Haftalık Burç Yorumları (9 – 15 Mayıs 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 9-15 Mayıs haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, bir yanınız tatilin uzamasını ve biraz daha eğlenmeyi dilerken, bir yanınız görev ve sorumluluklar, biriken işler karşısında “Otur çalış, yapılması gereken çok şey var.” diyecektir. Hâl bu iken bazı hatalar yapmaya, dikkatsizliklere açık olabilirsiniz. Bugün biraz daha dikkatli olmakta fayda var.

Salı günü İkizler burcunda Merkür retrosu başlıyor. “Eyvah!” demeden önce derin bir nefes alın ve retro dönemlerinin gayet verimli kullanılabileceğini göz ardı etmeyin. Bu dönemde, daha önce aldığınız kararları değerlendirin, değiştirilmesi, güncellenmesi gereken yapılacaklar listenizi gözden geçirin. Konuşmalarınızda net ve açık olun. Dolaylı anlatımlardan, imalardan kaçının. Her şey yolunda olacak, merak etmeyin.

Çarşamba günü ise Jüpiter, Koç burcuna geçiyor. Hayatınıza fırsatları siz bulup getireceksiniz. Rehaveti üstünüzden bir tık atacaksınız. Daha hareketli, daha sportif ve pozitif bir hale bürünebilirsiniz. En önemlisi ise sizi motive eden konular ile ilgili fırsatlar yakalayabilirsiniz. Perşembe günü, kibirden uzak durmaya çalışmakta fayda var. Zira, ilişki anlamında bazı pürüzler, yanlış anlaşılmalar ya da yanlış söylemler söz konusu olabilir. Neleri tek başınıza yapacağınızı, hangi konularda destek almanız gerektiğini iyi değerlendirin. Cuma günü, “ben” demeyi başarabilenler kendilerini ortaya koymak için çok güzel fırsatlar yakalayacak. İstedikleri konularda somut adımlar atacak ya da atılımların sonuçlarını görebilecekler.

Cumartesi gününü sessiz sakin, dingin bir şekilde geçirmekte fayda var. Özellikle geceye doğru biriktirdiğiniz öfkeler gün yüzüne çıkmak isteyebilir. O enerji patlamadan, siz ılımlı bir şekilde söylemek istediklerinizi söyleyin, yapmak istediklerinizi yapın. Pazar günü, Venüs-Kiron kavuşumu gerçekleşiyor. “Ben bunu istiyorum.” diyemediğiniz neler varsa, o konular ile ilgili kayıplarınızı fark edebilir ve bundan adeta bir ders çıkararak bundan sonraki aksiyonlarınızı şekillendirebilirsiniz. Bu bir ilişki de olabilir, iş de olabilir…

İlgini çekebilir: Renk Astrolojisi: Doğduğun Günün Rengi Ne Anlama Geliyor?

Haftalık burç yorumları

Koç burcu

Merkür retrosu başlıyor. Bu dönemde aldığınız bazı kararları gözden geçirilebilirsiniz. Yeni fikirlerden ziyade daha önceden düşündüğünüz ya da planladığınız ama hayata geçirmediğiniz fikirler değerlendirilmelidir. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile kilo almaya meyilli olabilirsiniz. Hatta etkilerini hissetmiş olmanız muhtemel. Spor yapmak, hareketli olmak iyi gelecektir. 

Boğa burcu

Merkür retrosu başlıyor. Kendiniz ile ilgili bazı yargılarınızı tekrar gözden geçirmelisiniz. Kendinize haksızlık ettiğiniz noktalar var. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile karşınıza çıkan bazı fırsatları hızlı değerlendirmelisiniz. Bu dönemde pes etmeye meyilli olabilirsiniz. Tam tersine, idealleriniz için harekete geçmelisiniz. 

İkizler burcu

Merkür retrosu başlıyor. Motivasyonlarınızı ele almanın zamanı geldi. Bir durup nerede olduğunuzu, neler yaptığınızı ve neler yapmak istediğinizi değerlendirin. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile fırsatlar ayağınıza gelmeye başlayabilir. Özellikle sosyal çevreden, arkadaşlarınız aracılığı ile hem maddi hem manevi destekler görebilirsiniz. 

Yengeç burcu

Merkür retrosu başlıyor. Bazı endişeleriniz gün yüzüne çıkabilir. Retro süreci boyunca bu endişelerle yüzleşmeniz, yersiz yere kendinizi germeyi bırakmanızı sağlayacaktır. Bu dönemde sizinle ilgili bazı dedikoduları duyabilirsiniz. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile kariyerinizle ilgili güzel gelişmeler söz konusu. Kendinizi daha kalabalıklara açabilir ya da terfi için şansınızı deneyebilirsiniz. 

Aslan burcu

Merkür retrosu başlıyor. Arkadaşlar ile iletişiminiz sekteye uğrayabilir. Kendinizi daha net ve açık ifade ermenizde fayda var. Gelecek ideallerinizi gözden geçirmek için uygun bir dönem. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile yurtdışına seyahatler planlayabilir, yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Bu dönemde, hayatınızın anlamını sorgulamak daha keyif verici olacaktır. Hayatı anlamlı kılmak önceliğiniz olabilir. 

Başak burcu

Merkür retrosu başlıyor. Kariyeriniz ile ilgili aldığınız kararları değerlendirmek için uygun bir dönem. Neyi, nasıl şekillendireceğinize dair içsel bir görüşünüz olacaktır. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile finansal olarak toparlanma dönemine girebilirsiniz. Beklediğiniz bir para varsa elde edebilirsiniz. Dava süreciniz varsa olumlu sonuçlanabilir. 

Terazi burcu

Merkür retrosu başlıyor. Eğitim, yurtdışı, ticaret alanlarında bazı aksamalar söz konusu olabilir. Başvurularınız varsa belgelerin tam olduğundan emin olmanızda fayda var. Bu dönem, bazı yargılarınızı gözden geçirmek için ideal bir zaman dilimi. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile ilişkiler anlamında şanslı bir döneme giriyorsunuz. Partnerinizle seyahatler planlayabilir, hayatınıza yeni maceralar için yer açabilirsiniz. 

Akrep burcu

Merkür retrosu başlıyor. Finansal anlamda toparlanma yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz finansal kararlar sonuçlanabilir. Bu dönemde stres ve gerilimden uzak durmaya çalışın. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile daha fazla çalışmaya meyilli olabilir ya da kendi işinizi kurmak için fırsatlar kollayabilirsiniz. Günlük hayatta daha şanslı olduğunuzu göreceksiniz. 

Yay burcu

Merkür retrosu başlıyor. Partneriniz ya da tüm ilişkilerinizle ilgili beklentilerinizi gözden geçirmek için uygun bir dönem. Bazı pürüzler çözüme kavuşturulabilir ya da havada kalan konular netleştirilebilir. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile aşk hayatınızın canlandığına şahit olabilirsiniz. Birden fazla partner adayı ile karşılaşabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyenler Yay’lar için verimli zamanlar. 

Oğlak burcu

Merkür retrosu başlıyor. Çalışma hayatınız ile ilgili bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Günlük rutinlerinizde sizi yoran ya da keyif almadığınız şeyleri bu dönem değiştirebilirsiniz. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile ailenizi genişletmek veya daha büyük bir eve çıkmak isteyebilirsiniz. Aile bireyleri ile seyahatler söz konusu olacaktır. 

Kova burcu

Merkür retrosu başlıyor. Aşk hayatında kararsızlıklar söz konusu olabilir. Karşı tarafı objektif olarak dinlemek ve net konuşmak önemli olacaktır. Bıraktığınız hobilerinize yeniden başlayabilirsiniz. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile eğitimlere ya da kısa kısa seyahatlere para harcamalar söz konusu. Yakın çevrenizi genişletebilir, yeni arkadaşlıklara yelken açabilirsiniz. Bu dönemde daha fazla sosyalleşecek gibi görünüyorsunuz. 

Balık burcu

Merkür retrosu başlıyor. Bu dönemde aile bireyleri ile iletişimde bazı sıkıntılar yaşanabilir. Ev, taşınma, dekorasyon ile ilgili yeni adımlar zaruri değilse retro sürecinin bitmesini bekleyebilirsiniz; bu şekilde planlarınız hız kazanabilir. Jüpiter’in Koç burcuna geçmesi ile bu süreçte para harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Zira para girişi artabilir ama artış kadar giderlerin de artması olası görünüyor.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.