Haftalık Burç Yorumları (29 Mart-04 Nisan 2021)

Haftaya Güneş-Kiron kavuşumu ile başlıyoruz. Yaralarımızı iyileştirebilmek için güzel bir hafta. Kendimizi daha iyi ifade edebilir ve göstermek istediğimiz yönlerimizi daha rahat ortaya koyabiliriz. Salı gününe ise Merkür-Neptün kavuşumu ile başlıyoruz. Hayallerimize daha gerçekçi bir bakış açısı ile bakabilir, ulaşabilmek için gereken planı yapabiliriz.

Yaşadığımız bazı hayal kırıklıklarını aktarmak ve şifalandırmak için de güzel bir hafta. Ay; sırası ile Akrep, Yay ve Oğlak enerjilerini gezecek. Duygular derinleştikten sonra hayatımızı anlamlandırma noktasında daha felsefi bir bakış açısına sahip olabiliriz. İnatçı duygulardan sonra daha keyifli ve olumlu olmaya eğilimli olacakken hafta sonunu keyif yapmaktan ziyade görev ve sorumlulukları yerine getirme şeklinde değerlendirmek isteyebiliriz.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Bu sırada Venüs ile Satürn’ün uyumlu açısı, ilişkilerdeki rolümüzü ya da karşı tarafın rolünü ve ilişkinin kendisini gerçekçi bir şekilde değerlendirebilmemiz için fırsat veriyor. Görmekte zorlandığımız bazı noktaları adeta gözümüze sokuyor. Ay Düğümleri ile Venüs’ün açısından ise bazı kadersel dokunuşların (olumlu-olumsuz hangisi hayırlı ise) yaşanacağı anlatılıyor. Merkür, Plüton ile olumlu açı yaptıktan sonra Koç burcuna geçiş yapacak. Hayatımızda verim alamadığımız en önemli konumuz ya da konularımız ne ise bunlara dair pratik ve pragmatik çözümler bulabileceğiz. Sonrasında ise düşünceler havada uçuşacak. Hızlı fikir değişiklikleri, girişimcilik, adım atmada risk alma, fevri konuşmalar yaşanabilir.

Koç burcu

Uzun zamandır seni rahatsız eden bir blokaj vardı ve onun iyileştiğini hissedeceksin. Adeta önünü daha net görüyor olacaksın. Unutma yaptığın en büyük yardım kendine. Rüyaların haberci olabilir. Sana bazı düşünceler yerleştirmek için ya da başka bir ifadeyle bazı kararlar alabilmen için işbaşında olacaklar. Ruhen iyileşme fırsatın varken değerlendirebilmek adına şifa egzersizleri yapman için salı ve çarşamba günleri çok uygun. Bu olumlu gelişmeler ışığında gelecek planlamanı daha sağlıklı ve kendi mutluluğuna ulaşabilmek adına somut bir şekilde gerçekleştirebileceksin. Perşembe ve cuma günleri hayata daha toz pembe bakabileceksin ama gerçekler ile hayalleri karıştırmamaya dikkat et. Okumaktan ve yazmaktan çok keyif alabileceğin bir hafta, belki değerlendirmek isteyebilirsin. Kariyer hayatın ile ilgili bazı dönüştürücü ve farklı kararlar alabilirsin. Bu konuda hem mantığın hem sezgilerin devrede olacak. Bu iki kutbu bir arada buluşturabileceğin dönemi iyi değerlendirmekte fayda var. Düşüncelerin daha hızlı akacak ve girişimlerine yönelik adımlar atmak için çok uygun bir zaman olacak.

Boğa burcu

Farkında olmasan da bilinçaltın tarafından seni engelleyen bazı tutumların şifalanacak ve nedensiz yere kendini daha iyi hissetmeni sağlayacak. Artık hayallerini tekrar canlandırabilir, onlara ulaşabilmek için planlar yapabilirsin. İkili ilişkiler konusunda duyguların inişli çıkışlı olabilir, şüphecilik ve kıskançlık duyguları kendini gösterebilir. Bu hafta daha net ve açık bir iletişim ilaç gibi gelecektir. Hatta bazı gizli saklı konular varsa onlar bile açığa çıkabilir. Yaşadığın ne varsa bunların bazı kadersel dokunuşlar olduğunu bil ve senin hayrına olduğunun farkına var. Maddi açıdan harcamaların artabilir, bütçeni göz önüne alarak giderlerini gözden geçirmende fayda var. Yol gösterici rüyalar görebilirsin. Bu hafta her akşam rüyalarını hatırlama niyeti ile uyu. Hayata olan bakış açın daha gerçekçi ve bazı konular da daha anlamlı hale gelebilir. İç sesin çok yüksek sesle konuşuyor. Onu iyi dinle.

İkizler burcu

Kendini hep geride tuttuğun çevrende artık ben de varım deme zamanın geldi. Sadece bir adım at. Gelecek hedeflerini gerçekleştirebilmek için önce hayal et ondan sonra olmasını seyret. Koşturmaktan bedenini ihmal etmiş olabilir misin? Sağlığına biraz daha özen göstermelisin. Aklındaki eğitime başlayabilirsin ve ihtiyacın olduğunda gereken desteği alabileceğin bir haftadasın. İkili ilişkiler daha keyifli olacak, pembe gözlüklerini takabilirsin ama çok da gerçeklerden uzaklaşma. Özel hayatına bazı güzel kadersel dokunuşlar yapıldığını sezebilirsin ve bu sezgilerin doğru çıkacak. Finansal açıdan yaşadığın bazı problemler varsa uzun vadeli çözümler bulabilirsin. Gelecek fırsatları değerlendirebildiğin bir dönem başlıyor.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Yengeç burcu

Kariyer alanında kendini ispatlayabileceğin, gözleri üzerine çekebileceğin bir hafta başlıyor. Sezgilerin çok kuvvetli ama bu hafta rüyaların da sana yol gösteriyor olacak. Keyifli ve flörtöz günler var önünde. Cinsel hayatında da hareketli anlar yaşanabilir. Bununla birlikte çocuklarını çok iyi analiz edebileceğin zamanların olacak. Günlük rutinleri düzenli ve sistematik bir şekilde yapmakta zorlanabilirsin. Bırak bu sefer de farklı şekilde yap ve bunun keyfini çıkar. Hafta sonuna doğru ise ikili ilişkilerde biraz ciddiyet ihtiyacında olabilirsin. Entelektüel paylaşımlar yapmak ön planda olabilir. İş hayatınla ilgili kafanda bir sürü projeler türeyebilir.

Aslan burcu

Hayatını iyileştirmek için çok güzel fırsatlar yakalayabilirsin, yeter ki gözlerini ve yüreğini güzelliklere açık tut. Dönüşüm yaşayabileceğin bir haftadasın. Değişim rüzgarları geldiğinde karşı koyma olur mu? Ailen ile daha kaliteli vakit geçirmek isterken onlarla ilgili şimdiye kadar bilmediğin bazı bilgileri öğrenebilirsin. Bu sayede sana iyi gelecek bazı cevapları bulabilirsin. Yaratıcı olman gereken konularda daha geniş ve derinlikli bir perspektif sayesinde başarılı olabilirsin. Bununla birlikte, görev ve sorumluluklarını tam bir ciddiyet ve mükemmeliyetçilikle yerine getirmeye çalışabilirsin. Yurt dışına ya da kalabalıklara fikirlerini duyurabilirsin.

Başak burcu

Hayatında bazı kaçınılmaz senin elinde olmayan değişimler yaşanabilir. Bunların senin hayrına olduğunu bil ve sen de dönüş. Küllerinden yeniden doğacaksın. Daha çok kendin olacaksın. İlişkilerde gerçekleri göremediysen hayal kırıklıkları yaşayabilirsin, belki de idealindeki ilişkiyi yakalayabilirsin. İletişim konusunda bazı pürüzler yaşanabilir, çok derinlikli düşünmene rağmen ifaden tam da anlatmak istediklerine karşılık gelmeyebilir. Bu hafta ailen ile olmak sana keyif verecektir. Taşınmak istersen özellikle perşembe ve cuma günü uygun. Hafta sonu ise daha ciddiyetle sporuna, hobilerine eğilebilirsin. Daha düzenli ve programlı olabilirsin.

Terazi burcu

Dolunay’ın etkisi henüz geçmemişken ilişkilerin ve ilişkideki taraflar sınanabilir. Bir taraf kendini anlatabilirken öbür taraf yaralanabilir. Çalışma arkadaşların ile fikir ve hayal paylaşımında bulunabilirsin. Fikirsel destek görebilirsin. Maddi olarak çok tutumlu ya da çok savruk hatta belki ikisi bir arada olabilecek şekilde davranabilirsin. Dengeli harcama yapmaya çalışmalısın.  Yakın çevren ile keyifli anlar yaşayabilir, onların bazı konulara daha farklı bakmalarını sağlayabilirsin. Ailenle ise daha mesafeli ve olması gerektiği kadar iletişim içerisinde olabilirsin. İkili ilişkilerde fevri konuşmalardan kaçınmakta fayda var.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu

