Haftalık Burç Yorumları (1 – 7 Ağustos)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 1-7 Ağustos haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, yaşanan tesadüflere, sakarlıklara, kavgalara, aksayan işlere, daha doğrusu rutinin dışında olan her şeye dikkat edin. Orada bazı kadersel müdahaleler var. Belki de aradığınız bazı cevapları ya da doğru bakış açılarını bugün bulabilirsiniz. Merkür-Neptün açısı ise dilin kemiğinin olamayabileceğini söylüyor; dikkat etmekte fayda var. Düşündükleriniz ile sarf ettiğiniz kelimeler aynı kapıya çıkmayabilir. Salı günü, Mars-Uranüs kavuşumu var. Hayatlarımızın belli alanlarında deprem etkisi yaratacak olaylar ile karşılaşmak mümkün. Bu enerjiyi, zengin kalkışı dediğimiz ani adımlar için de kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, ilişkiler ve aynı zamanda parasal konular ile ilgili inisiyatifiniz dışında gelişmeler yaşanabilir. Sonucu iyi olacaktır.

Çarşamba günü, Venüs ile Mars’ın uyumlu açısı var. Keyifli işlere vakit ayırıp, enerjimizi verimli kullanmak adına gayet güzel bir gün olacaktır. Dans edebilir, müzik yapabilir, renklerle uğraşabilirsiniz. İlişkiler için de oldukça olumlu bir açı. Kiminiz bazı sorunlarınızı çözebilir, kiminiz aşık olabilirsiniz. Perşembe günü, Merkür Başak burcuna geçiyor. Rasyonel olma zamanı geldi. Plan, program yapmak için çok uygun bir göstergedir. Düşünceleri derlemek toplamak mümkün. Burada sadece çok fazla detaycı ve eleştirel olmamak önemli olacaktır. Yoksa alınan kararlardan tatmin olunamaz. Cuma günü, huzursuz bir gün olabilir. Yapmak istedikleriniz yerine, yapmak zorunda olduğunuz işlere vakit ayıracağınız bir gün. Bu gün keyif almak daha zor olabilir. Madem ben size bunu önceden haber verdim, size düşen bu güne keyif aldığınız aktivite planlarını yerleştirmek. Böylece gününüz çok daha güzel geçecektir.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, kendinizi çok daha güçlü ve iyi hissedebilirsiniz. Hatta akşama doğru neşeniz daha da artacaktır. Akşam yerinizde duramayabilirsiniz. O yüzden planlarınızı şimdiden yapın. Yeni yerler keşfetmek, yapmadığınız bir aktiviteyi gerçekleştirmek için şahane bir akşam. Pazar günü, sabah saatleri oldukça keyifli, sosyal, huzurlu olabilir. Akşam ise Mars-Satürn karesi ile işlerin rengi dönebilir. Bu akşamı spor yaparak geçirebilirsiniz. Tek başına olacağınız planlar yapabilirsiniz ama bu planlar çok durağan olmasın; kalan enerjinizi atabileceğiniz aktiviteler olsun.

Keyifli bir hafta dilerim!

İlgini çekebilir: Yengeç Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (29 Haziran 2022)

1-7 Ağustos Haftalık Burç Yorumları

Koç burcu

Sevgili Koçlar, gelir konusu çokça zamandır gündeminizde ve öyle olmaya da devam edecek. Bu hafta ani bir şekilde farklı alanlara kayabilir, yeni atılımlar, yeni iş teklifi gibi süreçlerle karşılaşabilirsiniz. Para harcamalarına dikkat etmekte fayda var. Bu ara gereksiz harcamalarınız çok daha fazla olabilir, aman dikkat. Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ise sizi bu konularda rahatlatacaktır. Zira sizi daha mantıklı düşünmeye itecektir. Günlük yaşantınızı derlemek, toplamak, hayatınıza bir düzen getirmek için çok uygun bir dönemdesiniz. Bununla birlikte, sağlıklı yaşama uzaksanız deneyimlemek için gayet güzel bir zaman. 

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, kendi depreminizi yaratmaya hazır mısınız? Kendinizden bile beklemediğiniz değişiklikleri arka arkaya sıralayabilir ve bundan çok da keyif alabilirsiniz. Örneğin saçınızı hiç yapmam dediğiniz bir renge veya şekle sokabilirsiniz. Üstelik kimseye söylemeden aniden yapacağınız bu değişimler herkesi oldukça şaşırtacağa benziyor. Kendinizle bu kadar uğraşırken diğer yandan özel hayatınızda partnerinize ya da çocuklarınıza karşı biraz fazla eleştirel olabilirsiniz. Bırakın onlar da biraz dağılsın sonra da toparlanmayı öğrensin.

İkizler burcu

Sevgili İkizler, bu hafta sizin için ruhsal anlamda biraz zorlayıcı olabilir. İçinizde biriktirdiğiniz öfke ve kırgınlık gün yüzüne çıkmak için sadece bir kıvılcım bekliyor. Dolayısı ile bu hafta bol bol sizi huzurlu hissettiren faaliyetlerde bulunmak dengeyi getirebilir. Bununla beraber, enerjiyi akıtabilmek adına spor yapmak önemli olacaktır. Huzursuzluğun nedenlerinden biri de aile bireylerine karşı aşırı mantıklı ve biraz da eleştirel olmanız olabilir. Sizden yardım bekleyen aile bireylerinin yanında olmak ama bunun dışında hayatlarına çok müdahale etmemek önemli olacaktır. 

