazla olgun, ciddi, ekstra sorumluluk sahibi hissedebilirsiniz. Kendinize eğlenceli anlar yaratmayı ihmal etmeyin. Fazla yüklerinizden kurtulmak için görev dağılımı yapmayı deneyebilirsiniz. Kendinize küçük bir çocukmuş gibi sevgi ve şefkat dolu yaklaşın.

Çarşamba günü, realist bir tutuma bürünürken eleştirel ve katı olmamaya özen gösterin. Sahip olduklarınızın yetersiz olduğunu düşünüp hayallerinizi ve ideallerinizi aza indirgemek yerine tam tersi neleri başarabileceğinize odaklanın. Bunu yaparken başkalarının kahramanı olmayı değil de kendi hayatınızın kahramanı olarak kendinizi düşünün. Perşembe günü, sizi yaralamış sözleri, anıları düşünebilirsiniz. Bunları zihninizde tekrar tekrar oynatıp canınızı sıkmak yerine oradan edinilmesi gereken tecrübeyi cebinize koyup defteri kapatın. Aksi halde bugün biraz agresif geçebilir. Gereksiz tartışmalar içine girebilirsiniz. Cuma günü, zorlu bir gün olabilir. Hedefleriniz ile ihtiyaçlarınızın çatıştığını düşünebilirsiniz. Burada önemli olan bir tarafı seçmek yerine ortak paydanın ne olduğunu bulabilmek. Fazla idealleştirmekten kaçınarak orta noktayı bulmaya çalışın.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, fazla özverili davrandığınız durumların size iyi gelmediğini görerek hayıflanabilirsiniz. Aslında tam da o noktada, daha çok “ben” diyebilmeye ihtiyacınız var. Uyumlu olmak adına arka plana attığınız isteklerinizin üstüne düşmeyişinizden kaynaklı manevi tatminsizlik yaşayabilirsiniz. Pazar günü, Merkür ile Uranüs arasında güzel bir açı kesinleşiyor. Aradığınız cesareti bugün bulabilirsiniz. Bu bir değişim, bir adım, bir yenilik olabilir. Daha önce cesaret edemediğiniz ama devam eden düzeninden rahatsız olduğunuz bir konuda kendinizi yeni adımlar atarken bulabilirsiniz. Rüyalar yol gösterici olabilir.

Keyifli bir hafta dilerim…

12 Aralık Haftalık Burç Yorumları 

Koç burcu

Sevgili Koçlar, hayatınızda yeterince değişim yaşadınız, fırsatlarla karşılaştınız. Bu hafta hayallerinizi gerçekleştirmek, ideallerinizi somutlaştırmak için destekleyici etkiler var. Bunu yaparken para kazanma kaygısının ötesine geçmeye çalışın. Yeteneklerinizi nasıl rahatlıkla ve keyifle sergileyebileceğinizi düşünün ve buna göre planlar yapın. Herkesin sizden beklediği hayatı değil, kendinizi içinde görmek istediğiniz hayatı yaratın.   

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, bunca tutulma size iyi gelmeyen ama tutunmakta ısrar ettiğiniz konfor alanlarınızı terk edebilmeniz içindi. Etkilerini yavaş yavaş görseniz de biraz daha devam ediyor olacak. Özellikle bu hafta, gelecekteki halinizi düşünüp aynada nasıl biri ile karşılaşmak istiyorsanız o kişi olabilmek için değiştirmeniz gereken konuları ele almak için çok uygun. Hayatın anlamını, hayattan ne beklediğinizi ve hayata katabileceğiniz neleriniz olduğunu düşünme vakti geldi.  

İkizler burcu

Sevgili İkizler, en çok zaman ayırdığınız kişilere bir bakın ve sizi nasıl yansıttıklarını görün. Hepimiz mıknatıs gibi kendimizde olan özelliklerdeki kişileri çekeriz. Zıt olduğumuzu sanırız ama aslında görmediğimiz özelliklerimiz karşı taraftadır. Bu hafta bunu fark etmek için çok uygun. Partnerinizi, ilişkinizi, ilişki içinde kendinizi şöyle bir analiz edin. Yaptığınız bu analiz sonucu düşüncelerinizi paylaşıp sağlıklı sohbetler edebilirsiniz. Böylece ilişkiyi olması gerektiği yere taşıyabilirsiniz.  

