Haftalık Burç Yorumları (07-13 Aralık 2020)

Bu hafta 9 Aralık tarihinde Güneş-Neptün karesi ile birlikte kim olduğunuzu hatırlamakta zorlanabilirsiniz. Hayal kırıklığına uğramaktan çekinebilir ya da ne yapacağınızdan emin olamayabilirsiniz. Kendinizi hayatın akışına bırakmaya çalışmanız en sağlıklısı olacaktır. 11 Aralık tarihinde yaşanacak Güneş ve Güney Ay Düğümü kavuşumu ile birlikte bazı yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Bırakmanız gereken, sizi aşağı çeken ve enerjinizi düşüren olay, kişi veya eşyalardan kurtulmak ve hafiflemek için güzel bir gün. 13 Aralık tarihinde ise Merkür-Neptün karesi ile birlikte düşüncelerinizden dolayı hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Önyargılı olmak yerine objektif ve sağduyulu yaklaşım sergilemek önemli olacaktır.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Koç burcu

İçinizde birleştiremediğiniz bazı parçalar olabilir ve birlik ihtiyacınız artabilir. Yapacağınız maneviyatınızı güçlendirecek çalışmalar, aradığınız bazı cevapları bulmanızda yardımcı olacaktır. Bununla beraber, evrenden gelecek işaretlere dikkat edin. Bu dönemde rüyalarınız çok aktif olacaktır, onları hayra olacak şekilde yorumlayın. Aynı zamanda düşünceleriniz de daha derin olacak. Bazı şeylerin arkasında gerçekten ne olduğunu görebilecek ve buna göre hareket edeceksiniz.

Boğa burcu

Parasal konularda kendinizi dizginlemeniz biraz zorlaşabilir. Müsrif bir tutum içerisine girebilir ya da neyi nereye harcadığınızı fark edemeyebilirsiniz. Eğer gereksiz açılmalar yaşadığınızı görebilirseniz durumu fark ettikten sonra toparlamanız çok uzun sürmeyecektir. Borçlanma ve kredi konularından uzak durmakta fayda var. Bu konuda arkadaşlarınızdan gelen uyarılara kulak kesilmeniz sizin için çok daha sağlıklı olacaktır.

İkizler burcu

Ortaklarınızdan veya eşinizden gelen bazı müdahaleler adım atmanızı engelleyebilir ya da takılı kaldığınız konulardan onların desteği ile uzaklaşabilirsiniz. Partnerinizin maddi durumları ile ilgili bazı konuşmalar yapabilir ve kararlar alabilirsiniz. Kendiniz ile ilgili bazı konuları onunla yapacağınız paylaşımlar sayesinde çözebilirsiniz. Eşinizin ya da ortağınızın tavsiyeleri dikkatinizi çekebilir. Özellikle kariyeriniz ile ilgili bazı göremediğiniz noktalara ışık tutabilir.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Yengeç burcu

Neye ne kadar efor sarf ettiğiniz ve bunu neden yaptığınız ile ilgili günlük rutinlerinizi değerlendireceğiniz, tekrar gözden geçirmek isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Bu konuda bazı yenilikler yapmanızın zamanı geldi. Sağlığınızı olumsuz etkileyecek alışkanlıklarınızdan sıyrılmak ile başlayabilirsiniz. Bu değişimi sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda inançlarınızda ya da daha önce almış olduğunuz kararlar için de gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.

Aslan burcu

Borsa gibi spekülatif mecralardan uzak durmanızda fayda var. Bununla beraber maddi riskler almamaya özen gösterin. Hobileriniz için harcamalarınızı artırabilirsiniz. Şimdiye kadar keşfetmediğiniz ama yapmaktan çok keyif alacağınız yeni hobiler edinebilir ya da ne zamandır yapmadığınız hobilerinize geri dönebilirsiniz. İçinizdeki çocuk ile konuşmanın onu hatırlamanızın zamanı geldi. Ancak o zaman hayatınızdaki tıkanıklıkları dönüştürebilirsiniz.

Başak burcu

Partneriniz ile sizin beklentilerinizdeki farklılıkları fark edebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Karşılıklı olarak konuşarak bu konularda uzlaşı sağlayabilirsiniz. Sizin ailenizden ya da küçüklüğünüzden gelen bazı duruşlarınızın, size ve ilişkinize engel olabileceğini göz önünde bulundurmanızda ve bu konuda mantığınızla hareket etmenizde fayda var.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Günlük hayatınızda hantal kaldığınız, ilerleyemediğiniz ya da yapmaktan memnun olmadığınız bazı konularda yakın çevrenizden yardım alabilirsiniz. Eskiden düşünüp planladığınız, fakat zaman içinde unuttuğunuz bazı fikirleriniz tekrar gündeme gelebilir. Bu fikirleri değerlendirmenizde fayda var. Kardeşlerinizden destek alabileceğiniz, onlarla fikir alışverişi yapabileceğiniz bir hafta.

Akrep burcu

Keyif almaktan hoşlandığınız alanlarda bir miktar fazla para harcayabilir, bütçenizi sarsabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var. Buna paralel olarak bütçenizi destekleyecek alternatif yollar keşfedebilirsiniz. Hatta öyle ki yaratacağınız yeni bütçeyi yine keyif alacağınız alanlarda, varsa çocuklarınız ile harcayabilirsiniz.

Yay burcu

Bazı aile sırları açığa çıkabilir, sizin sayenizde bazı problemler çözülebilir. Bu dönemde ailenize destek olmanızda fayda var. Özellikle vereceğiniz tavsiyeler, doğru çözümü bulmada yararlı olacaktır. Tutulmalar ile birlikte kendinize yapacağınız yatırım konuları fazlasıyla tetiklenecek. Bu hafta da unuttuğunuz ama yapmayı kafaya koyduğunuz bazı konular tekrar gündeme gelebilir.

İlgini çekebilir: Yılın Son Ay Tutulması ve Burçlara Etkileri (30 Kasım 2020)

Oğlak burcu

İçinizde ortaya çıkmayı bekleyen bir ilham perisi var ve artık çıkmak için sabırsızlanıyor. Ona yardımcı olun, yazın. Belki günlük tutabilir, belki şiir yazabilir belki de sadece bir şeyler karalarsınız. Her ne ise o periyi küstürmeyin ve kulağınıza fısıldayacağı şeyleri dinleyin. Daha farklı bakış açısına sahip olmanız için yardımcı olacaktır.

Kova burcu

Kendinizi görmek istediğiniz yer ve durumlar ile ilgili harekete geçebilir, bu konuda bazı yatırımlar yapmak için adım atabilirsiniz. Bununla beraber beklediğiniz bir para varsa elde edebilir ve bazı arkadaşlarınızdan beklemediğiniz bir destek alabilirsiniz. Kendinize yapacağınız yatırımlar konusunda da bazı dernek, kulüp veya topluluklar ile görüşebilirsiniz.

Balık burcu

Şimdiye kadar net olamadığınız kariyeriniz ile ilgili bazı konular ya da noktalar netleşebilir. Ne yapmak istediğinizi daha net görebildiğiniz bir dönem olacak. Emeklerinizin karşılığı olarak bazı ödüller alabilir ya da fırsatlar yakalayabilirsiniz. Otorite figürleri ile bu konuda münakaşa yaşayabilirsiniz. Duruşunuzda daha net olmayı başarabilirseniz istediklerinizi elde etme konusunda avantaj sağlayabilirsiniz.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.