Haftalık Burç Yorumları (13 – 19 Haziran)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 13-19 Haziran haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, retrodan düze dönen Merkür tekrar İkizler burcuna geçiyor. Yaşanan pürüzler ve kararsızlıklardan sonra netleşme ve planlar yapma zamanı geldi. Salı günü, Yay burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Yaşadığımız hayal kırıklıklarının ötesinde, gerçek hayallerimize yaklaştıran bir dolunay olacak. Çarşamba günü, Venüs’ün Ay Düğümleri ile açısı varken, Mars-Kiron kavuşumu gerçekleşiyor. Maddi alanda ya da ilişkilerde inisiyatifimizin dışında, kadersel bazı müdahaleler söz konusu olacaktır, tabii ki hayrımıza. Bununla beraber sakarlıklara, kazalara, yanıklara karşı çok dikkatli olurken bir yandan da şifayı hayatımıza çağırabiliriz. Burada, başkalarına yapacağımız yardımlar bize gelecek olan negatif olayları bertaraf edecektir. Sadaka ve yardım, bağış konularını bugünden önce devreye sokmakta fayda var. Perşembe günü, Güneş-Neptün karesi kesinleşiyor. Kendimiz olmanın ve parlamanın önündeki perdeler devreye girebilir. Yaptığınız her idealleştirme, çok yüksek beklentileri devreye sokacağı için sizi gerçeklerden uzaklaştırabilir. Bu durum da hayal kırıklığı yaratabilir. Bu günü gerçekçi olarak ve iç sesinizi dinleyerek verimli kullanabilirsiniz. Cuma günü, mantıklı kararlar alabilmek adına güzel bir gün. Bazı hızlı ve kısa süreli fırsatlar ile karşılaşılabilir.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, çok mantıklı, realist yaklaşmaya çalışmak, görev ve sorumlulukları layıkıyla yerine getirmek adına günün güzelliğini kaçırma ihtimalimiz var. Anda kalmaya çalışın. Anın keyfini tatmayı ihmal etmeyin. Pazar günü ise, Venüs-Satürn karesi var. İlişkilerde netleşmek durumunda kalabilirsiniz. Ertelemeye meyilli olduğunuz konularda artık somut bir şeyler ortaya koymaya mecbur bırakılabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Haftalık Burç Yorumları

Koç burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, yakın zamanda alınan kararlar netleştirilebilir hale gelecektir. Plan, program yapmak için uygun bir zaman dilimindesiniz. Mars Chiron Kavuşumunda, yaralarınızı sarabilir, şimdiye kadar yapmaya cesaret edemedikleriniz için harekete geçebilirsiniz. Güneş-Neptün karesinde, arkanızdan çevrilen bazı işleri alacağınız basiretli kararlar ile bertaraf edebilirsiniz.

Boğa burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, kapasiteniz sınandı ve artık becerilerinizi daha net biliyorsunuz. Bununla birlikte, geliriniz ile ilgili konular kafanızda netleşmek için bekliyor. Mars Chiron Kavuşumunda, bilinçdışınızda biriktirdiğiniz öfkenin dışa vurumu ve sağaltılması için çalışmalar yapabilirsiniz. Bunun için kendiniz ile baş başa kalmak en iyisi olacaktır. Güneş-Neptün karesinde, gelir artışı ile birlikte gelecek planlarınızı revize edebilirsiniz. Burada gerçekçi olmaya, ütopik olmamaya özen gösterin.

İkizler burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, kararsızlık döneminiz bitti. Şimdi sizi motive eden, gerçekten yapmak istedikleriniz neler ise peşinden gitme vakti. Mars Chiron Kavuşumunda, tam olarak istediğiniz gibi şekillendiremediğiniz geleceğinizle ilgili yeni adımlar atabilir, bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Güneş-Neptün karesinde, popülerliğinizin artması, duruşunuzu net sergilemeniz ve hünerlerinizi göstermeniz sayesinde kariyer alanında hayallerinize daha fazla yaklaşabilirsiniz. Yine de otorite figürlerine karşı dikkatli olmakta fayda var.

Yengeç burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, hiç bilmediğiniz endişe ve korkularınız sizi biraz sarsmış olabilir. Şimdi onlarla yüzleşip temizleme zamanınız geldi. Mars Chiron Kavuşumunda, şimdiye kadar kariyeriniz ve geleceğiniz ile ilgili atamadığınız adımları atabilir, kendinize yeni bir yön tayin edebilirsiniz. Güneş-Neptün karesinde, yeteneklerinizi kullanarak, hayatınıza farklı anlamlar katabilir, yeni projeler peşinde koşabilirsiniz. Ütopik olmamaya çalışın. Denizaşırı seyahatlerde dikkatli olun.

Aslan burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, sosyal çevrenizdeki kişilerle yaşadığınız problemler aslında sizi bir temizliğe çağırıyor. Bununla beraber, gelecek planlarınızı revize etmek için uygun bir zaman dilimindesiniz. Mars Chiron Kavuşumunda, uzun seyahatlerde kazalara, sakarlıklara dikkat. Hayatınıza yeni anlamlar yüklemek için güzel bir döneme girdiniz. Güneş-Neptün karesinde, sosyal çevrenizdeki popülerleşme ile birlikte sosyal yardımlar adına maddi imkanlarınızı fazla zorlamaya meyilli olabilirsiniz.

