fbpx

Haftalık Burç Yorumları (2 – 8 Mayıs 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 2 – 8 Mayıs haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile haftaya başlıyoruz. İçimizin fıkır fıkır olacağı bir zaman. Enerjimizi nereye yönlendireceğimizi tam olarak kestiremeyebiliriz, en azından ilk birkaç gün. Havaların dengesizliğine inat içimizdeki bahar coşkusu gayet belirgin olacak, enerjimiz daha da artacak. Sevgi pıtırcıkları çoğalacak. Salı günü, içimizde bastırdıklarımızı artık saklayamaz olacağız. Sanki biri tüm söylemediklerimizi alıp dışarı çıkaracak gibi. Kırıcı olmamaya, gaf yapmamaya dikkat etmemiz gereken bir gün. Empati kurmaya çalışmakta fayda var. Bu açılım bize bir yandan da oldukça iyi gelecek.

Çarşamba günü, Jüpiter-Plüton, Mars-Uranüs güzel açıları var. Hareketsizliği sevmeyecek bir gün. Kafanızdaki işleri, projeleri somutlaştırmak için gayet güzel bir gün. Hiçbir şey olmazsa yürüyüş yapın, spor yapın, zıplayın, dans edin. Perşembe günü, Güneş-Uranüs kavuşumu var. Tuhaf olduğunu düşündüğünüz neleriniz varsa onları sergileme zamanı geldi. Ütopik dediğiniz fikirler, başkaları yapmıştır dediğiniz işler, anlamazlar zaten dediğiniz yenilikler… Özgünlüğünüzü ödüllendirecek, taçlandıracak bir zaman dilimine giriyoruz. Cuma günü, Ay, Yengeç enerjisinde iken Merkür ve Venüs’ün uyumlu açısı dikkat çekiyor. Hem duygusal hem aceleci davranmaya meyilli olabiliriz. Burada zihnin oyunları ve dürtülerimiz yerine iç sesimizi dinlemek daha faydalı olacaktır. Hayatımızda bazı değişiklikler yapmak için sabırsız olabiliriz ya da yeni yeni isteklerimizi gerçekleştirmek için planlar programlar yapabiliriz.

Cumartesi günü, Güneş-Mars uyumlu açısı varken Ay, Aslan burcuna geçecek. Tam da hafta sonuna yakışır bir hareketlilikte olacak. Adımlar atmak, yeni işlere girişmek, gezmek eğlenmek ve sosyalleşmek için güzel bir gün. Pazar günü, haftanın kalanına uygun bir hareketlilikte olacaktır. Yine de bu günü daha sakin geçirmekte, bireysel işlerimizi halletmekte kullanabiliriz. Akşam ise bazı sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

İlgini çekebilir: Boğa Burcunda Güneş Tutulması ve Burçlara Mesajları (30 Nisan 2022)

Haftalık burç yorumları

Koç burcu

Kariyer ve gelecek kaygısı ile canın bolca sıkıldı. Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile şimdi, hayatına keyif ve renk geliyor! Daha fazla sosyalleşme söz konusu. Hayatında maddi olarak da birtakım düzelmeler mevcut. Güneş-Uranüs kavuşumu, gelir elde etme konusunda farklı alternatifler yaratabileceğine işaret ediyor. Denemediğin yeni yöntemlere başvurabilirsin. 

Boğa burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile kendi başınalığının keyfini çıkarmak isteyebilirsin. Hem izole hem özgür olmanın tadı bir başka olacaktır. Yalnızken ne kadar kalabalık olduğunu görebilirsin. Bu dönemde platonik aşklara yelken açabilirsin; merak etme uzun soluklu olmayacaktır. Güneş-Uranüs kavuşumu, şimdiye kadar bastırdığın, sakladığın ya da ertelediğin, kendinle ilgili nasıl planların varsa onları yapman için doğru fırsatların geldiğini söylüyor. Konfor alanından çıkma zamanı.

İkizler burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile sosyalleşmelere doyamayacağın bir döneme gireceksin. Arkadaşlarınla keyifli anılar biriktirebilirsin. Maddi konularda da senin için oldukça şanslı bir dönem. Güneş-Uranüs kavuşumu, kendinle ilgili keşfedemediğin yönlerinle tanışma vaktinin geldiğini söylüyor. Bu dönemde hayatındaki erkek figürlerini tam olarak anlayamadığını düşünebilirsin. Bu, onların farklılığından kaynaklı bir durum. Özgünlüklerini kabul etmelisin. 

