fbpx

Aslan Dolunayı ve Burçlara Mesajları (16 Şubat 2022)

Türklerin inançlarına göre evreni yöneten 4 takımyıldızı vardır. Boğa-Akrep-Aslan-Kova. Aynı zamanda bunlar dünyayı ayakta tutan dört direk olarak görülür. Eskiden mevsim başlangıçları Güneş’in bu burçlardaki seyrine denk gelirdi. 6 Mayıs Hıdırellez’i hala kutlarız; aslında bu, yeni bir döngünün başlangıcıdır. Hayat başlar. Astroloji bilenler hemen fark ettiler ki bu dört burç sabit nitelikli burçlar. Yani dört sağlam, dayanıklı, güçlü, temellerden bahsediyoruz. Bugün gerçekleşecek olan Aslan Dolunayı da işte bu dört burç ekseninde oluyor.

Ay düğümleri Boğa-Akrep aksında iken dolunay Aslan-Kova aksında ve tam kavuşumda. Kavuşum 27 derecede. 2 + 7 = 9. Dokuz, yine Türklerin inançlarına göre kutlu, kutsal bir rakamdır. Dokuz, “dok” yani “doğ” kökünden gelir. Doğa, doğmak, doymak. Bir nevi tamamlanmadır. Tam olma halidir. Ayrıca ilahi adaleti de simgeler.

Ayrıca Mars-Venüs kavuşumunun da kesinleştiği 16 Şubat günü, Aslan Dolunayının bizlere mesajı şahane! Bu Dolunay bize şöyle diyor:

İçindeki prensipleri dengelediğinde, sen dengede olduğunda özündeki tanrı/tanrıçayı ortaya çıkarabilirsin. Parlayabilirsin.

O zaman ne değersizlik hissin kalır, ne yetersizlik. O zaman ne çok çabalarsın ne az. O zaman ne çok verirsin ne çok alırsın. O zaman ne iyi olursun ne kötü; tam olursun. O zaman ne sadece koşarsın ne sadece durursun; akarsın. O zaman beyaz olursun. Beyaz tüm renkleri içinde barındırır. O zaman sen, sen olursun. Güçlü olursun. Kudretli olursun. O zaman hayatının ipleri sende olur ve oyunu kendi kurallarına göre oynarsın. Hatta oyunu sen kurarsın.

Bütünün hayrına olsun. Aslan Dolunayının burçlara etkisi neler birlikte bakalım.

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (14 – 20 Şubat 2022)

Aslan Dolunayı burçlara hangi mesajları veriyor?

Koç burcu: Hayatına daha çok kahkaha getir. Koşmaktan yorulabilirsin, dinlenmeyi seçtiğinde işin keyfini çıkaracaksın.

Boğa burcu: Hayatının temelleri atılıyor. Sağlam ve güzel olması senin tercihlerine göre olacak. Başkalarının müdahalesine göre değil.

İkizler burcu: Sözlerin senin en güçlü silahın ve artık bunu daha iyi göreceksin. O yüzden düşüncelerini, kelimelerini iyi seç.

Yengeç burcu: İçindeki otorite ortaya çıkıyor. Artık sesin daha güçlü çıkacak. Sen daha güçlü olacaksın.

Aslan burcu: Neler ektiğini, bundan sonra alacağın meyvelerden göreceksin. Sen Aslansın ve artık bunu hatırlamanın vakti geldi.

Başak burcu: Kendine ne kadar iyi davranabildiğini, ne kadar iyi bakabildiğini fark edeceksin. Bundan sonra buna göre hareket et.

Terazi burcu: Oyun senin oyunun, sen başrolsün. Oyunu ona göre oyna. Geleceğini yazan ve şekillendiren sen olacaksın.

Akrep burcu: Kendi dünyandan çıkıp sahnenin tam ortasında durma zamanın geldi. Gücünü fark et. Keyfini çıkar.

Yay burcu: Bazı mesajlar göreceksin, belki rüyalar… Seni netleştirecek. Sorularının cevaplarını alacaksın. Bol bol soru sor.

Oğlak burcu: Artık sancılar bitti, kabuğun yenilendi. Yeni bir sen var. Daha güçlü ve daha parlak. Işılda.

Kova burcu: Hayatına denge geliyor. Şimdi bunu deneyimlemenin ve güvenilir sularda yüzmenin zamanı.

Balık burcu: Hayatının her alanında söz sahibi olmanın zamanı geldi. Korkma. Gücün keyfini çıkar.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.