Haftalık Burç Yorumları (18-24 Ocak 2021)

2021’in en sert haftalarından birine giriyoruz. Eğer sakin ve basiretli olursak, sağlam adımlar atmak için uygun koşullar yaratabilecek ve fırsatları değerlendirebileceğiz. Jüpiter-Uranüs karesi ile hiç aklımızda olmayan ve aniden ortaya çıkan fırsatlarla karşılaşabilir, hayatımızı güzelleştirmek adına bazı adımlar atabiliriz. Bunun yanı sıra Güneş, Kova burcuna geçiyor. Bireyselliğimizi yaşayarak da kolektife hizmet edebileceğimiz bir zaman dilimi başlıyor.

Mars-Uranüs kavuşumu, kendimize yük edindiğimiz şeyleri silkelememiz için bize güzel bir enerji sağlayacak. Dışarıdan gelen ve aniden oluşan olaylar karşısında sağlam durmakta fayda var. İç huzurunuzu koruyacak egzersizlere, nefes terapilerine ve/veya meditasyona günlük rutininizde daha geniş yer verebilirsiniz. Enerjiyi öfke yerine, amacınıza giden yolda bir motivasyon aracı olarak kullanın. Olası sakarlıklara, kazalara ve teknolojik sorunlara dikkat edin. Güneş-Satürn kavuşumu ile geleceğe dönük, kalıcı ve uzun soluklu adımlar atabilir, kendinize gelecek planları hazırlayabilirsiniz. İçinizde beliren endişe ve vesveselerin, atacağınız adımları engellemesine izin vermeyin.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Koç burcu

Planda olmayan bir para kazanımı ve gelecek planlarda bazı değişiklikler yaşanabilir. Planlama yapılırken objektif, rasyonel, pratik ve çözüm odaklı olmakta fayda var. Hafta ortasında ani bir maddi kazanç ya da kayıp yaşanabilir. Stabillik konusunda ısrarcı olmalı, aksi taktirde bazı engeller ve problemler ile karşılaşılma riski var.

Boğa burcu

Bu hafta kariyer alanında bazı fırsatlar yaratabilir ya da onlarla karşılaşabilirsiniz. Bir değişim söz konusu; bu ya sizden kaynaklı ya da sizi değişime sürükleyecek olaylardan kaynaklı olacak. Kariyer yaşantınızı objektif olarak değerlendirebileceğiniz bir süreçtesiniz. Bunu yaparken aslında kendinizle ilgili bazı değişimler istiyor olacaksınız ve bu değişimi kariyer alanında başlatmak isteyebilirsiniz. Bu konu ile ilgili otorite figürlerinden veya büyüklerinizden destek görebilirsiniz.

İkizler burcu

Eğitim alanında bazı güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kendinizi daha fazla geliştirebileceğiniz bir dönemdesiniz. Olaylara, kişilere daha üst bir perspektiften bakabilir, büyük resmi görme yetisine sahip olabilirsiniz. Kendinizi geliştirme anlamında bazı okumalar yapabilir, eğitimlere katılabilirsiniz. Tansiyon, düşme, kesme, yanma gibi sakarlıklara ve hastalıklara dikkat etmenizde fayda var. Bu  hafta bol meditasyon yapıp zihninizi dinginleştirmeye çalışın.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Yengeç burcu

Gelecek planlarınızda ani bir değişim yapmak isteyebilir ve bununla ilgili bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bazı topluluklar, dernekler içerisinde yer alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kendiniz ile ilgili bazı dönüşümler yaşayabileceğiniz bir dönem. Bu daha çok fikirsel anlamda olacaktır. Bakış açınızın ve bazı düşüncelerinizin değişimi söz konusu ve bu değişim uzun soluklu olacak gibi gözüküyor. Sosyal çevreniz bu hafta oldukça hareketli ve faal olacaktır.

Aslan burcu

İş ortaklığı kurmak için oldukça uygun bir hafta. Partnerinizden kariyeriniz ile alakalı alacağınız destek tam olacaktır. Onunla fikirsel münazaralar yaşayabilir ve sonunda beraber bazı kararlar alabilirsiniz. Bu hafta aynı zamanda eşinize ya da partnerinize kendinizi tam da anlatmak istediğiniz gibi aktarabileceğiniz bir zaman dilimi. Dışarıdan oldukça hareketli ve gergin görünebilirsiniz. Sakin kalmakta fayda var. Sakinliğe kavuşmanız için diğer kişilerden destek gelecektir.

