Merkür Retrosu ve Etkileri (9 Eylül 2022)

Senenin üçüncü Merkür retrosu geldi çattı. 2022 senesinde Merkür dört kez retro yaparak seneyi kapatıyor olacak. 9 Eylül 2022 tarihinde başlayacak bu Merkür retrosu, ilişkileri etkileyen Terazi burcunda gerçekleşecek. 2022 yılı özelinde baktığımızda, bu Merkür retrosunun diğerlerine kıyasla daha etkili ve farklı geçebileceğini söylemek mümkün. İletişim kazaları, geri dönen eski sevgililer ve yanlış giden mesajlardan bolca söz edebiliriz.

Merkür retrosu nedir?

Dünya, kendi ekseni etrafında döndüğü için diğer gezegenlerin hızı ile farklılık oluşur. Bu açıdan bakıldığında diğer gezegenlerin durduğu veya geri hareket ettiği algısı hissedilir. Retro, gezegenin geriye gitmesi değil hızının yavaşlaması anlamına gelmektedir.

Merkür Retrolarında iletişim, teknoloji, imzalar, sözleşmeler, seyahat, eğitimler, planlamalar ve ticaret ön plandadır. Geçmiş dönemler gözden geçirilir, nelerin tamamlandığı ve tamamlanmadığı gözden geçirilir ve eksik bırakılmış işler tamamlanır. Geçmiş defterler açılabilir. Ayrıca retrolar, durup dinlenmek için de güzel vakitlerdir çünkü o gezegenin konularına bağlı olarak zaman yavaşlar.

İlgini çekebilir: Hangi Gezegen Neyi Temsil Eder? Gezegenlerin Gerilemesi (Retro) Ne Anlama Gelir?

9 Eylül 2022 Terazi Burcunda Merkür Retrosu

Senenin üçüncü Merkür retrosu 9 Eylül tarihinde, 8 derece Terazi burcunda başlayacak ve 3 Ekim tarihinde, 24 derece Başak burcunda serüvenini sonlandıracak. Retro başlamadan önce yavaşlamaya doğru ilerleyen günlere ‘gölgeli günler’ deriz ve bu Merkür retrosunun etkilerini bir hafta öncesinden hissetmeye başlayabiliriz. Yani retro öncesi ve sonrası bir hafta da oldukça önemlidir.

Bu retro, Terazi burcunda gerçekleştiği için ilişkiler alanını oldukça etkiliyor olacak. Terazi burcu ilişkiler, yakın çevre ve iletişimi temsil eder. Bu seferki retroda bolca eski ilişkilerden, yakın çevremizdeki kişilerle olan iletişim aksaklıklarından söz edebiliriz.

Yarım kalan flört ve ilişkilerden haber alınabilir, karşılaşmalar yaşanabilir. Unutmayalım ki herkesin eski ilişkisi her retroda geri dönmez. Yarım kalanlar, ilahi planda varsa ancak o şekilde dönebilir. Dönüş yapan eski ilişkiler sadece hesaplaşmak, iç dökmek için de dönüyor olabilir ve biz bunu fark etmeyebiliriz. Ciddi bir karar vermek için de yine retro bitimini beklemek en sağlıklısı olacaktır.

İlgini çekebilir: Merkür Retrosu Eski Sevgilileri Geri Getirir mi?

Aynı zamanda savaş ve mücadele gezegeni Mars, İkizler burcunda ilerliyor. Yöneticiliğini yapan Merkür, içimizdeki birçok şeyin dilimize vurabileceğine dikkat çekiyor. Bu dönemde kimse kendini ifade ederken alttan almak istemeyecek. Bu süreçte dedikodu, iftira ve yalanlardan da uzak durmak gerekir; zira çok kısa süre içerisinde ortaya çıktıklarına şahit olabiliriz.

Bunun dışında her Merkür retrosunda olduğu gibi yeni bir fikir ortaya atmak yerine yarım kalan işleri tamamlamak en iyisi olacaktır. Evrak ve sözleşme imzalarken iki kez kontrol etmek, yeni bir sözleşme imzalayacaksak acelesi yoksa retro bitimine ertelemek, trafikte dikkatli olmak önem kazanıyor.

Bu Merkür retrosunda nelere dikkat etmeliyiz?

 • İletişim kurarken aceleci olmak yerine düşünerek konuşabiliriz.
 • Ani tepki vermekten, aşırı savunmacı ve saldırgan bir tutum sergilemekten kaçınabiliriz.
 • Varsayımda bulunmak yerine objektif kalmaya çalışabiliriz.
 • Birikmiş sorunları ve uzun süredir görmezden gelinen konuları çözüme kavuşturmak için harekete geçebiliriz.
 • İletişimde aceleci olmamaya özen göstermeliyiz. Mümkünse yüz yüze iletişimi tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.
 • Dedikodu, yalan, iftira gibi durumlardan uzak durmalıyız. Zira çok hızlı bir şekilde gün yüzüne çıkması çok muhtemel.
 • Geçmişte yarım bırakılmış bir iş, proje, eğitim tamamlanabilir.
 • Geçmişte yarım bırakılmış ve tamamlanmamış konuşmalar gerçekleşebilir.
 • Tamir edilmesi gereken bir elektronik eşya var ise tamire gönderebiliriz.
 • Elektronik aletler arızalanabilir, o yüzden öncesinde yedekleme yapmak iyi bir fikir olacaktır.
 • Yeni bir elektronik eşya almak için retro bitimi beklenmelidir.
 • Yeni bir işe başlamak yerine yarım kalanların üzerine eğilmeliyiz.
 • Karar verilmesi gereken durumlar var ise, ani kararlardan uzak durmalıyız.
 • İnternet üzerinden alışveriş yaparken dikkatli olmalıyız. Merkür retrolarında bilgi hırsızlıkları ve siber saldırılar çoğalabilir.
Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

12 yaşında psikolog olma ve insanlara kendilerinin daha iyi bir versiyonları olduğunu fark ettirmeye karar veren Gaye, bugün Özyeğin Üniversitesinde Psikoloji lisansını tamamlamak üzeredir. 6 sene önce astrolojinin gücünü keşfetmiş, bugün ise profesyonel olarak astroloji ile ilgilenmektedir. Uzun yürüyüşlere, sabah kahvesine, kitap okumaya, yeni yerler keşfetmeye ve bir Oğlak burcu olarak çalışmaya bayılır. Bir mucize beklemek yerine yaşamın bir mucize olduğuna inanarak, her gün kendi mucizelerini yaratmaya devam ediyor.