Haftalık Burç Yorumları (19 – 25 Eylül 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 19 Eylül – 25 Eylül haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, aşırı düşünmek iyi gelmeyebilir. Ya çok kararsız kalabilir ya da düşünmekten yorulup olmadık bir hamle yapabilirsiniz. O yüzden çıkmaza girdiğinizde mola verin veya başka işlerle uğraşın. Bunların dışında Güneş-Plüton üçgeni ile kendinize güveniniz tam bir şekilde haftaya başlayabilirsiniz. Salı günü, hayatınızda hep istediğiniz ama bir türlü yapmadığınız ya da yapamadığınız bir şey için harekete geçebilirsiniz. Çok da güzel olur. İlişkinizi canlandırmak için adımlar atabilir. Keyif aldığınız işleri yaparken özgünlüğünüzü kullanarak o işi güzelleştirebilirsiniz.

Çarşamba günü, kendinizi eğlenceli organizasyonları düşünürken ya da planlarken bulabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler için çok uygun bir gün. Bunun dışında kendinizi şımartmak için de çok güzel bir gün. Okumak, yazmak, düşünmek, tartışmak gibi entelektüel faaliyetler içinde olabilirsiniz. Perşembe günü, kontrolünüzde olmasını istediğiniz, devam etsin diye direttiğiniz her şeyin tam tersi olabileceğini deneyimleyebilirsiniz. Bu da ilk etapta sizi zorlayabilir. Akışa bırakmak ya da değişen koşullara hızlı adapte olmak işinizi kolaylaştırabilir. Belki de sabit kalmasını istediğiniz şeyler artık size hizmet etmiyordur. Cuma günü, Güneş Terazi burcuna geçiyor. Artık daha sosyal, daha görünür, bireysellikten ziyade müşterek işler içinde daha rahat olabileceğiniz, rahat edebileceğiniz bir aya giriyoruz. Sanatsal faaliyetler, sosyal etkinlikler artacaktır. Görüşmeler, konuşmalar daha sıklaşacaktır. Bu sırada, Merkür gerilerken tekrar Başak burcuna ziyaret ediyor olacak. Detaylandırmaya ihtiyaç duyduğunuz konuları ele alabilir, daha pratik ve uygun bir hale getirebilirsiniz.

Cumartesi günü, Venüs-Neptün karşıtlığı parasal konularda dikkat edilmesi için bir uyarı niteliğinde. Gelen-giden paranın kontrolünüzde olduğundan emin olun. Dolandırılma ya da gereksiz harcamalar yapma konusunda dikkat edin. Bu enerjiyi; yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak faaliyetler için kullanabilir, sinema keyfi yapabilir, enerji çalışmalarınızı bugüne getirebilirsiniz. Pazar günü, hem sevgi pıtırcığı, hem yapılacakları halledecek kadar güçlü ve zinde hem de realist bir yaklaşım içerisinde olabilirsiniz. Akşama doğru ise kendiniz ile kalmak istemeyebilir, kendinizi kalabalık arkadaş gruplarına atabilirsiniz. Sosyalleşmek için güzel bir akşam olacak.

Keyifli bir hafta dilerim…

İlgini çekebilir: Merkür Retrosu ve Etkileri (9 Eylül 2022)

19 Eylül Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Sevgili Koçlar, ikili ilişkilerde yaşanan sıkıntılara bir nebze olsun ferahlık gelebilir. Merkür hala retro olsa da kendinizi, karşınızdaki kişiye yanlış anlaşılmadan ifade edebilirsiniz. Artık karşınızdaki kişinin sizden nasıl ifadeler beklediğini öğrendiğiniz bir dönem. Bu aralar çok fazla şekerli veya rafine ürünler tüketmemeye çalışmanızda fayda var. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. 

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar, iş hayatınızda ön plana çıkacağınız bir döneme giriyorsunuz. Çalışma arkadaşlarınız arasından sıyrılıp kendinizi ve işinizi rahatça gösterebiliyor olacaksınız. Bununla beraber, kendi kendinize detaylarda boğulmak yerine iş bölümü ve iş paylaşımını gerçekleştirdiğiniz takdirde çok daha az stresli bir dönem sizi bekliyor. Bu arada hobilerinizle ilgilenebilir, spor yapmaktan keyif alabilir ya da sanatsal aktivitelerde bulunabilirsiniz. Bunları yaparken yaratıcılığınız oldukça artıyor. Gelecek planlamaları yaparken hayal gücünüz ve idealleriniz yanında gerçekçi bakış açınızı da katmayı ihmal etmeyin.

İkizler Burcu

Sevgili İkizler, aşk hayatınız biraz daha hareketleniyor gibi gözüküyor. Bu konuda bazı kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Siz net olduğunuz müddetçe bu alanda daha az problem yaşarsınız. Bu arada eğitim hayatında bazı tekrarlamalar, zorlanmalar olabilir. Dikkat etmekte fayda var. Diğer hayat alanlarınıza baktığımızda, geleceğiniz ya da kariyeriniz ile ilgili ideallerinizi gerçekleştirmek için atılması gereken adımları attığınızdan emin olun. Zira bazı ertelemeler, tembellikler ya da unutkanlıklar söz konusu olabilir.

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler; emlak konuları, ev, aile, evlilik konuları gündeminizde. Aileniz ile daha çok vakit geçirebilir. Ev ile ilgili planlamaları üstlenebilirsiniz. Tüm bunlar gerçekleşirken, ifadelerinizin kırıcı olmadığından emin olun. Diğer aile fertlerinin görüşlerini almayı ihmal etmeyin. Diğer yandan, yakın çevreniz ile alakalı bazı ön yargılı yaklaşımlar ilişkilerinizi zorlayabilir. Eğitim, ticaret, seyahat alanında maddi konularda dikkatli olmanızda fayda var.

Aslan Burcu

Sevgili Aslanlar; kararlarınızın, fikirlerinizin parlayacağı bir döneme giriyorsunuz. Önümüzdeki dönemde yapacağınız birebir görüşmeler, toplantılar lehinize sonuçlanabilir. Bu görüşmelerde kelimeleriniz ile oldukça etkili olabilirsiniz. Bu arada, bütçeniz üzerinde kontrolünüzün olduğundan emin olun. Gelirde artış olsa bile giderlere hakim olamamanızdan kaynaklı birikim yerine borçlanmaya meyilli olabilirsiniz.

Başak Burcu

Sevgili Başaklar, iş alanında güçlü bir konuma gelebilirsiniz. Maddi kazançlar söz konusu olabilir. Terfi gündeme gelebilir. Kendinize aferin demeyi deneyin, lütfen. Bu arada Merkür retrosu devam ederken yine sizin motivasyon kaynağınızı ve kendiniz için yaptığınız-yapmadığınız durumları sorgulatıyor olacak. Diğer yandan hayatınızdaki kişiler ile olan ilişkileriniz gündeme gelecek. Onların kahramanı olmaya çalışırken mağdur durumuna düşmemeyi öğrenebilirsiniz. İdeal ilişkilerin hayali yerine gerçekleri görmekte fayda var.

Terazi Burcu

Sevgili Teraziler, Güneş’in burcunuza geçmesi ile birlikte sosyal yaşantınız çok daha hareketli hale gelebilir. Diplomatik tavırlarınızla sorunları kolayca bertaraf edebilirsiniz. Aslında bir şekilde ertelediğiniz işleri tamamlamak için çok uygun zamanlar. Bu arada eski endişeleriniz ortaya çıkabilir. Aslında onlar endişe edilecek bir şey olmadığını hatırlatmak için varlar. İş alanında gizli saklı süreçler yaşanmamasına özen göstermenizde fayda var. Bu gizli saklı olmak yerine yazılı olmayan ya da resmi olmayan işler de olabilir. Her şeyin kuralına uygun yürüdüğünden emin olun.

Akrep Burcu

Sevgili Akrepler, içinizdeki gizli hazineleri ortaya çıkarabileceğiniz bir dönem. Belki izole kalmaya ihtiyacınız var. Bu aslında yeni projeler üretebilmek, yeni kararlar alabilmek, tazelenmek ve kendinizi daha iyi anlayabilmek için çok işinize yarayacaktır. Bu arada sosyal çevrenizdeki kişileri tekrar sorgulayabilir ve elemeler yapabilirsiniz. Kendinizi ihmal etmemeye çalışın, kendinize vakit ayırın ve kendinize yatırım yapın. Su sporları yapabilir, suyu kullanarak hobi çalışmaları yapabilirsiniz.

Yay Burcu

Sevgili Yaylar, popülerliğiniz oldukça artıyor. Kulüplere, derneklere üye olabilir, sosyal yardımlara liderlik edebilirsiniz. Diplomasi yeteneğinizi kullanabileceğiniz her konuda pozitif sonuçlar alabilirsiniz. Bu sırada kariyerinizi, şu an bulunduğunuz konumu ve aldığınız kararları tekrar bir gözden geçirebilirsiniz. Gerçekten istediğiniz işi yapıyor olup olmadığınızı düşünmenizde, özellikle ailenizin etkisinde kalmadan sorgulamanızda fayda var.

Oğlak Burcu

Sevgili Oğlaklar; terfi, iş değişikliği, sektör değişikliği… Özetle, statü değişimi için çok güzel bir dönem. Kendinizi toplum içinde nasıl konumlandırıyorsanız o hedefe doğru bir adım atabilirsiniz. Bu dönemde gizli saklı iş yapamazsınız, oldukça göz önündesiniz. Bu sırada, olaylara ve kişilere çok eleştirel ve mükemmelliyetçi yaklaşmamanızda fayda var. Bırakın hata yaparak öğrensinler. Kararsızlık yaşadığınızda keyif alacağınız seçeneği seçmeniz doğru olabilir. Bunun için duygularınızı iyi değerlendirin.

Kova Burcu

Sevgili Kovalar, kendinizi daha kalabalık platformlarda bulabilirsiniz. Seyahat planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medyada daha aktif olabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Bunları yaparken bütçenizi aşıp aşmadığınız konusunda emin olmanızda fayda var. Bunun dışında, dolandırılma ya da parayı unutma gibi konulara karşı temkinli ve dikkatli olun. Harcamalarınıza dikkat edin.

Balık Burcu

Sevgili Balıklar, bu sefer sizin isteğinizle bazı değişimler söz konusu. Eğer kararsızlığa düşmezseniz, radikal kararlar alabilirsiniz. Varsa borçlar, kredi konularında şanslı bir dönem. İlişkilerinizi çok detaycı bir şekilde incelemeniz hoş belki ama olmayan şeyler için senaryo yazmadığınızdan emin olun. Bunun yerine net ve anlaşılır ifadeler ile görüşmek en iyisi. Aklınızda oluşturduğunuz kişiye değil karşınızdaki kişiye odaklanın ve varsayımlarda bulunmak yerine size ne dendiğine ve nasıl davranıldığına bakıp karar verin.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.