Haftalık Burç Yorumları (24 – 31 Ocak 2022)

Yılın ilk ayının son haftasına geldik bile! Pazartesi günü Mars Oğlak burcuna geçiyor; Mars burada gayet rahat eder. O halde işleri derleyip toparlamak, ne zamandır tembellik ettiğiniz ya da ertelediğiniz işlere girişmek için enerji ve motivasyon artacak demektir. Bu süre zarfında başlanan, yarım kalan işler bitecek. Salı günü manevi ihtiyaçlar ile yapmak zorunda olduklarınız örtüşmüyor gibi gelebilir. Çatışan iki konu hakkında orta yol bulmak bu enerjiyi en güzel şekilde çalıştırmak anlamına gelecek. Ay, Akrep burcunda olacağı için iç sesinizi dinlemeniz size doğru yolu gösterecektir.

Çarşamba günü, Merkür geri hareketine devam ederken bir süreliğine Oğlak burcuna geçiyor olacak. Planladığınız, hatta planlayıp başladığınız bazı işlerde önceden yapılan hatalar ortaya çıkabilir. Bazı süreçleri sıfırdan almak durumunda kalabilirsiniz. Bu durum sizin canınızı sıkmasın. Daha sağlam ve doğru bir şekilde ilerlemek için fırsat olarak görün. Perşembe günü, Merkür’ün ve Ay’ın Ay düğümleri ile güzel açıları olacak. Salı günü yaşadığınız kararsızlıkların netleşeceği, tam da aradığınız cevapları bulabileceğiniz, netleşebileceğiniz bir gün. Alacağınız kararlar içinize sinecek. Cuma günü, haftanın yarım kalan işlerini toparlamak için gayet güzel bir gün. Cuma günü akşam saatlerini sakin geçirmekte fayda var. Su kazalarına, ilaç kullanımına, zehirlenmelere dikkat edin.

Cumartesi günü ise Merkür ve Plüton bir kez daha kavuşum yaparken canımız Venüs de düz harekete geçecek. Almakta direndiğiniz ve ertelediğiniz bazı radikal değişim kararlarını almanın vakti geldi. Venüs retrosu size, içinize sinecek olanın ne olduğunu anlattı. Buna göre, artık doğru kararlar alabilirsiniz. Mars da burada size gereken cesareti veriyor olacak. Haftanın son günü, Güneş-Uranüs karesi var. Kendinizi ortaya koyabilmek, kendi isteklerinizi gerçekleştirmek adına bazı huylarınızdan, alışkanlıklarınızdan, beklentilerinizden feragat etmeniz gerekebilir. Bunu olumsuz olarak algılamayın lütfen. Törpülenmesi gereken bazı alışkanlıklar törpülenecek.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Haftanın burçlara mesajlarına göz atalım.

Koç burcu

Ne zamandır içinizde net olarak adlandıramadığınız ama artık emin olacağınız isteklerinizin peşine düşme zamanı geldi. Kariyerinize yön vermeye başlamak güzel bir hafta. Yine de daha sağlıklı girişimlerde bulunmak için bir sonraki haftayı bekleyebilirsiniz. Bitmekte olan Venüs retrosuyla birlikte, geleceğiniz ve eylemleriniz ile ilgili yaşadığınız endişeler, aksaklıklar, problemler size yol göstermek ve motivasyonunuzu yükseltmek amaçlıydı. Artık enerjinizi hangi alana yoğunlaştırmanız gerektiğini bilip ona göre radikal kararlar ile yol alabilirsiniz. Maddi açıdan gelirinizi yükseltmek için belki şimdiye kadar hayır dediğiniz alternatifleri değerlendirme vakti gelmiştir.

