Haftalık Burç Yorumları (20 – 26 Aralık 2021)

Bu hafta gündemimiz yoğun zira etkiler sadece bu haftaya mahsus olmayacak. Öncelikle Pazartesi günü, değişik ve orijinal fikirleriniz olacaktır. Yaratıcılık gerektirecek işleri akşam saatine bırakabilirsiniz. Salı günü, Güneş Oğlak burcuna geçiyor. Yay enerjisinden sonra daha ciddi, sorumlulukların bilincinde daha çalışkan olacağız. Kariyer ve gelecek konuları biraz daha gündemimizde olacaktır.

Çarşamba günü enerjik bir gün. Hatta öyle enerjik ki köhne ne varsa değiştirmek isteyecek kadar isyankar olabiliriz. Perşembe günü, Ay Düğümleri Boğa-Akrep aksına geçecek. Bu, bizim bir buçuk yıllık sürecimizi etkileyecek. Tutulmalar da bu aks üzerinde olacaktır. Kuzey Ay Düğümü Boğa, bedenimizi, sağlığımızı, yeteneklerimizi, yaptığımız, ortaya çıkardığımız işlerin hakkını vermemiz için çalışıyor olacak. Bunu yaparken elbette iç sesimizi de dinletecek.

Cuma günü ise yılın son ve üçüncü Satürn-Uranüs karesi gerçekleşecek. Yeni ile eskinin çatışması son kez sahnelenecek. Burada kişisel bazda da geçmiş ile gelecek arasında kalmanın, bırakıp yeniye yer açmanın gerginliği söz konusu olabilir. Dengeyi bulmak, yapılması gereken en önemli davranış biçimi olacaktır. Cumartesi ise Venüs ile Plüton’un kavuşumu gerçekleşiyor. Bu kavuşum iki kere daha gerçekleşecek. O yüzden bazı olayların başlangıcı olabilir. İlişkilerde değişmesi gereken yönler değişecektir. Belki de en önemlisi, hayattan gerçekten keyif alabilmek için bazı bırakışlar, dönüşümler yaşanacaktır. Pazar günü, biraz sarsılmış olabiliriz. Bol bol dinlenmeli, bakımlı, enerji temizlemeli bir gün iyi gelecektir.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Haftanın burçlara mesajlarına birlikte göz atalım.

Koç burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, kariyer hayatınız parlayabilir. Terfi, kariyer, iş değişikliği, evlilik, ebeveynlik gibi statü değişimi söz konusu olabilir. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Kendi değerinizi, yaptıklarınızın güzelliğinin hakkını verme zamanınız geldi. Maddi açıdan rahatlama yaşanabilir. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. İdealleriniz ile değerleriniz son kez çatışacak. Dengeyi bulmalısınız. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Kariyer hayatınızda iyi gelişmelerin yanı sıra elden çıkarmanızı ya da vazgeçmenizi gerektirecek konular da olacaktır.

Boğa burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, uluslararası alanda, eğitim, seyahat, sosyal medya ya da ticari konularda kendinizi gösterebilir, hayatınızı daha anlamlı kılabilirsiniz. Fikirlerinizi daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Hayatınızda bembeyaz bir sayfa açılıyor. Güzellikler çoğalarak gelsin. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Yeni sayfa açılırken artık istekleriniz ile geleceğinizi birleştirmenin zamanı geldi. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Yargılarınızı ve keskin bakış açınızı törpülemek için uygun bir dönem.

İkizler burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, finansal anlamda rahatlama söz konusu olabilir. Kimliğinizi bulabileceğiniz dönüşümler yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. İçinizde barındırdığınız yeteneklerinizi ortaya çıkarma, hatta onları kullanma zamanı geldi. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Yetenekleriniz ile birlikte hayata olan bakış açınız da değişecek. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Finansal rahatlama ile birlikte harcama enerjisi de var. Dengeyi tutturmak önemli olacaktır.

Yengeç burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, ilişkiler ve ortaklıklar alanında bolca sınandınız. Şimdi biraz rahatlamanın zamanı geldi. Kendinizi karşınızdaki kişiye daha iyi anlatabileceksiniz. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Gelecek planlarınızı gözden geçirip yenilemek için tam zamanı. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Planlarınızı yaparken finansal endişelerden uzak durmalısınız. Bu sizin bakış açınızı oldukça kısıtlıyor. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. İlişkiler iyiye giderken bazı törpülemeniz gereken durumlar da çıkacak. Bir adım size yaklaşan kişilere, sizin de bir adım atmanız gerekebilir.

