fbpx

Haftalık Burç Yorumları (08 – 14 Kasım 2021)

Haftaya tüm ciddiyetimiz ile başlıyoruz. Ne yapacağımızı, nereden başlayacağımızı biliyoruz. Bu ciddiyet enerjisi sizi korkutmasın; keyifli bir Pazartesi bizi bekliyor. Maddi anlamda da rahatlayabilmek için doğru adımlar atabiliriz. Yapılması gereken konuşmalar, görüşmeler kolaylık sağlayacak. Salı günü basiretli olmakta yarar var. Çünkü hedeflerinizi, kafanızdaki yapılacak maddeleri gerçekleştirebileceğiniz bir gün. Hani aklınızdan bir şey geçtiğinde hemen olan zamanlar vardır ya Salı günü de işte öyle bir gün; ne düşündüğünüze dikkat edin.

Çarşamba günü Merkür’ün Mars ile kavuşumu, Satürn ile karesi var. Bu zorlayıcı açılar, kırıcı konuşmalara, şevk azaltıcı yönlendirmelere neden olabileceği gibi aslında kendi fikirlerinizi yaratıcı bir şekilde ama kurallarına uygun bir dilde ortaya dökebilmeniz için de şahane fırsatlar sunar. Burada niyet önemli olacaktır; eleştirmek, yargılamak vs. için kullanıldığında ilişkiler zedelenebilir. Ağızdan çıkan kelimelerin etkisi büyük olacağı için cımbız ile ayıklanmalıdır.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Perşembe günü ise Mars’ın Satürn ile kare açısı kesinleşiyor. Cesaretiniz ile endişeleriniz kapışacaktır. Aslında bu ikisinin çatışmasına gerek yok, endişeler belli bir seviyede yararlıdır, diri tutar. Bu sebeple kendinizi bloke etmeden gerekli riskleri alarak girişimcilikte bulunabilir, adım atabilirsiniz. Cuma günü sular duruluyor. Kendimiz ile ilgilenmek için çok güzel bir gün. Kendinizle baş başa güzel bir banyo ve bakım seansı ile keyif yapın. Güzel bir müzik eşliğinde kitabınızı okuyun. Cumartesi ise kendinizi yeniledikten sonra yeni yeni fikirler zihninizde belirebilir. Ani kararlar, ani haberler söz konusu. Bazı “a-ha!” anları yaşanabilir. Pazar günü bu etkiler devam edecek ve kendimizi canlı, heyecanlı, risk alma konusunda rahat hissedeceğiz.

Haftanın burçlara mesajına göz atalım.

Koç burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisiyle, fikirleriniz ve sözleriniz ile dönüşümü yaşayacaksınız. Önce zihinsel olarak bu dönüşümü hissedeceksiniz, daha sonra ise finansal anlamda sizi rahatlatacak fırsatları görebilirsiniz. Bununla birlikte Satürn’ün karesi, fırsatları beklemek yerine sizin uzanıp almanız gerektiği uyarısını yapıyor. Yaptığınız işi güzelleştirecek fikirlerinizi ortaya çıkarmanın tam zamanı. Ortaya çıkardığınız, sizden çıkan her işin sizden bir parça olduğunu hatırlayın. Dolayısı ile elinizin ucuyla yapmak yerine özgünlüğünüzü, farkındalığınızı katın. Faydasını göreceksiniz.

Boğa burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisiyle, özellikle ikili ilişkilerde sert cümlelerden imtina etmenizde fayda var. Heyecanınızı karşı tarafa geçirecek girişimcilik fikirlerinizi ortaya çıkarmak için uygun bir dönem. Bununla birlikte Satürn’ün karesi kariyer hayatınızdaki görev ve sorumlulukları ihmal etmeden ağır ama sağlam adımlarla ilerlemeniz gerektiğini vurguluyor. Kendiniz ya da ilişkiniz ile ilgili ani kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu kararların uzun soluklu olup olmadığına dikkat edin.

İkizler burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisiyle, iş hayatınızda özellikle fikirleriniz ile ön plana çıkabilirsiniz. Kafanızdaki proje ve yapılacakları ortaya koymak için uygun bir dönem. Bununla birlikte Satürn’ün kare açısı ile bilgilerinizi, aldığınız eğitimleri değerlendirebileceğiniz bir dönem. Son olarak, sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin. Özellikle psikolojik olarak hissettiğiniz huzursuzlukları yakın çevreniz ile paylaşmanızda fayda var, sizi rahatlatacaktır.

Yengeç burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisiyle, yaratıcı fikirleriniz ile hayatınızı renklendirirken sevdiğiniz kişileri kırmamaya dikkat edin. Bu dönem içinde, bazı cümleleriniz siz fark etmeseniz bile kırıcı olabilir. Bununla birlikte Satürn’ün kare açısı fazla harcama yapmamanız için size uyarıda bulunuyor. Eşinizin gelirini düzenlemek adına bazı sorumluluklar alabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki değişimler, keyifli arkadaşlıklar, yeni idealler söz konusu olabilir.