Yengeç burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile evlilik, terfi, ebeveynlik durumları gündemine gelebilir. Geleceğine dair keyifli atılımlar yapabilirsin. Birtakım maddi yatırımlar da söz konusu olabilir. Güneş-Uranüs kavuşumu ile geleceğini ilgilendiren ani fırsatlar, özellikle sosyal çevren aracılığı ile gelecektir. Bu dönemde arkadaşlarınla sıklıkla görüşmende fayda var. 

Aslan burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile yeni bir eğitime başlamak isteyebilir ya da yurtdışı seyahatlerine başlamak isteyebilirsin. Farklı kültürlerden kişilerle tanışmalar söz konusu. Güneş-Uranüs kavuşumu, hayatına yeni bir yolda devam edebileceğini, başka bir yola direksiyonunu çevirebileceğini söylüyor. Bu gelişmeler son derece ani olacaktır. 

Başak burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile yumurtalık, rahim gibi bölgesel kontrollerini ihmal ettiysen yaptırmak için tam zamanı. Bu dönemde senin için finansal rahatlık söz konusu. Güneş-Uranüs kavuşumunun etkisiyle ani seyahatler yapabilir, farklı kültürden kişilerle tanışabilir ya da kalabalıklara karışabilirsin. Hayatını anlamlı kılacak adımlar atacağın bir zaman dilimindesin.

Terazi burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile aşk, hızlı bir şekilde kapında belirebilir. Flörtöz bir döneme giriyorsun.  Havada senin için tutku, heyecan ve macera kokusu var. Bununla birlikte, ortaklıklı işlerden yana maddi kazanç durumları söz konusu olabilir. Güneş-Uranüs kavuşumu ile beklediğin bir para varsa sürpriz bir şekilde gelebilir. Finansal olarak şansının sınırlarını zorlayabilirsin. 

Akrep burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile insülin direnci, şeker gibi dengesizliklere dikkat etmende fayda var. Bayramda tatlı tüketimine dikkat et. Bu dönem kendine keyifli rutinler oluşturmak için çok uygun. Güneş-Uranüs kavuşumunun etkisiyle hayatındaki kişi ile ani adımlar atabilir, hayatınızın yönünü belirleyebilirsiniz.

Yay burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile havada aşk kokusu yayılıyor. Senin için hızlı gelişmeler söz konusu olabilir, şıpsevdi maceralar gündemine düşebilir. Bununla birlikte, hobilerini gündeme almak için uygun bir zamandasın. Güneş-Uranüs kavuşumu, kurumsal hayatın içinde uyumlu olmak adına ifade edemediğin neler varsa onları bir proje olarak sunmanın zamanının geldiğini söylüyor. Hayatına farklılıklar katmalısın. 

Oğlak burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile gayrimenkul yatırımları veya ev dekorasyonu ile ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Bu dönemde ailenle keyifli anlar yaşayacağın için onlara daha fazla vakit ayırabilirsin. Güneş-Uranüs kavuşumunun etkisiyle aşk kapını çalacak; hem de gelişini hiç belli etmeden. Eğer hayatında biri varsa bu dönemde hayatınıza daha fazla eğlence katmak isteyebilirsiniz. 

Kova burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile kısa kısa seyahatler gündeminde olabilir. Eğitim konularına para harcama durumun söz konusu. Bu dönem keyifli planlar, programlar seni bekliyor. Güneş-Uranüs kavuşumu ile taşınma veya yer değişikliği için uygun bir dönemdesin. Ailenle yaşıyorsan ayrı bir eve çıkmak isteyebilirsin. 

Balık burcu

Venüs’ün Koç burcuna geçmesi ile gelirini arttıracak bazı gelişmeler söz konusu olabilir. Bu dönem ani para harcamalarına dikkat et; bütçeni sarsabilirsin. Güneş-Uranüs kavuşumu ile değişik fikirler zihnine üşüşecektir; onları değerlendirmelisin. Bu dönemde aklına gelen hiçbir fikri “saçma” veya “ütopik” olarak adlandırmamanı tavsiye ederim.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.