fbpx

Haftalık Burç Yorumları (12-18 Nisan 2021)

Haftaya Koç Yeni Ayı ile başlıyor; Venüs-Plüton gerilimi ile devam ediyoruz. Yeni başlangıçlar için şahane bir enerji var. Ertelenen işleri artık gündeme taşıyabilirsiniz. İlişkilerde ise güç mücadelesi, karşı tarafı etkilemeye çalışma söz konusu olabilir. Bu açıyı keyif alacağımız aktivitelerde kendimizi geliştirerek en güzel şekilde kullanabiliriz.

Çarşamba günü enerjimiz yükselmeye devam ediyor olacak. Bu enerji ile iletişimimize dikkat etmekte fayda var. Zira gaf yapmalara ya da istemeden de olsa kaba olmaya meyilli olabiliriz. Ayrıca bugün Venüs, Boğa burcuna geçiyor olacak. Keyifli bir üç hafta bizi bekliyor. Sanat, yeme içme, duyusal hazlar, keyif alma ön planda olacak. Barışçıl ve sevgi dolu bir döneme girmiş olacağız. Adeta çiçek çocuklar olacağız.

Perşembe günü şanslı bir gün olacak. Gelecek planlaması yapmak için ideal bir gün. Gereksiz kibirden kaçınıp kendimizi derin bilgilerin ışığına bırakabiliriz. Cuma günü, otorite figürleri ile çatışma ya da gerilim yaşanabilir. Kendinizi ve davranışlarınızın nedenlerini anlamaya kanalize olabilirsiniz. Şüphecilik de söz konusu. Cumartesi her ne kadar kapanmalar söz konusu olsa da online mecralarda iletişim yoğunluğu yaşanabilir. Entelektüel aktiviteler ile hafta sonuna girebiliriz. Pazar günü ise bazı fikirlerimiz, kararlarımız değişebilir. Acele etmemekte fayda var.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Koç burcu

Kendini dizginleyemediğin bir Yeni Ay var bu hafta. Özellikle fikirsel anlamda adımlar atmaya başlayabilir, yeni projelere imzalar atabilirsin. Girişimcilik ruhun kabarıyor. Bir sürü yeni fikir zihnine hücum edebilir. Hepsini heba etmek de olmaz hepsini aynı anda değerlendirmek de. En iyisi sen bunları yaz, zamanı geldikçe peşine düşersin. Atacağın adımlarla birlikte parasal anlamda bir rahatlama yaşayabilirsin. Kendini değerini daha iyi görebilir, daha keyifli olabilirsin. Hayatında biraz daha fazla sanat isteyebilirsin.  Duyusal zevkler gündeminde olacaktır. Yemek yemek, müzik dinlemek gibi…

Boğa burcu

Şimdiye kadar kullanmadığın hatta varlığından bile haberdar olmadığın bazı becerilerini, yeteneklerini keşfedebilirsin. Koç burcundaki Yeni Ay, bilinçaltında taşıdığın bazı duyguları fark etmeni de sağlayabilir. Daha doğrusu özellikle iletişimsel konularda, yakın çevrenle ilgili biriktirdiğin bazı duygu ve endişelerin kaynağını bulabilirsin. Bu seni oldukça rahatlatacaktır. Önümüzdeki iki hafta kilo almaya meyilli olabilirsin. İştahın açılacaktır. İnsülin direncini zorlayacak yiyeceklerden uzak durmanda fayda var. Bunun dışında hayattan çok daha fazla keyif alacağın bir dönem. Aşk kapını çalabilir.

İkizler burcu

Yeni bir gelecek planlamasının zamanı geldi. Hayallerine ulaşmak için sadece hayal etmek yetmez, şimdi adım atman için fırsatları yakalamalısın, hatta fırsatları kendin yaratacaksın. Sosyal çevreni değiştirebilir; yeni bir iş, sektör seçebilirsin. Ebeveyn olmayı tercih edebilirsin. İçindeki yaratıcı tarafı kullanmalısın. Daha yeni keşfedeceğin yeteneklerini, sanatsal yetkinliklerini kullanmaya başlayabilirsin.

Yengeç burcu

Çizdiğin kariyerin ile çizmek istediğin kariyer arasında fark varsa bu hafta, yeni adımlar atmak, yeni başlangıçlar yapmak için çok uygun. Belki de kendi işinin patronu olmayı seçeceksin. Eğer konu kariyer değilse evlilik, çocuk sahibi olmak gündemde olabilir. Parasal anlamda bir artış söz konusu olabilir. Beklediğin parayı önümüzdeki iki hafta içerisinde elde edebilirsin. Arkadaşların ya da sosyal çevrenle daha keyifli aktivitelerde bulunabilirsin.

İlgini çekebilir: Hangi Burç Neden Aşık Olmaktan Korkar?

