Haftalık Burç Yorumları (14 – 20 Kasım 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 14 – 20 Kasım haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, haftaya zinde ve güçlü bir başlangıç yapabilirsiniz. Fırsatlar yakalayabileceğiniz, güzel bir gün sizi bekliyor olacak. Akşam üzeri kendinizi daha organize ve daha keyifli hissedebilirsiniz. Salı günü, çok güzel açılar var. Bugünü kendinizi bulmak, yeteneklerinizi sergilemek ya da yatırımlar yapmak için kullanabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için bekliyorsanız bugünü değerlendirebilirsiniz. Ama tüm bunları akşamüzerine kadar gerçekleştirmenizde fayda var. Enerji çalışmaları için de çok güzel bir gün.

Çarşamba günü Venüs, Yay burcuna geçiş yapıyor olacak. İlişkiler rahatlıyor olacak. Daha olumlu, aşk dolu, macera dolu bir zaman dilimine giriyoruz. Seyahat ve eğitim harcamalarında artış olacaktır. Yeni kişilerle tanışmak, yeni yerler keşfetmek için çok güzel bir zaman. Perşembe günü de Merkür, Yay burcuna geçiyor olacak. Bu konumu; eğitim, seyahat ve ticaret alanlarında adımlar atmak, planlar yapmak için kullanabiliriz. Daha pozitif olacağız. Adeta bir Pollyanna olacak, bardağın dolu tarafını görüyor olacağız. Ayrıca olayları; daha üst perspektiften, bütüncül, etik çerçevede ele alabiliriz. Cuma günü, geçmişten hatta atalarımızdan gelen aktarımla, bazı olay ve duygular ile ilgili rüyalar görebiliriz. Eğer gördüğünüz rüyayı hatırlarsanız not tutmanızda fayda var. Daha sonra bazı mesajlar daha anlaşılır olacaktır. Akşama doğru bazı görev ve sorumlulukların bizi duygusal olarak beslemek yerine yıprattığını ve hayattan aldığımız keyfi azalttığını görmek önemli olacaktır.


İlgini çekebilir: Astrolojide Ay Döngüleri ve Ay Burcunuzun Özellikleri

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, Mars-Neptün karesi dikkat çekici. Su kazalarına ve ilaç kullanımlarına dikkat. Neyi idealleştirdiğinizi hatta bunu biraz abarttığınızı görebilmek için güzel bir gün. Hayallerin peşinden koşarken koştuğunuz şeyden uzaklaşmış olabilirsiniz. Bu açı size durumu fark ettirip doğru yolu gösterecek farkındalığı kazandırabilir. Pazar günü, bazı olaylara karşı duygu şalterlerinizi indirdiğiniz için kendinize yabancılaşmış olduğunuzu, kendinize mesafe koyduğunuzu görmek için güzel bir gün. Eğer hiç yapmayacağınız bir davranış veya olay içerisinde kendinizi buluyorsanız bilin ki bazı duyguları yaşamaktan kaçıyorsunuz. Onlar ile yüzleşmek daha iyi hissetmenizi, ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamınızı sağlayacaktır.

14 Kasım Haftalık Burç Yorumları 

Koç burcu

Sevgili Koçlar, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte uzak yerlere seyahatler planlamak isteyebilirsiniz. Gidemeseniz bile uzak yerleri, yeni kültürleri size getirecek filmler, belgeseller izleyebilirsiniz. Yazı yazmaktan, kitap okumaktan, yeni bilgiler edinmekten oldukça keyif alacağınız bir dönem. Ticaret ile ilgileniyorsanız şanslı bir zamandasınız. Ayrıca bu alanlardan aşk kapınızı çalabilir. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Düşünceleriniz daha cesur, daha uçuk olmaya meyilli olacaktır. İdealleriniz ve hayalleriniz ile ilgili planlar yapabiliriniz. Burada sadece ütopik olmak ya da fazla riskli planlar yapmak yerine ayağı yere sağlam basan planlar yapmak önemli olacaktır. Yeni bir eğitime başlamak için çok ideal bir zaman. 

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte harcamalarda artış yaşanabilir. Etiketine bakmadan sadece beğendiğiniz için kendinizi kasada bulabilir ve zorluk yaşayabilirsiniz. O yüzden dikkatli olmakta fayda var. Keyfi harcamalar ile ihtiyaçları birbirinden ayırın. Diğer yandan bu konum, ortaklı işlerden gelen kazanç anlamında şanslı olabilir. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Gizemli, okült ve manevi konulara ilginiz artabilir. Bu konularda okumalar, araştırmalar yapabilir, eğitim alabilirsiniz. Diğer yandan eşinizin veya partnerinizin, geliriyle ilgili konularda görüşmeler yapması olasıdır. 

İkizler burcu

Sevgili İkizler, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte, sizin için ilişkilerden yana şanslı bir dönem başlıyor. Yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da var olan ilişkinizle ilgili güzel bir dönem yaşayabilirsiniz. Beraber keyifli programlar içerisinde olabilirsiniz. Diğer yandan ortaklı işler kurabilir ya da danışmanlıklar vermeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Burası sizin evlilik alanınız olduğu için evlilik konusunu ya da ilişkiler konusunu düşünüyor, bazı planlar yapıyor olabilirsiniz. Ticari konularda bazı atılımlar yapabilirsiniz. Mars’ın İkizler burcunda olduğunu düşünürek fevri hareketlerden kaçınmanızı tavsiye ederim. 

