Haftalık Burç Yorumları (8 – 14 Ağustos)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 8-14 Ağustos haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, haftanın yapılacaklarını düşünerek hatta bu planlarla motive olarak güne başlayabiliriz. Sabah saatlerinde görünmez kazalara, sakarlıklara dikkat edin. Öğleden sonra kafamızı toparlamak zor olsa da akşam saatlerinde kendimize geliyoruz. Salı günü, Venüs-Plüton karşıtlığı kesinleşiyor. Bırakamadıklarımız ve geçmişten taşıdıklarımız ile değiştirmemiz gerekenlerin karşıtlığı baş gösterecektir. Karşıtlığı en iyi çözümleyen şey ise orta yolu bulmak olacak. Gelecek planları yaparken geçmiş tecrübelerden yararlanmak bu açıyı iyi kullanmamızı sağlar.

Çarşamba günü, hareketli bir gün. Özellikle öğle saatlerinde motivasyonumuz oldukça yüksek olacak. Değerlendirmekte fayda var. Günün geri kalanı biraz daha rekabetçi ve mücadeleli olacaktır. Bol bol kendimizi ispatlamaya çalışacağız. Perşembe günü, Güneş-Uranüs karesinin etkisiyle ani olaylar yaşanabilir. Bazı fedakarlıklar yapmak ve konfor alanımızdan çıkıp sınırlarımızı zorlamak durumunda kalabiliriz. Bu sizi korkutmasın; tam tersi gökyüzünde sizi geliştirecek etkiler olacaktır. Perşembe günü aynı zamanda Venüs, Aslan burcuna geçiyor. Aşk hayatımızı canlandırmanın zamanı geldi. Daha tutkulu, daha romantik ama bir yandan da eğlenceli vakit geçirmek için oldukça güzel bir göstergedir. Cuma günü, Kova burcunda bir Dolunayımız var. Olduğunuzdan daha iyi pozisyonlara gelmek, daha iyi versiyonunuza geçebilmek için neleri farklı yapabilirsiniz; Dolunay bunu sınıyor olacak. Bize sınırlarınızın ne kadar geniş olduğunu gösterecek.

Gelelim hafta sonuna… Önemli işlerinizi Cumartesi gününe bırakmamanızı tavsiye ederim. Bu gün daha çok dinlenmek, kişisel bakım ve enerji çalışmaları yapmak, güzel bir film izlemek için şahane bir gün. Kendinizi zorlamayın, keyifli bir gün planlayın. Pazar günü, biraz endişeli olabilirsiniz. “Ya başaramazsam?” düşüncesi zihninizde belirebilir. Güzel haber; Pazar gecesi itibari ile bu etki oldukça azalacak. O yüzden bu gün geleceğinizi ilgilendirecek kararlar almamaya çalışın. Kendinize oldukça yüksek bir çıta koyarak yaptığınız ya da yapamadığınız işleri küçümseyebilirsiniz. Kendi moralinizi bozmanıza izin vermeyin; bekleyin. Keyifli bir hafta dilerim…

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

8-14 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

Koç burcu

Sevgili Koçlar, kariyeriniz ya da geleceğinizle ilgili değiştirmeniz gerekenler sizi sıkmış olabilir. Bu sıkıntıyı aileniz ile geçireceğiniz güzel anlar ile azaltabilirsiniz. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte bu hafta aşk hayatınızı gündeme alacaksınız. Partneriniz ile daha romantik anlar için planlar yapabilirsiniz. Lüks harcamalara dikkat edin. Hiç aklınızda olmayan bir şekilde hobileriniz için ekstra harcamalarda bulunabilir ya da onları gelir kapısına çevirebilirsiniz. Bunu yaparken gelecek planlarınıza uygun adım atmakta fayda var.

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, eğitim ve iletişim konularında bazı problematik durumlar ile karşılaşmış olabilirsiniz. Yakın çevrenizden alacağınız destek ve öneriler kurtarıcınız olabilir. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, evinizin, odanızın dekorunu değiştirmek için çok güzel bir fırsatınız var. Hayatınıza ani değişim dokunuşları ile müdahale edebilirsiniz. Yaşadığınız yeri değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız değişimlerin kariyerinizi ve geleceğinizi nasıl etkileyeceğini görmezden gelmeyin.

İkizler burcu

Sevgili İkizler, giderlerinizi toparlamakta ne zamandır zorluk çekiyor olabilirsiniz. Gelirinizde yaşanabilecek artış, içinize su serpebilir. Hayatınız ile ilgili radikal değişimler yaparken kendinize keyif aldığınız alanlar ayırmayı ihmal etmeyin. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, konuşmalarınız daha vurgulu olabilir ve dramatikleşebilir. Bu dönem hitap yeteneğinizi kullanarak etkili konuşmalar, görüşmeler yapabilirsiniz. Yakın çevreniz ile endişelerinizi, vesveselerinizi paylaşmayı unutmayın. Eğer bir sürtüşme yaşarsanız arkasında bu endişeleriniz yer alıyor olabilir. Bakış açınızı daha objektif tutmaya çalışın.

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, ilişkileriniz bir süredir zorlu ve engebeli bir yoldan geçiyor. Son bir tümsek daha var. Daha sakin ve empatik olmaya çalışın. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, harcamalarınız ve hediye alma isteğiniz artabilir. Özellikle altın gibi değerli madenlere ilginiz artacaktır. Yine de dengeli olmakta fayda var. Gelecek planlarında yapacağınız ani güncellemeler gelir düzeyinizi etkileyebilir. Harcamalarınızı düzenlemeyi ve planlamayı ihmal etmeyin.

