Haftalık Burç Yorumları (21-27 Aralık 2020)

Bu hafta Güneş ve Merkür, Oğlak burcuna geçiyor olacak. Daha disiplinli, düzenli hatta mükemmeliyetçi bir kimliğe bürünebilir, adımlarınızı yavaşlatabilirsiniz. Yeni bir yılı karşılamaya hazırlanırken de gelecek planları yapmak için oldukça uygun bir hafta. Mantığınızın ön planda olacağı bir döneme giriyorsunuz.

Haftanın hatta yılın en önemli olayı ise Jüpiter ile Satürn’ün Kova burcunda kavuşumu. Etkileri yirmi yıl sürecek olan bu kavuşum, nam-ı diğer Sahipkıran, fırsatlar sunacağı kadar bazı alanlarda da disipline olmanızı öğütleyecek. Daha adil, daha basiretli, daha eşitlikçi ve hak yemenin o kadar da kolay olmayacağı yıllar bizleri bekliyor. Son olarak Mars-Plüton karesi ile oluşacak yoğun enerjiyi öfkeye yönlendirmek yerine, şimdiye kadar beklediğiniz ya da ertelediğiniz konularda adım atmak için kullanabildiğiniz takdirde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Spor yapmak da bu enerjiyi dengeleyecektir.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Koç burcu

İster istemez daha göz önünde olmaya başlayacağınız bir ay başlıyor sizin için. Kariyeriniz ile ilgili konularda parlayabilir, otorite figürleri ile daha çok muhattap olabilirsiniz. Bu dönem biraz daha ciddi, disiplinli ve kuralcı bir görünüm sergileyebilirsiniz. Zihniniz özellikle iş hayatında inanılmaz sistematik çalışıyor olacak. Mantık yürütmek, büyük resmi görebilmek için atılacak adımlar ve onların nasıl geçileceği ile ilgili bir düzeni şıp diye oluşturabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için fırsatlar ile karşılaşmanız çok olası. Kariyerden elde edilen gelirde artış olabilir ya da toplu bir para elinize geçebilir. Son olarak kariyerinizde bir değişiklik yapabilirsiniz. Rotanızı bambaşka bir alana kaydırabilir, daha öncekine hiç benzemeyen bir iş, meslek için harekete geçebilirsiniz.

Boğa burcu

Hayat yolculuğunuzun anlamını çözebilmek için daha ciddi atılımlar yapabilirsiniz. Kendinizi manevi olarak daha derinleştirebilirsiniz. Yabancılarla iletişim çok daha rahat olacaktır. Kendi etik anlayışınızı ve inançlarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz. İnterneti veya sosyal medyayı daha üretken ve verimli kullanabilecek potansiyele sahipsiniz. Kariyeriniz ile ilgili fırsatlar gelecektir. Yeni teklifler, terfi ya da daha iyi bir konumda daha iyi bir yerde kendinizi görebilirsiniz. Zorlu geçen 2020 yılı, sizin için aynı zamanda manevi değerlerinizi ve içinizdeki gerçek hazineyi bulmanız için fırsatlar getiriyor. Bu hafta kendinizi anlayabilmek için çok uygun bir hafta.

İkizler burcu

Finansal konularda rahatlama, borç, kredi gibi konular gündemde olsa da çok zorlanma yaşanmayacaktır. Başkalarının parasını, ortaklar ile kazanılan müşterek kazançları ya da eşinizin kazancını rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. Bu anlamda kuracağınız mantıklı planlar ve fikirler size yol gösterecektir. Duygular ile ilerlemeyin. Finansal konularda anlık kararlar vermemenizde fayda var. Şimdiye kadar uzmanlaşmak istediğiniz alan ile ilgili fırsatlar önünüze gelecek. Eğitimlerden yana yurtdışına açılma ya da yabancıl kişilerden destek alma anlamında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Arkadaş gurubunda yaşanan bazı agresyonlar sonucu bazı ilişkileri bitirebilirsiniz ya da arkadaşlığınız boyut değiştirebilir.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Yengeç burcu

Eşiniz, partneriniz ya da ortaklıklarınız ile olan ilişkilerinizde kendinizi daha net gösterebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Onların gözünde adeta parlayacaksınız. İkili ilişkilerinizi gözden geçirip durum değerlendirmesi yapmak için çok ideal bir dönem. Mantık çerçevesinde kendinizin ve karşınızdaki kişinin üçüncü bir kişi gibi objektif analizinizi yapabilirsiniz. Finansal konularda bazı fırsatlar elinize geçecektir. Borçlanmayı veya kredi almayı düşünebilirsiniz. Ödeme konusunda zorluk çekmeyeceksiniz. İkili ilişkiler ile kariyer hayatınız paralel gidecek bu hafta. Bu iki alanda da büyük bir enerji var, bu enerjiyi öfke olarak da kullanabilirsiniz, harekete geçme cesareti olarak da kullanabilirsiniz.

Aslan burcu

Evcil hayvan sahiplenmek isteyebilir ve günlük rutinlerinizi daha keyifli ve amacına uygun şekilde yapabilirsiniz. Astlarınız ya da çalışma arkadaşlarınız arasında popülerleşebilirsiniz. İş hayatında çıkan problemler karşısında bulacağınız pratik çözümler, diğerlerinin arasından sıyrılmanızı sağlayacaktır. Aynı pratikliği gündelik hayatınızda da gösterebileceksiniz.  İkili ilişkiler alanında bazı fırsatlar yakalayabilir, yeni ortaklıklar kurabilir, ciddi bir ilişkiye başlayabilir ya da ilişkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra işiniz ile ilgili uluslararası alanda çalışmalar yürütebilir, yabancı ortaklıklar ile projelere başlayabilir ve işiniz için yabancı dil öğrenmeye karar verebilirsiniz.

