Balık Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (10 Eylül 2022)

10 Eylül Cumartesi günü, gökyüzünde Balık burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor.

Bekleyiş hissiyatı… Ne beklediğini bilmeden beklemek… Uzunca bir süre beklemek. Ah bir de neyi beklediğini hatırlasan. Bir öğrencinin tatili beklemesi gibi, bir çalışanın Cuma akşamlarını özlemesi gibi… En sevdiğin anıyı tekrar yaşama isteği gibi… Sevdiğinin yanındaki huzuru arar gibi… Sanki bir şeyler tam olacak ama son bir eksik var. O eksik sensin!

Feda ettiğin düşüncelerini bekliyorsun. Duygularını tereddüt etmeden yaşamayı özlüyorsun. Elalem ne der demeden kahkaha attığın anı yaşamak istiyorsun. Her şeyinle beraber tam olduğunu kabul ettiğindeki huzuru arıyorsun. Dışarıdaki kahramanlara bel bağlamadan hayatının ana oyuncusu olmayı bekliyorsun.

Dolunay sana, kendi kendine yaptığın bağlayıcı anlaşmalarını bitir diyor.

Bekledikçe kendini erteledin. Dolunay sana, kendi kendine yaptığın bağlayıcı anlaşmalarını bitir diyor. Kendini mecbur hissettiğin şeylere gerçekten mecbur olmayabilirsin. Dolunay sana, içine attığın, söyleyemediğin, haykıramadığın ne kadar çok hikayen varsa hepsini anlat diyor. O hikayeler seni sen yapacaklar, onlar olmadan henüz bitmemiş bir kara kalem resmi gibisin. Bazı yerler var, bazı yerler henüz çizilmemiş.

Dolunay sana, “Süper kahramanlar yoktur; ancak senin iraden olabilir ve sen bu iradenle verdiğin kararların sonucunu yaşarsın.” diyor. Sırtından vurulma ancak bir dostun yaptığı eylem olabilir, diğerlerinin yaptıkları sadece bir hata olurdu. O yüzden kahramanlık beklediklerinden hayal kırıklığına uğradın. Kahraman ilan etmeseydin, hayal kırıklığın da olmayacaktı.

Dolunay sana, gölgenin olması için ışık, ışığın olması için de karanlık olması gerekiyor, diyor. Kusur olarak adlandırdığın her şey senin gideceğin yollardır. Onlara kusur deyip kestirip attığında dallanıp budaklanan, dikenlerinden geçilmesi zor olan bir yola dönüşüyor. Halbuki yol güzel, yol ferah.

Dolunay sana hayatın bir macera olduğunu ve sadece keyfini çıkarman gerektiğini söylüyor. Madem, an içinde hem geçmişi hem geleceği barındırıyor. O zaman anlık mutluluklar sana geçmişin ve geleceğin güzelliklerini üflüyor.

Bütünün hayrına olsun.

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (5 – 11 Eylül 2022)

Dolunay ve Burçlara Mesajları (10 Eylül 2022)

Koç burcu

Rüyalarını, anılarını, korkularını başkaları yaşıyor. Düşündüklerin patır patır önüne geliyor. Etrafındaki herkes ve her şey sana gitmen gereken yolu anlatmak için seferber olmuş durumda. Biraz canın acıyabilir, kıskançlık hissedebilirsin. Bu duyguyu al ve kendini motive etmek, yaratıcılığa dönüştürmek için kullan.

Boğa burcu

Bu Dolunay sana, “Attığın her adımın geleceğini şekillendirdiğini, aslında her anda geleceğini baştan yazdığını unutma.” diyor. Sen kendini gerçekleştirirken, yapabildiğin güzel şeyleri yapıyorken yollarına çiçekler seriyorsun. Şimdi, adımlarını buna göre at.

İkizler burcu

Dolunay, Ay’ın en güçlü olduğu zamanlardır. Güneş’in ışığını en güzel yansıttığı zamanlardır. İşte bu sefer Dolunay sensin. İçindeki hazineyi ve ışığı o kadar güzel yansıtabilirsin ki sen bile şaşırırsın. Tecrübelerini, deneyimlerini kullanmanın vakti geldi.

Yengeç burcu

Bazı okyanusları aşma zamanın gelmiştir belki de. Fiziksel olarak da uzaklaşabilirsin ama sanki bu kez önce içindeki okyanusları aşman gerekiyor gibi. Dalgalanırken, sürüklenirken, yelkenini kendi yoluna gitmek için kullanan bir denizci misali rüzgarı arkana al. Dalgalardan tek tek geç; ta ki olmak istediğin yere varana kadar.

Aslan burcu

Bir Aslan gerekmedikçe hareket etmez. İş yapmaz, yaptırır. Fakat bazen işin nasıl yapılacağını bilebilmek için bizzat kendisinin deneyimlemesi gerekir. Şimdi de öyle. Aslan’ın kral olma zamanı geldi; ama öncesinde değiştirmen gereken düşünceler ve alman gereken kararlar var.

Başak burcu

Önünde kocaman bir şelale. O kadar güçlü, o kadar büyük, o kadar heybetli. Hipnoz olmuşçasına yaklaşıyorsun, düşmekten korkmak aklına bile gelmiyor. Şimdi sen, bu şelalenin ta kendisi olacaksın. Her şey anlamını yitirecek ve her şey yeniden anlamlanlanacak.

Terazi burcu

Elinden kayıp gidenler, tutamadıkların, kaybettiklerin olabilir. Sanki yer çok da sağlam değilmiş gibi hissedebilirsin. Aslında aradığın güvenli liman orada ama üzeri toprakla kaplanmış. Korkma; yaşadığın depremler, aradığın limanın ortaya çıkmasını sağlayacak.

Akrep burcu

Akrep’in zehri şifadır, dozunu iyi ayarlayabilirsen. Bu Dolunay’da kendine şifa olmayı seç. Kendine ne kadar iyi davranırsan, o kadar mükafatını alıyor olacaksın. Mutluluk, yanında keyif ve huzur ile koşarak geliyor. İçindeki soru soran sesleri kıs, şarkı söyleyen sesleri aç.

Yay burcu

Bazı kapılar vardır. Renkleri çok güzeldir, incelikle işlenmiştir; fakat açtığında bir yere varamazsın. Bazı kapılar vardır. Eski ve paslanmıştır; açtığında sana şahane güzellikler sunar. Alice’in geçtiği kapıları düşün. O kapılar, onun yolculuğunda önemli detaylardı. Hangi kapının güzelliklere çıkacağını, nereden geçmen gerektiğini denemeden bilemezsin.

Oğlak burcu

Hiç olmadığın kadar duygusal olabilirsin. Duyguların deniz, sen küçük bir sal. O deniz seni besler, seni temizler, seni yeni yerlere götürür, yeni kişilerle tanıştırır. Apayrı bir alemdir. Denizdeki canlılardan çok şey öğrenirsin. O yüzden duygularını yaşamaktan korkma, sana ne hediyeler sunacağı belli olmaz.

Kova burcu

Uzaklaştığın ne kadar şey varsa sana yakınlaşacak; ne kadar mesafe koyduysan o kadar gelecek. Bastırdığın neler varsa kendini hatırlatacak ve sen şimdiye kadar kendini dışında tuttuğun bir dünyaya gireceksin. Adem ve Havva’nın dünyaya düşüşü gibi; insanın çoğalması, güzellikleri yaşaması için buraya düşmesi gerekirdi. Senin de güzellikleri yaşaman için yeni bir dünyaya düşme zamanın geldi.

Balık burcu

Senin zamanın geldi. Anlaşılabildiğin, en çok da kendini anlayabildiğin zamanlardasın. Kendini tuhaf hissetmenin, aşırı hissetmenin bir anlamı vardı. Kaçtığın tüm hislerin sana sunduğu güzellikleri sonunda anlayabileceksin. Sonrasında ise hissettiğin yegane şey büyük bir minnet duygusu olacak.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.