Haftalık Burç Yorumları (9-15 Ağustos 2021)

Haftaya düşüncelerimizin, sözlerimizi ve kararlarımızın aslında hayatımızda ne kadar köklü değişiklikler yapabileceğini fark etmeden, dikkatsizce sarf edeceğimiz şekilde başlayabiliriz. Burada ağzımından çıkan kelimelere, ne çağırdığımıza dikkat etmemiz faydamıza olur. Duygularımız ile mantık, iç sesimiz ile gördüğümüzü sandığımız gerçekleri örtüştüremediğimiz bir gün olabilir. Esnek olmak da hesaba katamadığımız faktörler olabileceğini varsaymak en sağlıklısı.

Salı günü harcama yapmaya meyilli olabiliriz. Hesaplar şaşabilir. Aynı zamanda, sağlıklı bir yaşama adım atmak için çok uygun bir gün. Çarşamba günü kibirden, ben bilirim demekten uzak durmakta fayda var. Yersiz inatlaşma eğiliminde olabiliriz. Gereğinden fazla konuşarak ilişkileri gerebiliriz. Özellikle ikili ilişkilerde eleştirel olmamaya çalışın.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Perşembe günü Merkür kendi yönettiği burç olan Başak burcuna geçiyor. Analitik, realist, pratik ve pragmatik olacağımız bir kaç haftamız var. Değerlendirmek ve yeni projeler ortaya koymak için uygun bir dönem. Cuma günü çok ısrarcı olduğumuz konularda kendimizi engelleyip sağlıklı hareket edememekten kaynaklı bazı engellenmeler yaşayabiliriz. O yüzden elimizden geleni yapıp akışa bırakmak en iyisi olacaktır. Cumartesi günü bazı inançlarımızın, düşünce kalıplarımızın ve yargılarımızın ilişkilerimizi ne yönde etkilediğini göremeyebiliriz, o yüzden toleranslı olmakta fayda var. Son olarak, Pazar günü hedefleri ve amaçları düşünmek yerine anı yaşamaya çalışmak ve dinlenmek iyi olacaktır.

Haftanın burçlara mesajlarına birlikte göz atalım!

Koç burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile çalışma hayatında daha analitik, daha titiz ve daha çözümcül olabilirsiniz. Venüs-Neptün karşıtlığı sağlığınızı tehdit eden konuları ihmal etmemeniz gerektiğini ve bazı bağımlılıkların problem yaratabileceği vurgusu yapar.

Boğa burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile aşk hayatında mantığın daha fazla öne çıkabileceğini, çocuklar konusunda daha titiz ve çözüm odaklı olabileceğini anlatırken hayattan keyif almak yerine görevleri yerine getirmenin daha vurgulu olabileceği bir dönem. Venüs-Neptün karşıtlığı ile içinde bulunduğunuz grubun çıkarları uğruna kendi keyif aldığını aktiviteleri ertelemeye meyil verebilir. Önce kendinizi manen tatmin etmelisiniz.

İkizler burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile ev hayatında daha analitik, daha titiz olurken ev işlerinde daha çözümcül olabilirsiniz. Venüs-Neptün karşıtlığı, bazen evi, bazen işi bir diğerine feda edebileceğinizi, iş konusunda çok yüksek beklenti ile bazı hayal kırıklığı yaşanabileceğiniz söyler. Hazırlıklı olmakta fayda var.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Yengeç burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile çalışma hayatında daha analitik, daha titiz ve daha çözümcül olabilirsiniz. Venüs-Neptün karşıtlığı ile bu hafta, bazı yargı kalıplarınız yüzünden ilişkilerde entelektüel olarak bazı problemler yaşanabilir.

Aslan burcu

Merkür’ün Başak burcuna gelir konusunda daha analitik, daha titiz ve daha çözümcül olabilirsiniz. Bütçenizi aşmama konusunda kendinizi dikkatli edebilirsiniz. Venüs-Neptün karşıtlığı dönüşümün habercisi olabilir. Özellikle kendinize hak ettiğiniz değeri verdiğinizde bunun karşılığını maddi olarak da alabilirsiniz. Yine de para çıkışlarına dikkat edin.

Başak burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile daha analitik, daha titiz ve daha çözümcül olabilirsiniz. Hayatınız ile ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde çok eleştirel olmak yerine çözüm odaklı olmakta fayda var. Venüs-Neptün karşıtlığı partneriniz ile alakalı belki de ulaşılması çok zor beklentilere sahip olduğunuzu ve bundan dolayı da hayal kırıklığına uğrama potansiyelini anlatmaktadır. Herkesin hata yapabileceğini unutmayın.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile iç dünyanızın karmaşasını daha çok hissedebilir. Fikirler ve bunun yanı sıra vesveseler artabilir. Zihni disipline edici faaliyetler dua, yoga, nefes egzersizleri iyi gelecektir. Venüs-Neptün karşıtlığı dişil enerji üzerine çalışmanız gerektiğini anlatıyor. Kendinize çok fazla yüklenmiş, çok yorulmuş ve bunu sonucunda da dinlenmeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Alma-verme dengesini hatırlayın.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile sosyal çevre içerisinde ya da bağlı olduğunuz gruplar, kulüpler ve dernekler içerisinde daha analitik, daha titiz ve daha çözümcül olabilirsiniz. Arkadaşlarınızı eleştirmek yerine onları yapıcı bir şekilde yönlendirmeye çalışın. Venüs-Neptün karşıtlığı hayaller ile gerçekler arasında gidip gelebileceğinizi anlatıyor. Karşınızdaki kişiyi gerçekçi gözlerle algılamaya çalışın, aksi halde düşüncenizdeki kişi ile aynı olmadığını gördüğünüzde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Yay burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile kariyer hayatında daha analitik, daha titiz ve daha çözümcül olabilirsiniz. Venüs-Neptün karşıtlığı ile yaptığınız iş ile hayalinizdeki işin aynı olup olmadığını düşünebilirsiniz. İkisini bir etmenin yolunu bulabilirsiniz.

Oğlak burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile hayata bakış açınız daha analitik, daha titiz ve daha çözümcül olabilir. Venüs-Neptün karşıtlığı ile yargılarınızın insanlarla ilişkinizi nasıl etkilediğini görmek ve analiz etmek için güzel bir dönem.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Kova burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile düşünce yapınız daha analitik, daha titiz ve daha çözümcül olabilir. Venüs-Neptün karşıtlığı sizin için dönüşümün habercisi olabilir. Özellikle kendinize hak ettiğiniz değeri verdiğinizde bunun karşılığını maddi olarak da alabilirsiniz. Yine de para çıkışlarına dikkat edin.

Balık burcu

Merkür’ün Başak burcuna geçmesi ile evlilik ya da ortaklık hayatında daha analitik, daha titiz ve daha çözümcül olabilirsiniz. Venüs-Neptün karşıtlığı partneriniz ile alakalı belki de ulaşılması çok zor beklentilere sahip olduğunuzu ve bundan dolayı da hayal kırıklığına uğrama potansiyelini anlatmaktadır. Herkesin hata yapabileceğini unutmayın.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.