Dizi Arayışında Olanlar Buraya: Birbirinden Keyifli 13 Netflix Dizisi

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte hepimiz evlerimizde daha uzun saatler geçirmeye başlıyoruz ve hepimizin kafasında tek bir soru beliriyor: Hangi diziye başlasam? İşte bu yüzden sen kendini yorma diye senin için birbirinden güzel 13 Netflix dizisi seçtim. Keyifli seyirler!

1) Social Distance

IMDb: 5,3

Yapım Yılı: 2020

Yaratıcı: Hilary Weisman Graham

Oyuncular: Brian Jordan Alvarez, Becky Ann Baker, Asante Blackk

Karantinada çekilen bu antoloji dizisi, insanların birbirlerinden uzak durmaya çalışırken ilişkilerini koruma çabalarını hem karanlık hem de komik bir şekilde ele alıyor.

İlgini çekebilir: Keyifli Bir Gün İçin Sana Eşlik Edecek 9 Netflix Yapımı

2) Someone Has To Die

IMDb: 6,3

Yapım Yılı: 2020

Yaratıcı: Manolo Caro

Oyuncular: Cecilia Suarez, Ernesto Alterio, Alejandro Speitzer

Meksika’dan genç bir adam, evlenmesi için birini bulduklarını duyuran ailesi tarafından İspanya’ya geri çağrılır. Ancak genç adam muhafazakar kasabasını şaşırtarak, erkek balerin Lázaro’yu yanında geri getirir. Böylece aralarındaki ilişkiye dair ortaya atılan iddialar, 1950’lerin muhafazakâr İspanyası’nda korkunç sonuçlara yol açan bir kargaşa yaratır.

3) Snowpiercer

IMDb: 6,7

Yapım Yılı: 2020

Yaratıcı: Josh Friedman, Graeme Manson

Oyuncular: Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner

Dünyanın buzla kaplandığı bir dönemden yedi yıl sonra hayatta kalabilmeyi başaran çok az insan vardır. Yaşanan büyük felaketten sonra insanlığın hayatta kalması Snowpiercer adında, yer kürenin etrafında dönen devasa bir trende yaşamaları sayesinde olur. İnsanların farklı olanaklara sahip bir şekilde yaşamını sürdürdüğü Snowpiercer, birbirinden adaletsiz durumlara ve zorlu yaşam koşullarına ev sahipliği yapar. Ancak bu durum çok yakında değişmek üzeredir.

4) Biohackers

IMDb: 6,7

Yapım Yılı: 2020

Yaratıcı: Christian Ditter

Oyuncular: Luna Wedler, Thomas Prenn, Jessica Schwarz

Bir tıp öğrencisi olan Mia, Almanya’nın en iyi üniversitelerinden birine girer. Genç kızın asıl amacı, yaşadığı aile trajedisi ile bir profesörü birbirine bağlayan komployu açığa çıkarmaktır.

İlgini çekebilir: Güçlü Kadınların Severek İzleyeceği İham Veren 5 Dizi & Film Önerisi

5) Control Z

IMDb: 6,8

Yapım Yılı: 2020

Yaratıcı: Miguel García Moreno, Adriana Pelusi, Carlos Quintanilla

Oyuncular: Ana Valeria Becerril, Michael Ronda, Yankel Stevan

Asosyal biri olarak görülen Sofia, okuduğu lisede iyi gözlem yeteneği sayesinde kimin neler yaptığını bilmektedir. Her şeyden haberdar olan Sofia, arkadaşlık konusunda ise bir hayli geride kalmıştır. Bu sırada bilinmeyen biri tarafından öğrencilerin sırlarının tüm okula duyurulması adeta skandala sebep olur. Öğrencilerin sırlarının ifşa olması ile sosyal düzen bir anda altüst olur. Popüler öğrenciler bir anda yere yıkılırken uyumsuz öğrenciler daha da statü kazanır. Bu sırada Sofia ise öğrencilerin sırlarını ifşa edeni bulamadığı için çıldırmak üzeredir. Hemen araştırmalara başlayan Sofia adeta zamanla yarışırken, bu bilmece içerisinde yeni arkadaşlıklar, yeni dostluklar ve hatta aşkı bile yaşar.

6) Emily in Paris

IMDb: 7,2

Yapım Yılı: 2020

Yaratıcı: Darren Star

Oyuncular: Lily Collins, Philippine Leroy-Beauliey, Ashley Park

Şikagolu pazarlama yöneticisi Emily Cooper, Paris’te hayallerindeki pozisyonu kapmasının ardından iş, arkadaşlık ve aşkla uğraşırken macera dolu yeni yaşamını kucaklar. Bu macera sırasında yabancı bir yere taşınmanın aslında hiç de düşündüğü gibi olmadığını fark edecektir.

7) The Haunting of Bly Manor

IMDb: 7,4

Yapım Yılı: 2020

Yaratıcı: Mike Flanagan

Oyuncular: Victoria Pedretti, Oliver Jackson-Cohen, Amelia Eve

The Haunting of Hill House’un antoloji türündeki devam halkası olan The Haunting of Bly Manor, iki çocuğa bakmak için eski bir konakta işe başlayan genç bir kadının hayatına ve konakta geçen esrarengiz olaylara odaklanıyor.