Sağlığına dikkat etmelisin. Canını sıkan bazı olaylar fiziken seni hastalıklara açık yapabilir. Çocuklar ile iletişimde hareketlenmeler ve yoğunluklar yaşanabilir. Bu hafta özellikle perşembe ve cuma günleri daha duygusal olabileceğin günler, dolayısıyla tepkilerin daha büyük olabilir. Sakin kalmaya çalışmakta fayda var. Keyfi harcamalar yapabilirsin. Gezmek, bazı otantik objeler almak isteyebilirsin. Yakın çevren, komşuların ya da kardeşlerinle olan ilişkin daha ciddi ya da sorumluluk yerine getirme seviyesinde kalabilir. Gündelik işlerini yerine getirirken ise düşüncelerinin akımına uğrayarak dalgınlık yapabilirsin.

Yay burcu

Özel ilişkinde bazı sorunları aşabilirsin. İlişkin içerisinde kendini daha iyi anlatabildiğin ve kendini gösterebildiğin bir hafta olacak. Ailenle bazı gelecek planların, hayallerin ile ilgili paylaşımlarda bulunabilir ya da bazı hayal kırıklıklarını paylaşarak rahatlayabilirsin. Bilinçaltında biriken bazı duygular gün yüzüne çıkmak isteyecektir. Rüyalar biraz karışık olabilir. Hayatına ve hayatındaki duruşuna daha üstten ve felsefi bir bakış açısı ile bakabileceğin ve büyük resmi ve o resmin içinde kendini görebileceğin günleri değerlendirmekte fayda var. Parasal olarak da kendini toparlayabileceğin ve düzene sokabileceğin bir hafta. Yeni bir hobi, spor ya da yaratıcılığını kullanabileceğin herhangi bir aktiviteye başlama kararı alabilirsin.

Oğlak burcu

Baban ile aran bozuk ise barışmak ve affetmek/affedilmek için çok güzel bir hafta. Sen kendini ona ya da o sana kendini çok daha iyi ifade edebilir. Yine de iletişim konusunda daha dikkatli olmalısın. Kafandakiler ile ifadelerinden yapılacak çıkarımlar aynı olmayabilir. Arkadaşlarınla ilgili bazı gizemleri çözmek için işbaşına geçebilir, bazılarının yaptıklarına içerleyebilirsin. Bunun yanı sıra ne zamandır kafanı kurcalayan bazı sorularının cevaplarını içinde bulabilirsin o yüzden kendini dinlemende fayda var. Hafta sonu kendini biraz daha duygusal hissedebilir, istemesen de hissettiklerini bariz belli edebilir, saklayamayabilirsin. Ailendeki bazı bireylerle yeni bir projeye başlayabilirsin.

İlgini çekebilir: Burçların Tahammül Edemediği Davranışlar: Hangi Burcu Ne Çileden Çıkarır?

Kova burcu

Küs olduğun kardeşlerin varsa barışabilirsin. Söyleyemediklerini açıklama fırsatın olabilir. Ne zamandır hayalini kurduğun her neyse onu alabilirsin. Belki de bunun için para biriktiriyordun. İş hayatında bazı duygusal çıkışlar yaşayabilirsin, hırslanabilirsin, kin tutabilirsin. Sakin kalmanda fayda var; çünkü birkaç gün sonra o çıkışını yapmadıysan bazı olumlu gelişmeler yaşanabilir.   Genel itibari ile bu hafta özellikle hafta sonu duygularını bastırmaya eğilimli olabilirsin. Kendini ve hislerini rahatlıkla ifade edemeyebilirsin. Yeni bir eğitim ya da seyahat planlamak için de uygun bir hafta olacak.

Balık burcu

Maddi kazancında artış yaşanabilir, hak ettiğin parayı elde edebilirsin. Hayallerini şekillendirebilir, bundan sonra nasıl ilerlemek istediğin ile ilgili planlar yapabilirsin. Hayatının anlamını anlama yolunda ilerleme kaydedebilir, bazı yaşananları daha iyi çözümleyebilirsin. Bunlar arasında kariyerin de olacaktır. Kendine daha keyifli, özgür olabileceğin, monoton olmayan bir yol çizebilirsin. Bunları yaparken de oldukça pragmatik ve uzun vadeli bir bakış açısına sahip olabilirsin. Alım satımlarında pazarlık yapabilme becerin çok daha iyi hale geliyor.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.