Kova Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (12 Ağustos 2022)

12 Ağustos Cuma günü Kova burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay tam anlamıyla gümbür gümbür geldi. Bazen de bağıra bağıra gelmesi gerekir. Bazen sarsılmak gerekir. Bu dünyada ne zaman “kötü” bir şey olsa iyiye hizmet eder. Tıpkı depremler gibi. Deprem doğal bir olaydır. Dünyanın merkezindeki enerjinin toprakla buluşmasıdır ama bizim yaptığımız eksiklikler bize zarar getirir. Bu dolunay da bir deprem.

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (8 – 14 Ağustos)

Duygusal esaretin bitme vakti geldi.

Hepimizin küçük ama etkisi büyük depremleri oluyor. Peki ne için? Özgürlük… Özgürlük nerede başlar? Derin bir nefes aldığında, yüzüne istemsiz bir gülümseme geldiğinde, kalbinin tüy gibi hafif olduğunu hissettiğinde, etrafında ne kadar çok güzelliğin olduğunu fark ettiğinde özgürsün demektir. Hayatındaki problemler karşısında yılmak yerine heyecanlanırsın çözmek için. Yeni geleni şevk ile karşılarsın. Bir sonraki maceranı ararsın. Bundan daha iyi nasıl olacağını sorarsın.

Anın haritasında 29 derecede Yengeç burcu var. Duygusal esaretin bitme vakti geldi. Geçmişte kalan ama sana hala ayak bağı olan ne kadar duygu, özlem, vefa, borç varsa artık bitirmenin zamanı. Kalbini ağırlaştıran o bağ ne ise kopar artık.

Yükselende Zosma yıldızı ile Venüs var. Ne kadar çok şey feda ettin de kendin için ne kadar çok durak kaçırdın? İyi haber bundan sonra da duraklar var. Şimdi çiçek açma mevsimindesin. Lotus nasıl ki çamurda yetiştiği halde tertemizdir ve her fırsatında kendini temizler, şimdi sen de aynı özenle, aynı huşuluk ve zarafette kendin için arınmalısın.

Dolunay 19 derece. Güneş, 19 derece Koç burcunda yücelir. Koç’un yöneticisi Mars, Uranüs ve KAD ile Algol’ün gücünü alarak Dolunaya kare açı yapıyor. Sert bir dolunay. Hayatının bundan önceki hali nasıldı boşver. Bundan sonraki hali nasıl olacak? Şimdi, iyi seçmen gerekiyor. Şimdiye kadar seçiminin sorumluluğunu almadıysan bu Dolunay senin için daha sert olabilir. Olması gereken bu. Bu Dolunayın mesajı net: Şimdi hayatının iplerini al, kararlarını kendin ver, kendini onayla, kendine şefkat göster, kendini affet ve kendine engel olmayı bırak.

Bütünün hayrına olsun.

12 Ağustos Dolunay ve Burçlara Mesajları

Koç burcu

Etrafında ne olup bittiyse sen seçtin, bunu içten içe biliyorsun. Şikayet etmek de yorulmak da hamurunda yok. İşte sana bir fırsat. Bundan sonra yeni bir sayfa açmak, tam gaz ilerlemek senin elinde. Sezgilerine güven ve yoluna devam et.

Boğa burcu

Ne çok zorlandın bu sene değil mi? Direnmek için daha çok zorlandın. Her şey aynı, bildiğin gibi kalsın diye çok çaba gösterdin. Şimdi bırak. Yeni olanı sev, yeni olanı çağır ve hayatının güzelliklerle dolmasına alan aç.

İkizler burcu

Çok şey biriktirdin içinde. Hep mutlu, hep neşeli görünen sen; çok fazla endişe ve kuruntunun üzerini örttün. Bırak başkalarına akıttığın sözlerin seni de şifalandırsın. Ağzından çıkanlara dikkat kesil. Rüyalarına iyi bak. Onlar senin deniz fenerin olacak.

Yengeç burcu

Herkesin korkuları var. Fakat korkunun olduğu yerde cesaret de vardır, tıpkı gölge için ışığa ihtiyaç duyulması gibi. Sana yol gösteren korkularının üzerine git, onlar görülmek ve aydınlığa çıkmak istiyor. Korkuların sana yardım etmek istiyor.

Aslan burcu

Karşında aynalar var. Sana, ne yaparsan sonucunun ne olacağını gösteriyor. Aynalar çok dürüst. Senin kendine olmadığın kadar. Onlara acımazsız da diyebilirsin, teşekkür de edebilirsin. Hayatındaki aynalar ile barışmalısın. Onlar önünü görebilmen için sana, seni yansıtıyor.

Başak burcu

Bu dünyada herkesin bir görevi, her şeyin bir fonksiyonu vardır. Sen başkalarının da görevlerini üstlenirsen sistemin akışını bozarsın. Önce sen yorulursun, sonra diğerleri öğrenmesi gerekeni öğrenemez. Şimdi senin olmayan yükleri sahiplerine devretme zamanı.

Terazi burcu

Bizin içinde “ben” ve “sen” var. Önce “ben” olmazsan, amacına hizmet etmez. O zaman iki taraf da mutlu olmaz. Sen, kendini gerçekleştirmediğin, içinden gelenleri yapmadığın hatta istemeyi bilmediğin müddetçe “biz” diye bir şey olmaz.

Akrep burcu

O kadar derin bir dünyan var ve o kadar kendine has ki bazen ulaşılması imkansız hale geliyor. Evet, o senin krallığın ve kimin ne kadar müdahil olacağına sen karar veriyorsun; ama sen kararlarını, düşüncelerini kendine sakladığında onlar ne yapacaklarını bilemiyorlar. Kendini biraz daha açmayı deneyebilirsin.

Yay burcu

Hayat tek renkten ibaret değil. Sarı var, yeşil var, mavi var ve daha niceleri… Bazen o kadar bütüncül düşünüyorsun ki yukarıdan her şey bembeyaz görünüyor. Gel gör ki hayat rengarenk! Renklenme zamanın geldi. Kendine yeni rutinler, yeni planlar yapmak isteyebilirsin. Yeni bir gözlük ile bakmak iyi gelecektir.

Oğlak burcu

Geminin yolu uzun da olsa bir limana yanaştığında, demir alır. Kendini bir süre de olsa sabitler. Bu sabitlik ona iyi gelir. Enerji toplar, temizlenir. Sen de şimdi yeni bir limana ve biraz sabitliğe ihtiyaç duyuyor olabilirsin. Tutunacağın değerin ne olduğuna ve nerede duracağına karar ver.

Kova burcu

Sen bir yere değil, her yere aitsin. Sen içinde bu alemin tüm manalarını taşıyorsun. Sen içinde binbir olasılığın olduğu evrenler bütünüsün. Şimdi senin için daha iyi olan evren, mekan, kişi ne ise ona doğru gitme zamanın geldi. Seçim senin, irade senin.

Balık burcu

Başarısızlıkların seni başarıya götüren tecrübelerindir. Duygularını aktarmakta başarısız olmuş olabilirsin. Bu, kurban olduğun anlamına gelmez. Bu, kendini daha çok sevmen gerektiğine işaret eder. İçindeki çocuğa seslen ve ne yapmak istediğini, ne yaparsan yüzünü güldürebileceğini sor. Aradığın cevaplar onda.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.