Boğa burcu

Ne zamandır kendinizi kaybetmiş, zihninize hapsolmuş gibi hissetmiş olabilirsiniz. Artık hayatınıza anlam katmanın zamanı geldi. İdeallerinizi ve hayallerinizi netleştirip onları gerçekleştirmek için adımlar atacaksınız. Bambaşka bir perspektiften bakarak çok farklı açılımlar yaşayabilirsiniz. Artık ufkunuzu genişleterek, eğitim alarak, yurt dışı seyahatlerine çıkarak, ticaret yaparak ya da kendinizi kalabalıklara açarak yansımasını görebilirsiniz. Burada önemli olan yaptığınız işin keyfini çıkarabiliyor olmanız. O zaman, doğru yoldasınız demektir.

İkizler burcu

Son bir buçuk sene sizin için zorlayıcı geçmiş veya tam tersi bu zaman diliminde yolunuzu bulmuş olabilirsiniz. Şimdi ise süreciniz tamamlanmadı. Bir müddet daha dönüşüm zamanınız devam ediyor. Halletmeniz gereken son birkaç konunuz daha var anlaşılan. Biraz daha sabredin. Bu dönem, finansal olarak kendinizi toparlamak için atılımlarda bulunabilirsiniz. Ameliyat vb. süreçleri ertelendi ise bu süre zarfında tamamlanabilir. Beklediğiniz bir para varsa gelebilir. İş değişikliği yapabilirsiniz. Hiç tarzınız olmasa da farklı alanlara açılmaktan endişe duyabilirsiniz. Hiç önemli değil, bu endişeniz kısa sürecektir.

Yengeç burcu

Artık hayatınızdaki ilişki meselelerini toparlamanın vakti geldi. Gerekli adımlar iki taraflı atılacak ama bu süreç yine de çok sakin ve huzurlu bir şekilde geçmeyebilir. Olsun, odağınızı sağlıklı bir şekilde iletişim kurmakta tutun. Karşı taraftan ne istediğinizi net bir şekilde belirttiğinizde işlerin ne kadar da kolay ilerleyebildiğini görüp şaşıracaksınız. Bu haftasonu Venüs retrosu bitiyor. İlişkilerinizdeki tıkanıkların kaynağını biliyorsunuz artık. Bu konuları düzeltmeye odaklanın. Bu sırada finansal olarak toparlanma yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda gelecek planlamalarında birtakım değişimler söz konusu olabilir.

Aslan burcu

Her sabah kalkıp aynı şekilde yaşayıp yatağa girmekten sıkıldınız, evet. Şimdi, bu düzeni değiştirmek için motivasyonunuz ve enerjiniz oldukça artacak. Yaşadığınız alan, ev düzeni, hatta tüm yaptığınız eylemler ile ilgili yenileme, toparlama ve işinize yaramayanları eleme zamanı geldi. İşe ufak günlük rutinlerinizden ve eşyalarınızdan başlayın. Bu eylem, inanamayacağınız bir şekilde iş hayatınızda da olumlu etkiler yapacaktır. Hatta bu toparlanma sürecinde ilişkilerinizde bile bazı pozitif değişimleri fark edebilirsiniz.

Başak burcu

Görev ve sorumluluklar üstlenmekten, etrafınızdaki insanlara yardım etmekten, hayattan en son ne zaman gerçekten keyif aldığınızı unutmuş olabilirsiniz. Şimdi kendinizle ilgilenme zamanı geldi. Hobilerinize, size keyif veren aktivitelere yüzünüzü dönebilirsiniz. Tabi öncelikle ne yapacağınızı bulmakla başlamalısınız. Öncelikle bireysel olarak yapabileceğiniz alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Yapılacaklar listenizde aslında uzun zamandır gönlünüzde olan ama ertelediğiniz bir sürü madde var. Onları gözden geçirin derim. Siz kendinizle ilgilendikçe, çocuklarınızla veya hayatınızdaki kişi ile aranız da düzelmeye başlayacaktır.