Aslan burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, çalışma hayatı bol tempolu olsa da kendinizi ve yaptıklarınızı daha rahat bir şekilde gösterebilirsiniz. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Geleceğiniz ve kariyeriniz ile alakalı güzel dokunuşlar olacaktır. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Geçmiş deneyimlerinizin geleceğinizi olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Rutinlerinizde bazı değişiklikler yapabilir, dişil enerjinizi sağlıklı kullanmak adına adımlar atabilirsiniz.

Başak burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte aşk hayatınızda güzel gelişmeler söz konusu. Eğer varsa, şans çocuklarınızdan yana olabilir. Sizin için de yeni bir hobi edinmenin zamanı geldi. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Hayatınızı anlamlı kılmak adına bakış açınız çok daha derinleşecektir. Artık kendi değerinizi daha iyi görebilirsiniz. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Rutinlerinizi gerçekleştirirken yenilenen, derinleşen bakış açınızı ve fikirlerinizi de hayatınıza yansıtın. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Keyif aldığınız konulara eğileceksiniz fakat kendinizi çok yıpratmamaya çalışın; özellikle maddi anlamda.

Terazi burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, aile kurmak, ev ile ilgilenmek için güzel bir dönem. Evden çalışarak daha verimli olabilirsiniz. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Finansal olarak iyiye gidişat olabilir. Aslında sizin için dönüşüm ve radikal değişiklikler zamanı geldi. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Dönüşürken gerçekten keyif aldığınız davranışları, kişileri ve durumları hayatınızda bırakın. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Ev dekorasyonu için çok güzel bir dönem.

Akrep burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, fikirlerinizi çok net görebilir ve paylaşabilirsiniz. Eğitim alabilir ya da vermeye başlayabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşler şanslı bir dönemde. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. İlişkilerinizde olması gereken yön, daha somut paylaşımlar yapabilmeyi ve beraber hayatın keyfini çıkarmayı öğrenmek olacaktır. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Beraber alınacak sorumluluklar ile birlikte ilişkiyi sağlıklı yürütme adına bazı gerilimler yaşanabilir. Son olarak Venüs-Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Hayatınızı güzelleştirecek yer değişiklikleri ya da fikir değişimleri yaşanabilir. Bazı kişiler hayatınızdan elenebilir.

Yay burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, maddi gelir konularında iyileşmeler söz konusu olabilir. Terfi gelebilir. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Çalışma hayatı ve yaşantınız daha sakin ve keyifli olma yoluna doğru gidecektir. Patili bir arkadaş edinebilirsiniz. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Yaşantınızı güzelleştirmenin önündeki düşüncelerinizi elemenin zamanı geldi. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Maddi anlamda yükseliş ile birlikte kendi yeteneklerinizi daha fazla sergileyebileceğiniz bir zaman dilimi geldi.

Oğlak burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, popülerleşme, kendinizi daha net ortaya koyma, otoritenizi daha rahat sergileme fırsatı bulacaksınız. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Aşk hayatınız, çocuklarınız ile ilişkiler çok daha keyifli olacak. Sorumluluklar ile birlikte onlarla hayatın tadını çıkarmayı da öğreneceksiniz. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Keyif almanızın önündeki maddi endişelerden uzak durmaya çalışın. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Hayatınızı şekillendirirken yeteneklerinizin, değerlerinizin ne olduğunu da unutmayın.

Kova burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte,  bilinçaltında biriken ve kimliğinizin parçaları olan davranış kalıplarınızın kaynakları gün yüzüne çıkabilir. Kendinizi daha iyi anlayabilmek için biraz izole kalmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Bir ailenin parçası olmanın güzelliğini hissedebileceksiniz. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Özgünlüğünüzü korumanın, bir ailenin ya da grubun parçası olmanın önünde bir engel oluşturmadığını görmelisiniz. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Gizli ve platonik ilişkilere yatkınlık varken bu enerjiyi en güzel gizli yeteneklerinizi ortaya çıkararak kullanabilirsiniz.

Balık burcu

Güneş’in Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, uzun soluklu ve kalıcı gelecek planlaması yapabilirsiniz. Bununla birlikte Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Fikirlerinizi, projelerinizi somut bir şekilde ortaya çıkarmayı deneyimleyeceğiniz fırsatlarınız olacak. Yılın üçüncü ve son Satürn-Uranüs karesi de bu hafta gerçekleşecek. Somut projelerinizin önündeki, kaynağını bilmediğiniz endişelerinizi yakın çevreniz ile paylaşarak azaltabilirsiniz. Son olarak Venüs Plüton kavuşumu gerçekleşiyor. Elinize tazminat vb. sebeplerden toplu para geçebilir. Sosyal çevrenizde radikal değişiklikler de yaşanabilir.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.