Başak burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, yolunuzu kaybedecekmiş gibi hissetmiş olabilirsiniz. Şimdi ise dümen yine sizin elinizde ve ne yöne gideceğinize karar verme zamanınız geldi. Mars Chiron Kavuşumunda, operasyon olma ihtimaliniz varsa her şeyin tam olduğundan ve gerçekten istediğinizden emin olun. Güneş-Neptün karesinde, hayatınıza yeni bir kişiyi alırken ya da aldığınız kişiyi değerlendirirken gerçekçi bir tutum sergilemenizde fayda var. Ortaklıklı bir işiniz varsa, birbirinize karşı açık ve net olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor.

Terazi burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, şimdiye kadar tutunduğunuz yargılarınızın ve bakış açınızın, en azından bazılarının, size yaramadığını gördünüz. Şimdi ise bambaşka bir açıdan görme zamanı. Yeni projeler ve seyahatler yolda. Mars Chiron Kavuşumunda, ilişkilerinizde aldığınız yaralar ne istediğiniz konusunda sizi netleştiren cinsten oldu. Şimdi ilişkileri ya da ilişki içindeki sizi iyileştirme zamanı geldi. Güneş-Neptün karesinde, çalışma hayatınızda yaşayacağınız bazı hayal kırıklıkları, hayallerinizi hatırlamanızı sağlayabilir.

Akrep burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, zihniniz ve psikolojiniz allak bullak olmuş olabilir. Artık bulutlar dağılıyor ve Güneş açıyor. Artık düşünceleriniz netleşiyor. Mars Chiron Kavuşumunda, ateşli hastalıklara karşı önlem almanızda fayda var. Bazılarınıza ise bu açı, şifa etkisi gösterecektir. Güneş-Neptün karesinde, maddi anlamda toparlanırken tekrar keyfi harcamalara yönelebilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var.

Yay burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, çalkantılı geçen ikili ilişkilerde net bir tavır takınabilecek netliğe ulaştınız. Şimdi beklentilerinizi net bir şekilde dile getirip, olaylara ve kişilere objektif yaklaşma zamanı geldi. Mars Chiron Kavuşumunda, size keyif veren konularda daha aktif olabilir, hep yapmak istediğiniz spor ve aktiviteler için harekete geçebilirsiniz. Spor kazalarına dikkat etmenizde fayda var. Güneş-Neptün karesinde, ilişkilerde yaşanacak olumlu gelişmeler sizi hemen evlilikle ilgili hayalperest bir tutuma çekebilir. İlişkinin gidişatı bu denli hızlı olmayabilir.

Oğlak burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, kendinizi çaresizce savrulmuş gibi hissetmiş, çabalarınızın karşılığını alamadığınızı düşünmüş olabilirsiniz. Şimdi günlerinizi yeni bir düzene sokma zamanınız geldi. Mars Chiron Kavuşumunda, aile içindeki yerinizi iyi gözlemlemeli ve isteklerinizi diğer bireylere daha açıkça ifade etmeyi deneyimlemelisiniz. Güneş-Neptün karesi ile çalışma hayatınızda yakaladığınız yükseliş ivmesinde, derinlemesine düşünmeden alacağınız bazı kararlar köstek olabilir.

Kova burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, aşk hayatınızda ve varsa çocuklarınızla yaşanan anlaşmazlıklar sona eriyor. Artık birbirinize karşı daha ılımlı, net ve objektif olabilir, gerilime fırsat vermeden potansiyel sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Mars Chiron Kavuşumunda, ağzınızdan çıkan sözlere bu hafta dikkat etmenizde fayda var. Zira şifa olacağı gibi silah olarak da kullanabilirsiniz. Güneş-Neptün karesinde, şans oyunlarından yana çok şanslı bir dönem gibi görünse de  para çıkışı potansiyeli de yüksek. Keyfi harcamalara ve dolandırılmaya karşı dikkatli olun.

Balık burcu

Retrosundan sonra Merkür’ün tekrar İkizler burcuna geçmesi ile birlikte, ev ve evlilik ile ilgili olumsuz giden gelişmelerden sonra ne istediğinizi ve bu konularda neler yapacağınızı artık biliyorsunuz. Şimdi bununla ilgili planlar yapma zamanınız geldi. Mars Chiron Kavuşumunda, gelir kaynaklarıyla ilgili bazı mücadeleler söz konusu olabilir. Hali hazırda böyle bir pürüz varsa, bu hafta sonuçlanabilir. Güneş-Neptün karesinde, hayatınızı hayalleriniz ışığında şekillendirmek isterken ailenizden gelecek desteği çok idealleştirirseniz hayal kırıklığına uğrama şansınız var. Bu işi kendi yetenekleriniz ve fırsatları yakalama potansiyeliniz ile yapabilirsiniz.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.