Aslan burcu

Hayatını daha anlamlı kılacak yenilikler, yeni adımlar atabilirsin. Bir “aha” anı yaşayabilir, farkındalığın gelişebilir. Bununla birlikte yeni bir eğitim veya seyahat planlayabilirsin. Uzak yerler, sosyal medya, e-ticaret gündemin olabilir. Kariyer hayatın ile ilgili çok güzel gelişmeler yaşanabilir. Kariyer değilse bile sosyal statünü etkileyecek evlilik, çocuk, ciddi bir ilişki gibi olaylar yaşamak için gayet uygun bir dönem. Hiçbiri olmasa bile geleceğe dair daha umutlu olacaksın.

Başak burcu

Hayatında bir dönüm noktasına geldin. Bundan sonra atacağın adımlar küllerinden yeniden doğmanı sağlayacak. Ayakta kalabilmen ya da tekrar ayağa kalkabilmen için ne gerekiyorsa onları yapabilmen için gerekli güç ve motivasyonu içinde bulacaksın. Uluslararası ilişkiler, seyahat, eğitim gibi konularda başarılı ve güzel gelişmeler yaşanacaktır. Hayatın tekrar daha anlamlı, keyifli ve huzurlu olacak.

Terazi burcu

Yeni bir ilişkiye başlamak, ilişkini bir adım öteye taşımak, toksik bir ilişkiden kurtulmak ya da evlenmek için güzel bir Yeni Ay var. Bu her ne ise o kadar rahat akışta olmayabilir, biraz efor sarf etmen gerekebilir. Parasal anlamda bazı borçlanmalar yaşanabilir, eşten maddi destek alınabilir. Miraslar ile ilgili bir konun varsa bu anlamda da gelişmeler yaşanabilir. Ortaklıklı bir iş yapıyorsan müşterek kazançta bir artış yaşanabilir.

Akrep burcu

İçinde bulunduğumuz dönemde bir dönüşüm yaşıyorsun. Şimdi ise iş hayatında bazı adımlar atabilir, atraksiyonlar yaşayabilirsin. Kendini ispatlamak durumunda kalabileceğin anlar yaşanabilir. Yeni bir evcil hayvan edinebilirsin. Evlililiğin ya da ilişkin açısından güzel, keyifli bir dönem başlıyor. Birbirinizi mutlu etmek için çabalayabilirsiniz. Romantizm artıyor.

Yay burcu

Yeni bir hobi edinmek, spora yeniden başlamak, yaratıcılığını kullanabileceğin bir işe girişmek için çok uygun bir hafta. Değerlendirmekte fayda var. Çocuk sahibi olmaya hazır olabilirsin ya da bir eser ortaya koyabilirsin. Borsa gibi spekülatif faaliyetlere meyil edebilirsin. Günlük rutinlerini güzelleştirecek, renklendirecek ufak dokunuşlarda bulunabilirsin. Her zaman yaptığın işi bu defa daha keyifli yapmayı deneyimleyebilirsin. Sıkıcı olan her ne ise bu sefer o kadar da iç karartıcı gelmeyecek. Bu iş hayatın için de geçerli.

İlgini çekebilir: Burçların Tahammül Edemediği Davranışlar: Hangi Burcu Ne Çileden Çıkarır?

Oğlak burcu

Ev taşıma, ev alım-satımı, dekorasyon, yeni eşyalar alma gibi konular gündeme gelebilir. Evlenebilir ya da bazı bitişleri yaşayıp akabinde yeni bir başlangıca yelken açabilirsin. Borsa gibi spekülatif platformlardan kazanç elde edebilirsin. Sanatsal faaliyetlere daha fazla yer verebilirsin. Keyif aldığın her ne ise onun için daha çok zaman ayırmayı tercih edebilirsin. Bu arada flört hayatında romantizm daha da artacaktır.

Kova burcu

Yeni bir eğitim, yeni bir çevre veya yer değişikliği söz konusu olabilir. İletişimsel olarak yeni kapılar açılabilir, kendini tanıtman gereken yeni ortamlara girebilirsin. Evinde huzurun artacak. Belki dekoratif yenilikler, eşya değişikliği gibi isteklerin olabilir. Ailenle çok daha verimli ve keyifli zaman geçirmek için değerlendirebileceğin güzel bir döneme giriyorsun.

Balık burcu

Yeni para kazanma yolları bulabilir ya da bunun için bazı girişimlerde bulunabilirsin. Yeteneklerini kullanabileceğin yeni ortamlara girebilirsin. Satış, pazarlama gibi aktiviteler maddi kazancına ek destek sağlayabilir. Kardeşlerinle keyifli zaman geçirebilirsin. Ne zamandır onlarla bu kadar samimi bir etkileşim kurmamış olabilirsin.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.