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, sağlığınızı biraz daha gündeminizde tutmaya çalışın. Beslenme ve kontrolleri ihmal etmeyin. Şekerli yiyeceklerden, tatlılardan mümkünse bu hafta biraz daha fazla uzak durun. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, aşk hayatınızda daha yönlendirici ve aktif olmak isteyebilirsiniz. Eğitim, kardeşler, ufak seyahatler gündeminize gelebilir. Kendinizi gösterebilmek adına, belki sizden beklenmeyen tutumlar içerisine girmek durumunda kalabilirsiniz. Özgünlüğünüzü koruduğunuz ve sahte davranmadığınız müddetçe kazanabilirsiniz. Başkalarının moralinizi bozmasına izin vermeyin.

Başak burcu

Sevgili Başaklar, özel hayatınızda yaşadığınız bazı pürüzler sosyal çevrenizde olumlu gelişmeler yaşamanıza vesile olabilir. Gelecek planlarınızı şekillendirmenizde aracı olabilir. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, keyif aldığınız konuları yapabilmek adına biraz izole kalabilirsiniz. Kendiniz ile güzel vakit geçirebilirsiniz. İlişkiler bu dönem sizin için biraz daha geri planda kalabilir. Kendinizde sakladığınız becerilerinizi hatta sizin bile farkında olmadığınız yetilerinizi yeni yerlere gittiğinizde, yeni kişilerle tanıştığınızda ya da sosyal medya aracılığı ile ortaya çıkarabilirsiniz. Günlük rutinlerinizin sizi engellemesine izin vermeyin.

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, zorlayıcı ailevi konular ile başa çıkarken iş hayatınızda güzel gelişmelerin getirdiği fırsatları kaçırmayın. Kendi ailenizi kurmakta zorluk yaşayabilir, bu hafta bu konularda büyük adımlar atmayı erteleyebilirsiniz. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, popülerleşeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yeni sosyal ortamlara girebilir, derneklere üye olabilirsiniz. Beklediğiniz bir toplu para varsa gelebilir. Fakat dikkat edin; istediğiniz her şeyi elde etmenin yolu paradan geçmeyebilir. Sosyal çevreniz aracılığıyla ya da iş birlikleri ile amacınıza ulaşabilirsiniz.

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, ideallerinizi gerçekleştirmek, gerçekte ne yapmanız gerektiğini bulmak, hayat amacınıza ulaşabilmek adına alışık olduğunuz mekanlardan uzaklaşmanız gerekebilir. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte kariyer anlamında şanslı bir döneme giriyorsunuz. Patronlardan maddi, manevi destek alabilirsiniz. Evlilik, çocuk gibi konular gündeminize gelebilir. İlişkilerde yaşanacak ani gelişmeler ile hayatınız yeniliklere gebe. Ani birliktelikler, ani evlilik kararı söz konusu olabilir. Hızlı bir şekilde ortaklıklı bir işe girebilirsiniz. Eski sorumluluklarınız sizi yavaşlatmasın.

Yay burcu

Sevgili Yaylar, dışarıdan alacağınız maddi bir destek kurtarıcınız olabilir. Yine de harcamalara dikkat etmekte fayda var. Gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünebilirsiniz. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, daha önce gitmediğiniz otantik yerlere seyahatler planlayabilirsiniz. Sosyal medyada daha aktif olabilir, yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Günlük rutinlerinizde yapacağınız küçük değişimler, hayatınızda çok daha büyük gelişmeler yaratacağa benziyor. Yakın çevrenizde sizi konfor alanınızda tutmak isteyenler olabilir. İç sesinizi dinleyin.

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, içinde bulunduğunuz dönüşüm yolculuğunda partneriniz sakinleşeceğiniz, dinginleşeceğiniz bir liman olabilir. Bu dönemde partnerinizin çok üzerine gitmemeye çalışın. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, parasal olarak yatırımlarınızın karşılığını alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Aşk hayatınızda bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. İlişkinizi bir adım ileriye taşıyabilir ya da birbirinizin hayatlarındaki yerinizi daha net anlayabilirsiniz.

Kova burcu

Sevgili Kovalar, daha sağlıklı yaşamak için günlük rutinlerinizi değiştirme zamanı gelmiş gibi gözüküyor. Yaşayacağınız gizli ilişkiler ve konuşmalar, çalışma hayatınızda bazı aksiyonlar yaratabilir. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, ilişkiler bakımından güzel, keyifli bir dönem var önünüzde. Romantik anlar sizi bekliyor. Ortaklı işlerde de karlı çıkabilirsiniz. Yaşadığınız yerde bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz ya da hayatınızdaki insan yaşadığınız alana müdahalede bulunmak isteyebilir; bu durum biraz canınızı sıkabilir. Fakat iyi düşünün; rutinlerinizi değiştirmek için bu güzel bir fırsat olabilir.

Balık burcu

Sevgili Balıklar, kendinizi keyif alacağınız bir spora, hobiye adamak, sosyal çevrenizde köklü değişimlere vesile olacaktır. Yeni bir çevre edinebilirsiniz. Venüs’ün Aslan burcuna geçmesi ile birlikte, günlük rutinlerinizi çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bunun için iş bölümü yapmayı ihmal etmeyin. Çalışma hayatında kendinizi çok daha ön plana getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken orijinal fikirlerinizi aktarmak olacaktır. Başarısız olurum endişesinden sıyrılın.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.