fbpx

Haftalık Burç Yorumları (24 Mayıs-30 Mayıs 2021)

Bu haftanın en önemli olayı Ay tutulması ve Merkür retrosu. Ay tutulmasının teması ise telafi etmek. İnsanlık olarak yıllar geçtikçe ve teknoloji ilerledikçe kendimize, üzerinde yaşadığımız topraklara, toprakları paylaştığımız hayvan dostlarımıza ve bizi besleyen, nefes aldıran bitkilere verilen zarar da artıyor. Şimdi telafi etme zamanı geldi.

Kaynakları, ihtiyacımızdan fazlasını tüketiyoruz. Yarattığımız stresli hayatlarla ruhumuzu, duygularımızı, kendimizi; genetiği değiştirilmiş besinlerle sağlığımızı, bedenimizi tüketiyoruz. O kadar çok tüketiyoruz ki şimdi üretme zamanı. Gökyüzü geleceğe umutla bakabilmen için bugünden bir şeyleri düzeltmeye başlaman gerek, diyor. Zarar vermeden, olması gerektiği gibi, severek, güzelleştirerek, sabırla. Bu savaşlar, bu öfkeler, bu hastalıklar dengelenmeli. İnsan, insan olduğunu hatırlamalı, ruhunu hissetmeli, vicdanını duymalı. Tekrar…

İlgini çekebilir: Hangi Gezegen Neyi Temsil Eder? Gezegenlerin Gerilemesi (Retro) Ne Anlama Gelir?

Tutulmanın burçlara mesajları

Koç-Terazi

Hayatını anlamlı kılan ne varsa, duygu ya da düşüncede kalmamalı. Gündelik hayatına taşımalısın. Manen seni doyuran konuları, tavırları ve düşünceleri ise onları kullanarak somuta indirgemelisin. İç sesin çok yoğun bir şekilde konuşuyor. Evet, geleceğini düşünüyorsun, düzen kurmaya, adapte olmaya çalışıyorsun; ama ne yaşıyorsan yaşa adım atmayı unutmamalısın.

Boğa-Akrep

Ne kadar çok finansal borcun varsa kendine de o kadar çok borcun var. Tembellik edip yeteneklerini kullanmıyor olabilirsin, konfor alanından çıkmak istemeyip zarar veren koşulları bile kabullenmiş olabilirsin, yaptıklarını önemsizmiş gibi görebilir ya da öyleymiş gibi anlatıyor olabilirsin. Bunların hepsi kendine haksızlık yaptığını anlatıyor. Kendine yeterince saygı duymuyorsun. Sen kendine saygı duymazsan ne hayat ne de etrafındaki insanlar sana saygı duyar. O yüzden kendine iyi bak ve kendini takdir et.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

İkizler-Yay

Etrafındaki insanlar senin yansımaların. En çok hangi konuda kimi ne şekilde eleştiriyorsun, bir bak bakalım. Onların hepsi aslında sana kendini nasıl eleştirdiğin hakkında ipucu verecek. En çok neye kızıyorsun, en çok neden üzülüyorsun, ne zaman kendini rahatsız hissediyorsun. Bütün cevapları kendine yönlendir. Başkalarının yaptıklarını yaz, sonra özneyi değiştir “ben” yap. Kendini görmenin zamanı geldi. Kendini öğrenmenin, tanımanın zamanı…

Yengeç-Oğlak

En çok eforu nerede, ne için harcıyorsun ve karşılığını alamıyorsun? Haddinden fazla veriyor ama almayı bilmiyor olabilir misin? Yardım aldığında da övgüleri kabul ettiğinde de bunu kibirden, egodan uzak bir şekilde yap. Çok çalıştığın için sevilmiyorsun, sadece sen olduğun için seviliyorsun. Seni sevsinler istiyorsun evet ama önce sen kendine gerekli şefkati vermelisin. İhtiyaç duyduğun ilgiyi kendine göster. Bu zamana kadar çok yük biriktirdin, insanların üzerinden aldın kendine kattın. Bu seni sadece hasta eder. O yüzden şimdi sadece senin olanları bırak, gerisini de kendinden sevgi ile uzaklaştır.

İlgini çekebilir: Yaşadığımız Dönem Astrolojik Olarak Ne Anlama Geliyor: Mevcut Sistem Değişiyor!

Aslan-Kova

Eğlenmek, hayattan keyif almak çok önemli. Hele bir de sevmek. Biz sevgi ile yaratılmışız, sevmek için yaratılmışız. Yargılarla, peşin hükümlerle değil. Net bir şekilde, sade bir şekilde sevmek. Sadece sevmek. Ancak o zaman potansiyelimizi ortaya çıkarabiliriz. Ancak o zaman üretebilir, yaratabiliriz. Yaptığımız her hareket bizim yaratımımız, bizim çocuğumuz. Ebeveyn olarak ona sahip çıkmak, her ne hata olursa olsun onu sevmek, korumak, gerektiğinde teşvik etmek, karşılanılması gereken en doğal ihtiyacın.

Başak-Balık

Ne geçmişte olmak ne de gelecekte. Hayatın anlamı şimdide. An’da olduğun kadar yaşıyorsun. Sürüklenmek, her daim yararlı olmaya çalışmak, hızlı olmak, çok iş yapmak ise anı kaçırmana neden oluyor. Her şeyi farkında olarak yapmak ise en etkili meditasyondur. Yaptığın yemeğin malzemelerini tek tek incelemek, rengini, kokusunu tadını almak… Konuştuğun kişiyi gerçekten aktif bir şekilde dinlemek, sadece yaptığın işe konsantre olmak. Akşam ne yemek yapacağım, yarın alışveriş yapmam lazım demeden anı şükür ve farkındalık ile geçirmek sana iyi gelecek olandır.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.