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, günlük rutininizi gözden geçirin. Sabah kalktığınız anı, o andaki psikolojinizi düşünün. Tüm gün yaptıklarınızdan, kafanızı yastığa koyduğunuzdaki enerjinize kadar her anı gözden geçirin. Sizi sıkan, üzen, yoran, eksikliğini hissettiğiniz neler varsa belirleyin ve değiştirmek için planlar yapın. Hayatınızda; önemsiz, az önemli ya da sıradan gibi gözüken bazı şeylere yapacağınız dokunuşlar, büyük ve kalıcı bir değişimi çağıracaktır. Bu arada ilişkinizden beklentinizi de planın içine dahil etmeyi unutmayın.  

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, herkesin hayatında sadece yapmaktan keyif aldığı aktiviteler vardır. Sizin de varsa ve bu ne ise artık ciddiye alınması gereken bir konuya dönüşmeli. Bu ilişkiniz, hobiniz, bazı alışkanlıklarınız olabilir. Hayatınızda kalıcı olarak yer almaya hazır olduğunu bilin ve ona daha fazla yer açın. Bu hobiyi kariyere dönüştürmek de olabilir, hayatınızı daha sağlıklı kılmak için sevdiğiniz sporu düzenli olarak yapmak da…

Başak burcu

Sevgili Başaklar; eş olmanın, çocuk olmanı, çalışan olmanın, öğrenci olmanın, kardeş olmanın, sevgili olmanın, ebeveyn olmanın sorumlulukları hepimizde var. Özellikle bu hafta, bu sorumlulukların ötesinde kendiniz olmanın nasıl bir şey olacağını, neler yapacağınızı ve yapmak istediklerinizi düşünmenin, bunlar üzerine plan yapmanın zamanı. Keyifli olduğunuz anlar yol gösterici olacak. Aklınıza bir şey gelmiyorsa o anları düşünün, sizi mutlu eden şeyler neler? Rotanızı buna göre çizin.  

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, herkese uyum sağlamak bir marifet, herkesle uyum içerisinde yaşarken kendiniz olmak ayrı bir marifet. Şimdi bunu deneyimleyebileceğiniz aktiviteler için uygun bir haftaya giriyorsunuz. Kendinizi bir spor yaparken, bir hobinizi gerçekleştirirken, eğlenirken hayal edin ve hayatınızda olması için harekete geçin. Belki de köklü değişikliklere ihtiyacınız vardır.  

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, bu dünyaya gelirken cebimizde taşıdığımız yeteneklerimiz vardır. Bu hafta, yapabileceğinizi ve yapamayacağınızı düşündüğünüz şeyleri gözden geçirmeniz için uygun. Bazıları aileniz için önemli olmayabilir bazı fikirleri de onlardan edinmiş olabilirsiniz. Her şeyin ötesinde sıyrılıp kendinizi görmenizin zamanı geldi.  

Yay burcu

Sevgili Yaylar, tam kendiniz için harekete geçecekken, çok sevdiğiniz bir aktiviteyi yapacakken size engel olan düşünceler neler? Tam olmayan, daha fazla üzerinde çalışmanız gerektiğini düşündüğünüz konular var. Kuralına uydurmaya çalıştığınız… Özgün tarzınızı bulduğunuzda tam olacak.  

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, kendinizi izole, yalnız hissedebilirsiniz. Aslında özellikle bu hafta içinde barındırdığınız özelliklerinizi hatta sakladığınız cevherleri çıkarabilmeniz için kendinizle başbaşa kalmanız daha iyi olacak. Yalnızken alacağınız kararlar çok daha isabetli ve sizi yansıtan cinsten olacak. Kendinizi çok daha iyi bir şekilde analiz edebilirsiniz.  

Kova burcu

Sevgili Kovalar, bir süredir kendinizi, hayatınızı, nelerin elinizden gittiğini, nelere sahip olduğunuzu, nelere tutunduğunuzu ya da nelerden vazgeçtiğinizi düşünüyorsunuz. Şimdi neler yapmanız gerektiğini, kendinizi nasıl parlattığınızı görebilmeye başlayacaksınız.  

Balık burcu

Sevgili Balıklar, o kadar çok fırsat var ki önünüzde. Yapılacak işler, gerçekleştirilecek başarılar… Sadece endişelerinizden uzaklaşmalısınız. Daha doğrusu vesveselerinizin sesini birazcık da olsa kısmayı başardığınızda, kendinize acımasız davranmak yerine şefkatli yaklaştığınızda elde edecekleriniz sizi fazlasıyla memnun edecek.  

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.