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, hiç hesapta olmayan konuların gündeme gelmesi ile gelecek planlarınızda ani değişimler yaşanabilir. Yeni maddeler eklenip eski planlar çöpe gidebilir. Bununla birlikte, arkadaş çevrenizdekiler ile gerilimler yaşayabilirsiniz. Bu enerjiyi en güzel takım sporları yaparak kullanabilirsiniz. Merkür’ün Başak burcuna geçmesi de planlarınızı revize ederken size oldukça yardımcı olacaktır. Çok eleyip sık dokuyacağınız, en ince ayrıntısına kadar düşünebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Burada önemli olan detaylarda boğulmayıp büyük resmi de görmeye çalışmanız olacaktır. 

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, Bazılarınızın hayatı büyük değişimlere gebe. Bu değişim, kariyer veya iş değişikliği, evlilik, çocuk sahibi olma gibi şeyler olabilir. Emin olduğumuz şey ise bu değişim her ne ise ani bir şekilde gerçekleşeceği. Konfor alanınızdan tamamen çıkıyor, adeta tahtınızdan kalkıyorsunuz. Bu sizi endişelendirmesin, tahtınızı yeniliyorsunuz. Bununla birlikte parasal konular zihninizi daha çok kurcalıyor olabilir. Finansal planlar yapıyor olabilirsiniz. Yaparken kendinize haksızlık etmemeye çalışın. Yaptığınız işleri sıradanlaştırmayın. Kendinize “aferin” demeyi unutmayın. 

Başak burcu

Sevgili Başaklar, ani seyahatler, planda olmayan eğitimler sizleri bekliyor. Bu hafta aydınlanmalarınız da bol olacak. Aniden beliren düşünceleri kaçırmamak için yanınızdan kalem kağıdı eksik etmek istemeyebilirsiniz. Merkür’ün burcunuza geçmesi ile birlikte zihninizin çalışma hızına yetişemeyebilirsiniz. Bu biraz yorucu olacaktır. Kendinize bol bol molalar yaratmayı ihmal etmeyin. Bundan sonraki adımlarınız için güzel planlar yapabileceksiniz. 

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, bazılarınız harcama konusunda kantarın topuzunu kaçırdı. Bu hafta fermuar biraz daha fazla açılabilir. Aman dikkat. Uçak seyahati yapacak olanlar yanlarına kırmızı ve mavi renkli taş bulundurursa daha konforlu hissedebilirler. Harcamaların artış sebebi daha çok zihni susturma çabası gibi gözüküyor. Endişeleriniz, vesveseleriniz bu hafta bir tık daha artabilir. Bunu azaltabilmek adına güvendiğiniz kişilerle konuşabilir veya yazarak içinizi dökebilirsiniz. Bir çiçek edinmek, el işi ile uğraşmak da oldukça iyi gelecektir.

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, bu dönemde aşk, kapınızı kırarcasına gelebilir. Sizin gibi duyguları uçta yaşayan biri için çok cazip gözükse de biraz sakin olmakta fayda var. Hayatınızda hiç olmayan yeni bir aşk ya da varsa partneriniz ile ilgili yapacağınız değişiklikler sizi bekliyor. Fırtınalı aşk hayatınızın yanı sıra, sosyal yaşantınızı bir düzene oturtmak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile bol bol fikir alışverişi yapabilirsiniz. 

Yay burcu

Sevgili Yaylar, sağlığınıza oldukça dikkat etmeniz gereken bir hafta. Ani ateşli rahatsızlıklara karşı önleminizi almalısınız. Bağışıklık sisteminizi güçlü tuttuğunuz müddetçe problem yok. Vitamin takviyesini ihmal etmeyin. Bununla birlikte çalışma hayatınızda büyük değişimler yapabilirsiniz. Merkür’ün de Başak burcuna geçmesi ile birlikte bu dönem, kariyer ve gelecek konularında oldukça fazla düşünecek, planlar yapacak gibi görünüyorsunuz.  

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, ilk görüşte aşka inanmıyor olabilirsiniz ama sizi buna inandıracak biri ile tanışmanız mümkün. Bu hafta hiç denemediğiniz spor faaliyetlerinde bulunabilir, hayatınıza heyecan katabilecek fırsatlar yaratabilirsiniz. Merkür’ün de Başak burcuna geçmesi ile birlikte seyahat planları gündeminizde olabilir. Bununla birlikte, uluslararası projelerde yer alabilir, uzun soluklu bir eğitime başlayabilirsiniz. Ticari hayatınızın canlanması muhtemel.

Kova burcu

Sevgili Kovalar, ne zamandır istediğiniz taşınma, yer değiştirme planlarını hayata geçirmek için çok uygun bir dönem. Eğer böyle bir plan yoksa da ev ile ilgili bir değişim sizi bekliyor. Aile bireyleri ile bu dönemde gerilmemeye çalışın. Hayatınızda bazı değişimler yaparken finans hayatınızı da düzene sokmak durumunda olabilirsiniz. Gelir-gider konularını masaya yatırma vakti gelmiş gibi görünüyor. 

Balık burcu

Sevgili Balıklar, bu hafta düşüncelerinizi derlemek, toplamak sizin için biraz zor olabilir. Bu durum sizi sıkmasın; tam tersi onları anlayabilmek ve birleştirebilmek adına ufak ufak notlar tutabilirsiniz. Ya da radikal değişim kararları alabilmek için bu enerjiyi kullanabilirsiniz. Merkür, ilişkiler evinize giriş yapıyor. Belki ilişkilerdeki sizin ve partnerinizin rolünü objektif olarak değerlendirmenin vakti gelmiştir. Bu enerji aynı zamanda evlilik işareti de olabilir.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.