Başak burcu

Yapmaktan keyif alacağınız hobiler için zaman ayırmanızın vakti geldi. Eğlence konusunda her ne kadar kendinizi çok dağıtmamak için kontrollü davransanız da bu dönem siz bile keyif alacağınız aktivitelerde bulunacaksınız. Yaratıcılığınızı hayal aleminden çıkartıp somut işlerinize entegre edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Özellikle yazı yazmaya deneyebilirsiniz. İş hayatında bazı fırsatlar ile karşılaşabilir, çalışmalarınızın ve verdiğiniz emeklerin karşılığını alabilirsiniz. Borsa, forex gibi spekülatif alanlarda çok fazla risk almamanız yararınıza olacaktır. Bazı hobilerinizi ya da alışkanlıklarınızı tamamen değiştirme kararı alabilirsiniz.

Terazi burcu

Ailenize kendinizi daha net gösterebileceğiniz ve kendinizi daha rahat anlatabileceğiniz bir dönemdesiniz. Özellikle babanız ile ilişkileriniz yoğunlaşabilir. Aileniz ile ilgili geçmişten gelen ya da kalan bazı problemleri mantık çerçevesinde ele alabileceğiniz ve objektif bir şekilde yaklaşabileceğiniz bir dönem. Çocuklarınız ile ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler güzel haberler alabilir ya da kendinize edindiğiniz hobileri gelir kapısına çevirmek için seçenekler bulabilirsiniz. Eşinizle, partnerinizle ya da ortaklarınız ile yaşayacağınız gerilimler, ev yaşantınıza yansıyabilir. Bitmesi gereken bazı ilişkileri bitirme cesaretini bulabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu

Yakın çevreniz, komşularınız veya akrabalarınız ile olan ilişkilerinizde düzelmeler yaşanabilir. Eğitim alanında başarılar elde edebilirsiniz. Genel itibari ile kendinizi çok daha rahat ifade edebilecek, konuşma ve yazma gibi iletişim araçlarını çok daha iyi kullanacaksınız. Bu anlamda bazı fırsatları değerlendirebilir, kendinizi ifade etmek istediğiniz alanlara tekrar göz geçirebilirsiniz. Gayrimenkul ve yatırım konularında bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Uzun vadeli yapacağınız planlarda güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Kendinizi ifade etme biçiminiz çalışma arkadaşlarınızca manipülatif ya da otoriter olarak algılanabilir. Uyum sağlamakta güçlük çekebilirsiniz.

Yay burcu

Parasal anlamda şanslı bir dönemdesiniz. Gelir kaynağınızda artış yaşanabilir. Kendi değerinizi önce kendinize daha sonra diğerlerine daha net aktarabileceğiniz bir dönem. İletişim ve kendinizi iyi ifade edebilme beceriniz, parasal anlamda rahatlamanız için size yol açacaktır. Bu dönemde çekingenlik yapıp söylenmesi gereken şeylerin söylenmemesi, fırsatların kaçırılmasına neden olacaktır. Akrabalardan ya da yakın çevreden bazı destekler görebilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir ve taşınma konularında bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hobilerinize ya da eğlenmek için bazı aktivitelere normalden fazla harcama yapabilirsiniz. Burada biraz dikkat etmekte fayda var.

Oğlak burcu

Sizi heyecanlandıran her ne ise onların peşine düşmenin zamanı geldi. Kendinizi çok daha iyi analiz edebiliyorsunuz. Doğru yola girme konusunda şanslısınız. Yeteneklerinizi rahatça sergileyebileceğiniz, kendinizi ve kapasitenizi çok daha verimli kullanabileceğiniz bir dönem. Bu yetenekler ve beceriler sayesinde ek gelir kapısı ya da kapıları ile karşılaşılabilir ve onları değerlendirerek gelirinizi artırabilirsiniz. Bu sırada aileniz ile bazı anlaşmazlıklar yaşayabilir, onların sizi manipüle ettiğini düşündüğünüz için agresif davranabilirsiniz. Sakin kalıp kendinize odaklanmanız en iyisi.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Kova burcu

Neredeyse bir yıldır fark etmediğiniz bazı sırların ortaya çıkabileceği ve aynı zamanda sizin gizli saklı becerilerinizi keşfedebileceğiniz bir dönem. Ortaya çıkacak olan bazı sırlar yakın çevreniz, kardeşleriniz ya da akrabalarınız kaynaklı olabilir. Bilinç dışına ittiğiniz ve davranışlarınızı olumsuz engelleyen, sizi aşağı çeken bazı düşünce kalıplarını değiştirmek için çok güzel bir zamandasınız. Yaşayacağınız bu açılımlardan sonra kendi amacınızı gerçekleştirmek, sizi heyecanlandıran aktivitelerde bulunmak için harekete geçebilirsiniz. Metafizik konularına eğilmeyi tercih edebilirsiniz.

Balık burcu

Hayallerinizi tekrar hatırlayacağınız ve onların peşinden gitmek isteyeceğiniz bir dönem. Sosyal yaşantınızda, arkadaşlarınız arasında popülerliğiniz artacaktır. Özellikle onlarla yapacağınız verimli sohbetler, ilgileri üstünüze çekebilir. Dostlarınızdan ihtiyacınız olan desteği görebilirsiniz. Hayal gücünüzün normalden çok daha fazla aktif olacağı bir dönem. Aklınıza gelen düşünceleri ve içinize doğan sezgileri göz ardı etmemelisiniz. Yapacağınız bazı yön değişiklikleri, gelirinizde oynamalara neden olabilir. Fırsatları daha objektif değerlendirmeli ve hızlı hareket etmemelisiniz.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.