Haftalık Burç Yorumları (21-27 Haziran 2021)

Haftaya Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile başlıyoruz. Ev ve aile kavramlarının daha ön planda olacağı, sezgilerimizin ve duygularımızın daha yoğun olacağı bir ay bizi bekliyor. Sevdiklerimiz ile beraber olmak çok daha huzur verici olacak. Bununla birlikte Venüs’ün Neptün ile uyumlu açısı, ilişkilerde idealimize daha yakın bir pozisyonda olma isteğini ve hayallerimizin peşine düşmeyi de beraberinde getirebilir.

Çarşamba günü Merkür düz harekete geçecek. İletişimsel olarak rahatlayacağız. Artık kararlar, düşünceler sorgulandı; şimdi buna göre hareket etme zamanı geldi. Perşembe günü Venüs ile Plüton arasındaki karşıt açı, ilişkilerde güç mücadelesine ve dediğim dedik olmaya neden olabilir. Bu enerjiyi keyif aldığınız şeylere zaman ayırarak verimli hale getirebilirsiniz. Ayrıca bugün Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Görev ve sorumluluklarınızı layıkıyla yerine getirdiyseniz ödülünü alacaksınız.

İlgini çekebilir: Hangi Gezegen Neyi Temsil Eder? Gezegenlerin Gerilemesi (Retro) Ne Anlama Gelir?

Cuma günü ise Neptün geri hareketine başlayacak. Hayallerinizi ve idealize ettiğiniz neler varsa onları değerlendirme zamanınız geldi. Aşırılıkları törpüleme ama her şeyden önemlisi manevi olarak içe çekilme ve manevi doygunluğu yaşama zamanınız geldi. Yapacağınız meditasyonlar, enerji çalışmaları çok daha derin olacaktır. Pazar günü Mars’ın Ay Düğümleri ile olan açısı, kadersel olarak bazı konularda harekete geçmenizi sağlayabilir. Bu enerjiye direnmeyin. Ne oluyorsa hayrınıza. Son olarak Venüs Aslan burcuna geçiyor. İlişkilerde aşkın yanı sıra eğlence de ön planda olacak. Hararet artacak. Ego savaşlarına çekilmeyin.

Haftanın burçlara mesajı:

Koç burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, ailede daha söz sahibi bir otorite haline gelebilir, onları organize edebilirsiniz. Merkür direkt hareketine geçiyor. İletişim alanında rahatlama yaşanacaktır. Neptün retrosu başlıyor. Maneviyata yönelme başlayabilir. Rüyalar renklenebilir.

Boğa burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, kardeşler ya da yakın çevreyle iletişim daha ön planda olacakken duygusal paylaşımlar yapılabilir. Merkür direkt hareketine geçiyor. Maddi anlamda rahatlama yaşanacaktır. Neptün retrosu başlıyor. Arkadaşlar konusunda bazı hayal kırıklıkları yaşanabilir. Takım sporları yaparken de dikkat etmekte fayda var.

İkizler burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, parasal konulardan yana şans ya da maddi gelirde artış yaşanabilir. Merkür direkt hareketine geçiyor. Kendini ifade etme ve ortaya koyma konusunda rahatlama yaşanacaktır. Neptün retrosu başlıyor. Bir yandan kariyerini idealleştirirken diğer yandan da gerçekten istediğin kariyerini tasarlayabilirsin.

Yengeç burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, kendinizi çok daha iyi anlayıp anlatabileceğiniz bir döneme girmiş oluyorsunuz. Doğum gününüz kutlu olsun. Merkür direkt hareketine geçiyor. Kaygıların azalacağı bir dönem. Neptün retrosu başlıyor. Yargılardan dolayı hayal kırıklıkları yaşanabilir.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Aslan burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, kaynağını tam olarak kestiremediğiniz endişeleriniz olabilir. Daha izole kalmak isteyebilir, kapanıp daha üretken olabileceğiniz bir döneme girmiş olabilirsiniz. Merkür direkt hareketine geçiyor. Sosyal çevre ile iletişim konusunda rahatlama yaşanacaktır. Neptün retrosu başlıyor. Borçlar ya da eşin geliri konusunda bazı yanlış anlamalar yaşanabilir. Dolandırılmamaya dikkat.

Başak burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, sosyal çevreniz içinde popülerliğiniz oldukça artabilir. Merkür direkt hareketine geçiyor. Kariyer alanında iletişim problemleri azalacaktır. Neptün retrosu başlıyor. İlişkilerde daha açık ve net olmakta fayda var. Aksi halde büyük hayal kırıklıkları yaşanabilir.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, kariyerinizde terfi yaşanabilir. Kendinizi çok daha ön planda tutabileceğiniz, oldukça popülerleşebileceğiniz bir dönem. Merkür direkt hareketine geçiyor. Eğitim, yurt dışı, seyahatler alanında iletişim konusunda rahatlama yaşanacaktır. Neptün retrosu başlıyor.  Çalışma ortamında açık ve net olmakta fayda var. Aksi halde büyük hayal kırıklıkları yaşanabilir.

Akrep burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, düşünce ve duygularınızın derinleşeceği, hayata daha üst perspektiften bakabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yurt dışı bağlantılı konular gündeminizde olabilir. Merkür direkt hareketine geçiyor. Borçlar ya da eşin geliri konusunda rahatlama yaşanacaktır. Neptün retrosu başlıyor.  Çocuklara karşı daha açık ve net olmakta fayda var. Aksi halde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir.

Yay burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte borçlar kapanabilir ama yeni borçlar yapmamaya özen göstermekte fayda var. Merkür direkt hareketine geçiyor. İlişkiler konusunda iletişim problemleri rahatlayacaktır. Neptün retrosu başlıyor. Aile içinde daha açık ve net olmakta fayda var. Aksi halde yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.

Oğlak burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, ikili ilişkilerden yana şanslı, güzel bir dönem. Ortaklık kurmak için de ideal. Merkür direkt hareketine geçiyor. Çalışma ortamında iletişim problemleri rahatlayacaktır. Neptün retrosu başlıyor. Yakın çevre ve kardeşler içinde daha açık ve net olmakta fayda var. Aksi halde yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Kova burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, çalışma arkadaşlarınız arasında popülerliğiniz artacak. Merkür direkt hareketine geçiyor. Çocuklar ile iletişim problemleri rahatlayacaktır. Neptün retrosu başlıyor. Harcamalar abartılıp bütçe sarsılabilir, dikkat etmekte fayda var.

Balık burcu

Güneş’in Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, üretkenlik ve doğurganlık artacaktır. Değerlendirilebilir. Merkür direkt hareketine geçiyor. Aileyle, özellikle de babayla olan iletişim problemleri çözülebilir. Neptün retrosu başlıyor. Biraz dağınık olabilir, konsantrasyon problemi yaşayabilirsiniz. İlham içeren işlere yoğunluk vermenizde fayda var.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.