Aslan burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisi ile geçmiş olayları tekrar gün yüzüne çıkarıp bazı durumların çözülmesi için harekete geçebilirsiniz. Bununla birlikte Satürn’ün karesi, bu durumun evliliğinizi ya da ilişkilerinizi etkileyebileceğini, hatta ilişkinizdeki bazı sorunların kaynağı olabileceğini anlatıyor. Belki de geçmişi geçmişte bırakmak ya da inanıyorsanız çözümleyip kapatmak en iyisi olacaktır. Çözülen bu durum sadece ilişkilerinizi değil aynı zamanda kariyerinizde de olumlu yansımalar yapacaktır.

Başak burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisi ile iletişim dilinizin sert olmamasına özen gösterin. Yeni bir eğitim ya da yer değişikliği için uygun bir dönem. Bununla birlikte Satürn’ün kare açısı gündelik rutinlerinizi değiştirmekte zorlanabileceğinizi anlatıyor. Yine de eskiyi bırakıp yeniye yer açmak en güzeli. Bununla birlikte uluslararası bölgeler, ya da uzak yerlere seyahatler ile ilgili ani fırsatlar karşınıza çıkabilir. Eğitim hayatınızı devam ettirme kararı alabilirsiniz. Hayat amacınız ile ilgili ani idrakler yaşayabilirsiniz.

Terazi burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisi ile gelirinizi arttırmak adına görüşmeler yapabilir, almanız gereken bir para ile ilgili mücadeleler verebilir aynı zamanda yeteneklerinizi aktarmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte Satürn’ün kare açısı yaratıcılığınız ile ilgili şüphelerinizin olduğunu ya da sorumluluklardan dolayı yeterince kendinizi gösteremediğinizi düşündüğünüzü vurguluyor. Bu dönemde, bunları bir bahane kabul ederek kendinize yeni yollar bulabilirsiniz.

Akrep burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisiyle finans konuları ile ilgili bazı atılımlar yapabilir, yatırımlarda bulunabilir ya da borçlarınızı kapatmak için harekete geçerek kredi vs. kullanabilirsiniz. Bununla birlikte Satürn’ün kare açısı, ailevi sorumluluklar ile biraz kendinizi bunalmış hissedebileceğinizi anlatıyor. Yapılacak en güzel şey iletişim kurmak istedikleriniz ile konuşup diğerlerine nazikçe hayır demek olacaktır. İlişkiler ile ilgili ani dalgalanmalar yaşayabilirsiniz ama kısa süreli olacaktır.

Yay burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisi ile bu dönemde zihniniz normalden çok daha fazla düşünce üretiyor; iç sesinizin biraz çenesi düşmüş hissedebilirsiniz. Bununla birlikte Satürn’ün kare açısı, konuşmaktan ziyade sessiz kalıp o düşünceleri dinlemeye meyilli olabileceğinizi söylüyor. Zihni disipline etmenizde size yardımcı olacak yoga, meditasyon, nefes çalışmaları ya da keyif aldığınız aktiviteler bu dönem içinde size iyi gelecektir.

Oğlak burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisi ile bu dönemde hiç olmadığınız kadar konuşkan olabilirsiniz. Sanki şimdiye kadar içinizde tuttuğunuz her şeyi söylemek istediğinizi hissedebilirsiniz. Bununla birlikte Satürn’ün kare açısı ile kendinizi değersiz hissettiğiniz konular gün yüzüne çıkarıyor. Konuşmak, anlatmak ve açılmaktan çekinmeyin; kendinizi karşı tarafa doğru bir şekilde anlatabilmek açısından değerli olacaktır.

Kova burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisi, kariyerinizde belli bir mertebeye ulaşmak için kendinizi ön plana almanız ve daha fazla görünür olmanız gerektiğini vurguluyor. Gerekli kişiler ile gerekli görüşmeleri yapmanın zamanı geldi. Bununla birlikte Satürn’ün kare açısı, bu dönemde özgüveninizi korumakta zorlanabileceğinizi, dolayısı ile görüşmeleri ertelemeye meyilli olabileceğinizi anlatıyor. Statü değişikliği istiyorsanız, konuşma zamanı.

Balık burcu

Merkür-Mars kavuşumunun etkisi ile eğitim ve yurtdışı seyahatleri konusunda bazı konuşmalar gerçekleştirebilir, ya da kendi inançlarınız ile ilgili bazı savunmalar ve görüşmeler yapabilirsiniz. Bununla birlikte Satürn’ün kare açısı, engelleneceğinizi ya da başaramayacağınızı düşünen endişeli iç sesinizin bu dönemde ortaya çıkabileceğini söylüyor. Kendinize olan inancınız tam olsun. O zaman etrafınızdaki fırsatları ve seçenekleri görebilirsiniz.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.