Başak burcu

İşiniz ile ilgili karşınıza bir yurt dışı seçeneği çıkabilir. İşinizi başka ülkelere doğru genişletebilir ya da çalışmıyorsanız oluşturduğunuz günlük rutinler içerisinde bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Başkalarına doğru zamanda doğru yardımlarda bulunabilirsiniz. Eğitiminize dair gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bir niyetiniz varsa ani bir kararla buna yönelik bir adım atabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınız ve otorite figürleri arasında bazı gerilimler olabilir ve siz iki taraf arasında kalabilirsiniz. Sakin ve sorumluluklarınız çerçevesinde hareket etmelisiniz.

Terazi burcu

İlişkilerinizde ani gelişmeler yaşanabilir. İlişkiniz inceldiği yerden kopabilir ya da bir sonraki aşamaya geçme kararı alabilirsiniz. Eğer varsa çocuklarınız ile entelektüel paylaşımlarda bulunmak için güzel bir hafta. Onları eğitmek istediğiniz bir konu varsa tam zamanı. Sürekli ertelediğiniz bir sağlık probleminiz yaşıyorsanız artık ihmal etmeyip buna öncelik vermelisiniz. Bu hafta spor veya hobi anlamında atacağınız adımlar uzun soluklu olacaktır.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu

Eşiniz ile ortaklaşa bazı yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz. Eğer zaten aklınızda böyle bir yatırım planı varsa bunu gerçekleştirmek için uygun bir dönem. Aileniz ile ilgili sorumluluklarınızı objektif olarak ele alabilir, bu konu ile ilgili kendinizi rasyonel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Eşiniz ya da partneriniz ile ilgili ertelediğiniz konularınız varsa bu konuları patlama seviyesine gelmeden sakin bir şekilde paylaşmalısınız. Aksi halde geçmişten gelen bazı konular tekrar gündeme gelip canınızı sıkabilir.

Yay burcu

İş arıyorsanız bu konu ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eğer çalışıyorsanız da çalışma arkadaşlarınız ile iletişiminiz bu dönem daha eğlenceli bir hal alacak. Kendinizi ifade etme tarzınız düşündüğünüzden çok daha doğru ve pozitif olacaktır. Bunu yakın çevreniz ve çalışma arkadaşlarınız ile olan iletişiminizi güçlendirmek için kullanabilirsiniz. Bu dönem eleştiri yapmaktan kaçınmanızda fayda var. Aksi taktirde bazı arkadaşlarınızla aranıza soğukluk girebilir.

Oğlak burcu

Bu hafta gereksiz ve fazla harcamalardan sakının. İhtiyacınızın dışında tüketim yapmaya meyilli olabilirsiniz. Maddi anlamda gelirinizde artış yaşanabilir veya bununla ilgili bazı fırsatları değerlendirebilirsiniz. Yapmaktan keyif aldığınız aktivitelere yönelebileceğiniz bir hafta olacak. Aşırıya kaçmadan, her şeye aynı anda başlamaya çalışmadan düzgün bir planlama ile bütçenizi ayarlayarak hobisel faaliyetlere başlayabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Kova burcu

Taşınma, yer değişikliği, seyahat ya da aile ziyareti gibi konular gündeminize gelebilir. Kendinizi ön plana çıkarabileceğiniz, popülerliğinizin arttığı bir döneme giriyorsunuz. Bu popülerliği, yapmak istediklerinizi yapabilmek adına bir destek olarak kullanabilirsiniz. Ani bir ev tadilatı veya taşınma söz konusu olabilir. Popülerliğinizin yanı sıra, bir otorite figürü olarak da algılanabilirsiniz. Diyet yapmak için uygun bir dönem.

Balık burcu

Yaratıcılığınızın oldukça yoğun olduğu bir dönem. Zihninizi sakinleştirmek için yazı yazabilir, kitap okuyabilir veya sevdiğiniz başka zihinsel aktivitelerde bulunabilirsiniz. İlham perileri sizinle birlikte olacak. İletişim alanında ya da entelektüel faaliyetlerde bu hayal gücünüzü kullanmalısınız. Ortaya somut güzel projeler çıkartabilirsiniz. Kardeşleriniz ya da yakın çevreniz ile ilgili içinizde şimdiye kadar biriktirdiğiniz bazı olumsuz düşünceler varsa onları sert bir dille açığa çıkarmaya meyilli olabilirsiniz.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.