Terazi burcu

Ailede hep denge kurmaya, ortayı bulmaya çalışan taraf siz oldunuz. Diplomasi yeteneğiniz ile herkesi bir araya getirmeye çalıştınız. Şimdi ise işleri biraz daha ele almanın zamanı geldi. Ev ve aile ile ilgili meselelerde siz söz sahibi olacaksınız. Bu dönemde bazı radikal kararlar alabilirsiniz. Bu kararlar taşınmak, tadilat ya da yatırım ile ilgili olabilir. Venüs haftaya düz harekete geçmiş olacak. Dekorasyon işlerinin sorunsuz geçmesi için bir hafta daha beklemekte fayda var.

Akrep burcu

Geçtiğimiz dönemlerde kardeşler veya yakın çevrenizdeki kişilerle küslük ya da iletişim kopukluğu yaşanmış olabilir. Şimdi bu küslükleri giderme zamanı geldi. Hayatınızdaki kişilerle birbirinizi daha iyi anlayabileceğiniz, karşılıklı empati kurabileceğiniz bir dönem geliyor. Bu dönemi değerlendirebilirsiniz. Bununla birlikte, kendinizi çok daha net, keskin, coşkulu ifade edebileceğiniz bir zaman dilimindesiniz. İlişkilerde ise ani kararlar, dönüşler almak isteyebilirsiniz. Fevri kararlar ve tepkiler vermeden önce sakin olmak da fayda var.

Yay burcu

Özgürlüğünüze düşkün bir ruh olarak gelirinizi ne şekilde elde ettiğiniz ve onu nasıl harcadığınız sizin için çok önemli. Şimdi, tam da bu konuları düşünmenin zamanı geldi. Ne zamandır neyi nasıl yaparken daha çok keyif aldığınızı kendinize soruyordunuz. Artık cevapları da bildiğinize göre bazı radikal kararlar alıp hayata geçirmek için güzel bir dönemdesiniz. Burada iş değişikliği söz konusu olabilir ama dikkatli olun; bunu yaparken yakın çevrenizden beklediğiniz desteği alamayabilirsiniz.

Oğlak burcu

Ne zamandır sağlık sorunları ile ilgileniyor olabilirsiniz. Artık sizin için yeni bir sayfa açma vakti geldi. Son haftalarda kendi hayatınızı, yaptıklarınızı, yapmadıklarınızı hatta yapamadıklarınızı düşünüyorsunuz. Yapılacaklar listesinde elemeler, eklemeler, yamalar oldu. Şimdi bu listeyi tek tek hayata geçirme zamanı geldi. İhtiyacınız olan enerji ve motivasyon artık sizde. Her zamanki gibi en büyük destekçiniz yine siz olacaksınız. Ek olarak, bu aralar biraz para harcanacak gibi. Dikkatli olmakta fayda var.

Kova burcu

Belki sizin gibi sosyal bir kişiye yakışmaz ama biraz içe dönme ve inzivaya çekilme vakti geldi. Zihninizi toparlamak için bol bol nefes egzersizleri, yoga, meditasyon ya da size her ne iyi geliyorsa kendi yöntemlerinizle uygulayın. Bazı endişeleriniz, korkularınız ve travmalarınızla yüzleşebilirsiniz. Tüm bunlardan sonra çok güçlü bir siz ortaya çıkacak. Öyle ki hayalinizdeki özgürlüğe önce içsel bir şekilde ulaşmış olacaksınız.

Balık burcu

Hayallerinizin artık hayal olmaktan çıkıp gerçek olma zamanı geldi. Evet düşlemek her zaman keyifli ama şimdi onları somut olarak hayatınıza çekmek için adımlar atıyor olacaksınız. Çevrenizden de bol bol yardım alabilirsiniz ama önce arkadaşlarınızdan eleme yapmak durumunda kalabilirsiniz. Sadece size iyi gelen kişileri hayatınızda tutun lütfen. Diğerlerine izin verin, kendi yollarında ilerlesinler. Bu dönemde endişeleriniz biraz artabilir, güvendiğiniz kişiler ile paylaşmak size iyi gelecektir.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.