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte yaptığınız işlerden çok daha keyif alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Günlük düzeninizi aynı şekilde devam ettirmekte zorlanabilirsiniz. Rutininizde olan herhangi bir işi, eylemi, programı güzelleştirmeye çalışın. Hayatınıza renk katabilirsiniz. Bu arada iş ile ilgili seyahatlar veya bunların planı söz konusu olabilir. Evcil hayvan edinmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Çalışma arkadaşları ile sosyalleşmeler, bol konuşmalar yaşanacaktır. Maceracı yanınız ortaya çıkıyor. 

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte, aşk ve cinsellik hayatınız hareketleniyor. Bazılarınız aşkın ne olduğunu tadacaktır. Çocuk isteyenler için uygun bir dönem olabilir. Çocukları olanlar ise onlarla çok daha keyifli organizasyonlar içinde bulunabilecekler. Bazılarınız borsa gibi spekülatif alanlardan yana şanslı olabilirsiniz. Oldukça üretken bir zamana giriyorsunuz. Değerlendirmekte fayda var. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Bu ara bahsi geçen konularda planlar, programlar söz konusu olacaktır. Çocuklarınızla ya da partnerinizle olan ilişkilerinize daha üst perspektiften bakabileceğiniz bir dönem. 

Başak burcu

Sevgili Başaklar, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte, ev ile ilgili dekoratif değişiklikler yapmaktan oldukça keyif alacağınız bir zaman. Böylelikle evde istediğiniz, keyifli sosyal ortamları oluşturabilirsiniz. Ev ve aile için harcamalar artış gösterebilir. Gayrimenkul yatırımları söz konusu olabilir. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Taşınma, bilmediğiniz daha önce bulunmadığınız yerleri araştırma söz konusu olabilir. Aile ile daha çok görüşebilirsiniz. Hayatınızı inşa ettiğiniz temel konuları gözden geçirebilirsiniz. 

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte kısa da olsa seyahatler heyecan verici olabilir. Eğitimler alabilir, okumalar yapabilirsiniz. Yakın akrabalar ile görüşmeler, konuşmalardan keyif alabilirsiniz. Araba, eğitim ya da iletişim araçları harcamaları söz konusu olabilir. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Daha pozitif düşünerek kararlar almaya meyilli olabilirsiniz. Gaf yapmamaya özen göstermenizde fayda var. Fikirler ve konuşmalarda abartıya kaçmamaya çalışın. 

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte, gelirinizde artış yaşansa da harcamalarınız da artabilir, dikkatli olmakta fayda var. Bu ara kendinizi bolca takdir etmeyi deneyimlemeye çalışın. Bu sayede bazı konularda pesimist olan görüşünüzün kırıldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. İşiniz ve geliriniz ile ilgili düşünebilir, alternatif gelir kaynaklarını araştırabilir, bazı planlar yapabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Burada kendinize sormanız gereken soru, “Yeteneklerimi kullandığım, kullanabildiğim bir işte mi çalışıyorum?”. 

Yay burcu

Sevgili Yaylar, Venüs’ün burcunuza geçmesi ile birlikte, hayatınızda çok daha fazla keyifli anlar, sosyal ortamlar söz konusu olacaktır. Gittikçe popülerleşiyorsunuz. Yapmaktan mutlu olduğunuz şeyleri yaptıkça mutluluğunuz katlanarak artıyor olacaktır. Bu ara kendinize yatırım yapabilirsiniz. Bazı adımlar için acele etmeye gerek yok. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Hayatınız ile ilgili kararlar almak isteyebilirsiniz. Hayat amacınızı, motivasyonlarınızı düşünebilir, buna göre vizyonunuzu şekillendirmek isteyebilirsiniz. İlişkiler de gündeminizi oldukça meşgul edeceğe benziyor. Karşı tarafla birbirinize objektif bir pencereden baktığınızdan emin olun. 

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte, gizli, platonik aşlar söz konusu olabilirken ilişkiler konusu gündeminizden tamamen de düşebilir. Daha çok yaptığınız ya da yapamadığınız işlere odaklanabilirsiniz. Mesajlı rüyalar görebilirsiniz. Rüya günlüğü tutmanızda fayda var. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Kendinizi zorlayacak, sınırlarınızı görmeye çalıştığınız bir döneme girebilirsiniz. Aldığınız kararları, endişelerinizi ve kaynaklarını sorgulayabilirsiniz. Başkalarına da oldukça yararlı tavsiyelerde bulunabilirsiniz. 

Kova burcu

Sevgili Kovalar, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte, sosyal hayatınız oldukça canlanıyor olacak. Arkadaşlarınızla bol programlı, keyifli anlar yaratabilirsiniz. Bu arada bazı dernek ve gruplara maddi yardımlarda bulunmak için uygun bir dönem. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Kendinize yeni idealler oluşturabilir ve onlara ulaşmak için planlar yapabilirsiniz. Gelecek planlarınızı gözden geçirirken sosyal çevrenizden destek görebilirsiniz. 

Balık burcu

Sevgili Balıklar, Venüs’ün Yay burcuna geçmesi ile birlikte, sosyal statü değişimi söz konusu olabilir. İş veya kariyer değişimi, evlilik, ebeveynlik gibi hayatınızı etkileyecek olaylar söz konusu olabilir. Keyifli bir dönem sizi bekliyor olacak. Geleceğiniz için yatırımlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda Merkür de Yay burcuna geçiyor olacak. Bundan sonraki hayatınızı nasıl geçireceğinize dair planlar yapabilirsiniz. Fikirleriniz oldukça ön planda olacak. Bu anlamda kendinizi gösterebileceğiniz, popülerleşeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. 

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.