İlgini çekebilir: Kafa Dağıtıp Mutlu Eden 4 Eğlenceli Dizi Önerisi

8) The Mind, Explained

IMDb: 8,0

Yapım Yılı: 2019

Oyuncular: Emma Stone, Ali Mattu, Melanie Mignucci

Emma Stone’nun hoş sesi ile hayat verdiği mini belgesel serisinde “zihnin nasıl işlediği” konu ediliyor. İlk bölümde hafızadan, ikinci bölümde rüyalardan, üçüncü bölümde anksiyeteden, dördüncü bölümde farkındalıktan ve beşinci bölümde psikedelik maddelerden bahseden yapım, bizi anlamakta zorlanacağımız bir terminolojinin içine sürüklemiyor. Gerek vakalar, gerek grafiksel anlatılar genel izleyici kitlesine hitap eder şekilde tasarlanmış.

9) Vis a Vis

IMDb: 8,2

Yapım Yılı: 2015-2019

Yaratıcı: Ivan Escobar, Esther Martinez Lobato, Alex Pina

Oyuncular: Alba Flores, Maria İsabet Diaz Lago, Marta Aledo

Naif bir kadın olan Macerena Ferreiro’nun patronuna aşık olması, genç kadının hayatının alt üst olmasına neden olur. Onun adama olan bu bağlılığı, Macerena’nın kendisini demir parmaklıklar ardında bulmasına neden olur. Sevdiği adam tarafından zimmetine para geçirmesi için kandırılan kadın, çok geçmeden yakalanarak Cruz del Sur hapishanesine gönderilir. 7 yıl hapis cezası alan Macarena, dahil olduğu bu acımasız dünyada hayatta kalmak için zorlu bir mücadele verir.

10) Grace and Frankie

IMDb: 8,3

Yapım Yılı: 2015

Yaratıcı: Marta Kauffman, Howard J. Morris

Oyuncular: Lily Tomlin, Jane Fonda, Sam Waterston

Grace başarılı bir kozmetik şirketinin emekli patronu ve Frankie resim öğretmenliği yapan biraz tuhaf tipli hippi bir kadındır. İkilinin kocaları aynı avukatlık bürosunda iyi bir boşanma avukatı olarak çalışmaktadır. Tüm bunlara rağmen ikili hiçbir zaman arkadaşlık kurmayı başaramamıştır ta ki kocalarının çok büyük bir sırrı ortaya çıkana dek…

İlgini çekebilir: İçinizdeki Çocuğu Neşelendirecek 10 Film Önerisi

11) Dix Pour Cent

IMDb: 8,3

Yapım Yılı: 2015-2020

Yaratıcı: Fanny Herrero

Oyuncular: Camilli Cottin, Thibault de Montalembert, Gregory Montel

Paris oyunculuk ajansı ASK, mali yıkımla karşı karşıyadır. Şirketin kurucusu Samuel Kerr, Brezilya’daki tatili sırasında ölünce, yeni yatırımcı arayışına girilir. Ajansın menajerleri bu süreçte yıldız müşterilerini memnun etmek ve şirketlerini ayakta tutabilmek için büyük bir mücadeleye girişir.

12) How I Met Your Mother

IMDb: 8,3

Yapım Yılı: 2005-2014

Yaratıcı: Carter Bays, Craig Thomas

Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders

2030 yılındayız; Ted Mosby çocuklarına anneleri ile tanışmasının ‘uzuuun’ hikayesini anlatmaya başlıyor ve bir anda 2005 yılının Amerikası’na geri dönerek, beş sıkı dostun 20’li yılların başındaki eğlenceli yaşamlarına konuk oluyoruz.

Ted, 27 yaşında Manhattan’lı bir mimardır. Hukuk fakültesinde okuyan Marshall ise en iyi dostudur ve dokuz yıldır beraber olduğu sevgilisi Lily vardır. Ekibin son üyesi Barney Stenson ise nev-i şahsına münhasır, takım elbise tutkunu bir kadın avcısıdır. Bir gün Marshall Ted’e, Lily’ye evlenme teklif edeceğini söyleyince bekâr kalmak istemeyen Ted’in etekleri tutuşur. Ama evliliğin de herhangi biriyle olmayacağına ve hayatının gerçek aşkını bulacağına inanmaktadır. Tam da bu sırada Robin Scherbatsky ile tanışınca How I Met Your Mother’ın sıkı beşlisi tamamlanmış olur ve 9 sezon sürecek olan eğlenceli olaylar böylece başlar.

13) Peaky Blinders

IMDb: 8,8

Yapım Yılı: 2013

Yaratıcı: Steven Knight

Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory

Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. Bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar.

Yardımcı Kaynaklar: yorumguncel.com, noldu.com, bilimkurgukulubu.com, beyazperde.com, imdb.com

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bu hayatta en sevdiği aktivite olan yorgan altında film izlemeyi mesleği haline getirmeye karar verip, Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne girdi. Çocukluğundan beri geliştirmeye çalıştığı yazı dilini 7.sanat için kullandı. Sinema haricinde hayatının diğer vakitlerinde tam bir İzmir kızı olarak kordon boyunda iyot kokusunu içine çekmeyi, arkadaşlarıyla saçma şeylere gülmeyi ve müzik dinleyerek yürümeyi seviyor. Şu sıralar eğitimi için gittiği Kuzey Amerika’da geyik kovalıyor.