Senin Elementin Hangisi? Elementini Yaşam Alanına Nasıl Dahil Edebilirsin?

Beş kutsal element olan toprak, ateş, su, hava ve eter; hem Doğu geleneğinde hem de Batı felsefesinde büyük bir öneme sahiptir. Ayurveda’da bu elementler uzun yıllar boyunca fiziksel ve ruhsal sağlığı tanımlamak için kullanılmışken, Aristoteles gibi ünlü düşünürler bu elementleri karmaşık zaman ve uzay denklemlerine uygulamıştır. Bunun yanı sıra bu elementler, kutsal tapınaklara daha sakin ve huzurlu bir atmosfer yaratmak için dikkatli bir biçimde dahil edilmiştir.  

Doğal elementler dünyanın her yanından insana açıkça hitap eder çünkü onların içinde kendi yansımalarımızı görürüz. Hangisiyle frekansımızın daha çok uyuştuğunu değerlendirmek için zaman ayırdığımızda da onları etkili yollarla yaşam alanımıza dahil edebiliriz.

İlgini çekebilir: Çekim Yasasının Göz Bebeği Frekanslar: 5 Adımda Frekansınızı Yükseltin

Bu yazımızda sizler için bu beş elementin her birine kısa bir bakış ve onları yaşam alanlarınıza nasıl dahil edebileceğinize dair birkaç ipucu sunuyoruz! Elementleri okumaya geçmeden önce şimdi, içinde bulunduğunuz ortamı incelemek için birkaç dakikanızı ayırın:

  • Bulunduğunuz ortam sizi nasıl hissettiriyor?
  • Aydınlatması nasıl? Size ilham veriyor mu?
  • Dışarıdan gelen, sizi rahatsız eden bir gürültü var mı?
  • Bu alandan aldığınız ana duygu ne?

Okumaya devam ederken bu soruları da aklınızda bulundurmayı unutmayın.

Toprak elementi

Toprak elementi tamamen dünya ile bağımızla ilgilidir. Doğa karşısında büyülendiğiniz bir anı aklınızda canlandırın, belki bu bir kamp gezisinde veya doğa yürüyüşünde olmuş olabilir. Eğer bu imgelem sizde güçlü bir pozitif bağ hissettiriyorsa siz, evinizde doğayla daha fazla temas kurmaya ihtiyaç duyan bir toprak insanı olabilirsiniz.

Evinize nasıl dahil edebilirsiniz?

Çalışma alanınıza veya evinize, ev bitkileri, kristaller, deniz kabukları, taşlar veya diğer toprak parçalarını eklemeyi değerlendirebilirsiniz. Evinize doğayı daha fazla entegre etmek, duyularınızı harekete geçirmenize ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Eğer bir parkın yakınında oturuyorsanız veya bahçeli bir eviniz varsa gün içerisinde ufak molalarınız sırasında, çıplak ayakla toprakta yürümek için zaman ayırabilirsiniz.

İlgini çekebilir: 4 Adımda Kristal Kullanım Kılavuzu: Mutluluk, Aşk, Bereket ve Sağlık İçin Kristalleri Nasıl Kullanırız?

Ateş elementi

Ateş elementi; ilhamı, tutkuyu ve yaşam enerjisini temsil eder. Bu element ile bağ kuran kişiler, kamp ateşine, mumlara veya diğer ısı kaynağı bulunan alanlara kendilerini yakın hissederler.

Evinize nasıl dahil edebilirsiniz?

Kim mum yakmanın sadece bir kış aktivitesi olduğunu söylemiş ki? Ateş elementiyle etkileşim kuran kişiler yıl boyunca mum yakmaktan vazgeçmeyerek ve alevlerin dansına odaklanarak daha sakin ve odaklanmış bir zihin durumu deneyimleyebilirler.

Aynı zamanda alev, işinize kattığınız canlılığı da sembolize eder. Eğer mum yakabileceğiniz bir ofis alanınızda çalışıyorsanız, güne başlarken aktif olarak işinize odaklanma sürecinizi bu şekilde onurlandırabilirsiniz.

Su elementi

Su elementi, akışla birlikte ilerlememize yardımcı olur. Birçok dinde su, yeni bir hayatı sembolize eder; taze başlangıç ve saflık demektir. Bir deniz manzarası karşısında veya banyo yaparken bir epifani duygusuna kapılıyorsanız, kendinizi huzurlu hissediyorsanız siz bir su insanı olabilirsiniz!

Evinize nasıl dahil edebilirsiniz?

Bu elementle frekansınızın uyuştuğunu hissediyorsanız, evde elinizin altında her zaman bir kase su tutabilirsiniz. Parmaklarınızı bu kasenin içine sokabilir ve üçüncü gözünüzün merkezine, kaşlarınızın arasında bulunan altıncı çakraya hafifçe vurabilirsiniz. Bu nazik pratik, negatif düşünceleri zihninizden atmanıza ve daha berrak bir zihne dönüş yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bunun yanı sıra spiritüel pratiklerinize suyu, banyoda veya duşta daha farkındalıklı hareket ederek de dahil edebilirsiniz. Suyu, kötü günün enerjisini veya negatif düşünceleri üzerinizden atmak ve uyum haline geri dönmek için kullanabilirsiniz.

Hava elementi 

Hava elementi tazeliği, zevki ve özgürlüğü temsil eder. Eğer serin bir esintiyi seviyorsanız veya sürekli kafanızı penceren dışarı çıkarıp taze havayı içinize çekme gibi bir alışkanlığınız varsa bilin ki siz bir hava insanısınız! 

Evinize nasıl dahil edebilirsiniz?

Bu elemente kendilerini yakın hisseden insanların evlerinde mümkün olduğunca iyi bir hava kalitesi sağlaması önemlidir. Etraflarındaki havanın sirküle olması için bir hava temizleme cihazı veya en azından çalışırken veya otururken yanlarında bir vantilatör bulundurmayı düşünebilirler. Bunun yanı sıra içerisine sakinleştirici esansiyel yağların konulduğu aromaterapi difüzörü de bu kişiler için güzel bir seçenek olabilir.

İlgini çekebilir: Evinizin Hava Kalitesini İyileştirmek İçin Uygulayabileceğiniz 7 Yöntem

Eter elementi

Eter elementi, her şey arasındaki boşluğu tanımlar. Hareket etmeyi seven ve sürekli etrafındakileri yeniden şekillendirmeyi ve hayal etmeyi seven kişilerin eter elementiyle frekansı uyuşuyor olabilir.

Birçok yaratıcı insan, sanatına veya eserine konsantre olmak için inzivaya çekilir, kendileriyle aynı frekansı yakaladıkları bir alan bulduklarında da projelerini tamamlayabilirler. Bu, iş hayatında eter elementinin yeridir.

Evinize nasıl dahil edebilirsiniz?

Hayat kendisini kaotik hissettirdiğinde, eter insanlarının kendilerini gerçekten rahat hissettikleri bir alanda bulunmaları önemlidir. Yaşam alanınızda daha fazla eter elementi bulundurmak için, bir hafta sonu evinizdeki masa ya da yatak gibi büyük objelerin yerini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Amaç, etrafınızdaki maddi varlıklarla daha uyumlu ve rahat hissetmektir.

Elementler, kendinizle ve yaşam alanınızla aranızdaki bağı derinleştirmek için kullanabileceğiz bağımsız kaynaklardır. Siz şu anda hangilerini kullanmayı tercih ederdiniz?

Sevgiyi yayalım! Paylaş: