fbpx

Ruhsal Rehberinin Rüyalarında Seninle Konuştuğunu Gösteren 3 İşaret

En son gördüğün rüyaları neye yoruyorsun? Kaygılarına mı yoksa meşgul zihninin geçirdiğin o yoğun günü rüyalarında tekrar gözden geçirmesine mi? Bu faktörler rüyalarının oluşumunda bazı roller oynasa da, rüyalarının arkasında yatan tüm hikayeyi açıklamada yeterli olmayabilirler. Rüyaların neden ve neye göre oluştuğuna dair elimizde kesin bilgiler olmasa da, Marci Moberg rüyalarımızın birçoğunun ruhsal rehberimiz tarafından gönderilen mesajlar olduğunu düşünüyor.

Hiç şüphesiz ki çoğumuzun hayatında büyük kaygıları var  ve bazı rüyalar bunların tekrar üzerinden geçerek onları sindirebilmemiz için bir yol olabiliyor. Peki ya bastırmaya çalıştığımız bilinçaltımız ya da durup hissetmek için fazla meşgul olduğumuz duygularımız? Hatta rüyamızda görüp gerçek hayatta gerçekleşen rüyalar? İşte bu rüyalar düşündüğümüzden daha büyük anlamlar taşıyor ve bize ruhsal rehberimiz tarafından bir mesaj niteliğinde geliyor olabilirler. 

İlgini çekebilir: Karmik Ders: Evren Size Bir Şey Söylemeye Çalışıyor Olabilir mi?

Neden bu mesajlara kulak vermeliyiz?

Günlük yaşantımızda ruhsal güçler tarafından rehberlik ediliyoruz. Bu ruhsal güçler, içerisinde atalarımızı, hayvanları, bitkileri, elementsel güçleri ve bunun gibi birçok diğer gücü barındırıyor. Bu güçlerin en sevdikleri mesaj gönderme yollarından biri ise rüyalardır. Ruhsal rehberimiz tarafından gönderilen bu rüyalar, içerisinde bizim hayattaki iyileşme, gelişme ve uyumumuz için çok önemli mesajlar taşır. Bu rüyaların rehberlik ettiği birkaç mesaj ise aşağıdaki gibidir:

• Amacı keşfet ve onunla özdeşleş.

• Hangi içsel yaralarının iyileşmeye hazır olduğunun farkına var.

• İş hayatında ve kişisel hayatında ileriye doğru adım atmaktan çekinme.

• Etrafından ilham al ve karşılaştığın zorluklara daha büyük bir perspektiften bak.

Peki ruhsal rehberimizin rüyalarımız aracılığıyla bizimle iletişime geçtiğini nasıl anlayacağız?

Ruhsal rehberimizin rüyalarımızda bizimle konuştuğunun her zaman farkına varamayabiliyoruz. Bu yüzden Moberg, bize bunu anlayabilmemiz için sık karşılaşılan 3 işaretin olduğunu söylüyor.

İlgini çekebilir: Sakral Çakra: Dengede Olmadığını Nasıl Anlarız? Nasıl Dengeleriz?

1. Sürekli tekrarlanan olay örgüsü

Eğer sürekli aynı veya benzer rüyaları görüyorsan (dişinin düşmesi veya bir yılanın seni kovalaması gibi) bu durum, rüyayı ilk defa gördüğünde sana iletilmek istenen önemli mesajı yakalayamadığın anlamına geliyor olabilir. Bu tekrarlanan rüyaları, dikkatini bir şeye çekmek için ruhsal rehberin tarafından sana gönderilen bir işaret olarak düşünebilirsin. Ama bazen rehberlerimiz yaratıcılığını konuşturup senaryoyu değiştirebilir. Böyle bir durumda dikkatimizi çekmek için aynı mesajı farklı yollarla iletmeye çalışırlar.

Böyle bir rüyaya nasıl karşılık vermeliyiz?

Eğer geceleri aynı rüyayı birden fazla kez görüyorsan kendine şunu sormalısın: Rüyanın bana vermek istediği ana mesaj ne? Rüyanı bir başlıkta özetlemeye çalış. Eğer bir arkadaşın senden böyle bir rüyasını değerlendirmeni isteseydi, ona 30 saniye içerisinde rüyanın anlatmak istediği şey hakkında ne söylerdin? Böyle bir durumda rüyanın özüne inmek ve onun içyüzünü kavramak son derece önemli. Eğer bir gün bu tekrarlayan rüyaları artık görmediğini farkedersen, bu ruhsal rehberinin sana vermek istediği mesajı aldığının göstergesidir.

İlgini çekebilir: Yedinci Duyu Nedir? İç Alan Farkındalığımızı Nasıl Artırırız?

2. Sana rüya boyunca eşlik eden karakterler

Daha önce rüyanda hiç sana apaçık bir mesaj ileten veya seni spesifik bir yere götüren biriyle karşılaştın mı? Sana rüyanda eşlik eden bu kişiler ruhsal rehberinin ta kendisi olabilir. Bu rehberler yakın bir arkadaş, bir yabancı veya tanıdık bir yüz formunu alabilirler. Örneğin, işinde atacağın ileriki adımlar hakkında en rahat şekilde yakın arkadaşınla konuşabiliyorsan ve onun önerilerini almayı seviyorsan, rüyanda ruhsal rehberin o en yakın arkadaşının formunda karşına çıkabilir.

Böyle bir rüyaya nasıl karşılık vermeliyiz?

Eğer rüyanda böyle bir figür ile karşılaştıysan; sözlerine, eylemlerine ve yönlendirmelerine dikkatini ver. Gerçekçi mi gözüküyorlar yoksa sembolik mi? Uyanıkkenki hayatın ile verdikleri mesaj arasında nasıl bir bağlantı olduğunu düşün. Ardından sezgilerine güven ve bu yolda ilerle. Eğer vermek istediği mesajı tam olarak anlamadıysan, ileriki rüyalarında mesaj tekrar karşına çıkacaktır.

İlgini çekebilir: Kadim Yaşam Sistemi Ayurveda’ya Göre Bütünsel Sağlık: Ruh, Beden, Zihin Dengesi

3. Ruhani rüyalar

Daha önce hiç dünyevi olmayan, ruhani nitelikli bir rüya gördün mü? Belki rüyanda bulutların üstünde yürüyordun ve ışık ve renklerin bu dünyaya ait değilmişcesine göründüğünü fark ettin. Bu tür gerçekçi olmayan rüyalar, ruhsal rehberinin seninle konuşmaya çalıştığına dair diğer bir işaret olabilir.

Böyle bir rüyaya nasıl karşılık vermeliyiz?

Eğer bu tür eterik bir rüya gördüyseniz, sabah uyandığınızda sizi nasıl hissettirdiğini kavramaya çalışın. Böyle rüyalar sembolik ve metaforik olmaya eğilimlidirler. Rüyanızın daha geniş bir hikayenin parçası olup olmadığını hayal edin. Eğer öyleyse, sizce hikaye nasıl devam ederdi? Hikayeyi tamamlamak için rüyanızın öncesini ve sonrasını kurgulayın. Bu rüya kurgunuzun ruhsal rehberinizin size göndermeye çalıştığı mesajlara ne gibi yeni içgörüler kattığını düşünün.

Bu tür rüyalara karşı bilinçli bir şekilde dikkatimizi artırmak için yapabileceğimiz en faydalı yollardan biri, sabah uyanır uyanmaz başucumuzda bulunduracağınız bir deftere rüyalarınızı yazmak olacaktır. Rüyalarınızı yazmak, ruhsal rehberinizin mesajlarını daha rahat görebilmenize ve onları kişisel gelişiminiz, iyileşmeniz ve amaç duygunuz için bir rehber niteliğinde kullanabilmenize yardımcı olacaktır.

İlgini çekebilir: Ruhundaki Savaşlara Son Ver: İçsel Barış

Yardımcı Kaynak: 3 Signs Your Spirit Guides Are Speaking To You In Your Dreams, mindbodygreen.com

Sevgiyi yayalım! Paylaş: