Negatif İnsanlarla Başa Çıkmak İçin 6 Olumlu Geri Bildirim

Muhtemelen kronik olarak sürekli negatif ruh hali içinde olan birini tanıyorsunuzdur. Bu kişi bir arkadaş, aile üyesi, iş arkadaşı, hatta patronunuz bile olabilir. Muhtemelen bu kişi sürekli şikayet ediyor, mağduru oynuyor ve sizi kendi negatif enerjisiyle çevrelemeye çalışıyor. Böyle bir durumda, negatif bir kişiyle sizi de olumsuz yönde etkilemesine izin vermeden baş etmek zor olabilir. Bir dahaki sefere kendinizi onların negatif enerjisiyle savaşmaya çalışırken bulduğunuzda, bu 6 olumlu geri dönüşten birini deneyebilirsiniz.

1. Umarım yakında daha iyi hissedersin.

Bu tepki genellikle olumsuz bir kişiyi hazırlıksız yakalar. Durumlarından ötürü üzüldüğünüzü göstermeden veya olumsuzluklarını kabul etmek zorunda kalmadan endişenizi göstermenin yolu budur. Sessizce uzaklaşabilirler veya ilgilendiğiniz için teşekkür edebilirler. Her iki durumda bu maruz kaldığınız olumsuz konuşmayı bitirmek için birebir.

İlgini çekebilir: Stres Hormonu Kortizol Seviyemizi Düşürmek İçin 7 Öneri

2. Odağını olumlu olana verebilir misin?

Negatif insanlar tipik olarak tavsiye aramasalar da, bu cümle onlara çok ağır gelmeden olumsuzluklarını belirtmenize yardımcı olur. Olumlu olana odaklanmalarını tavsiye etmek, son zamanlarda ne kadar olumsuz olduklarını görmelerini sağlayabilir. Tavsiyeni dinleyip buna uymasalar bile en azından belki içinde bulundukları duruma gözlerini biraz olsun açabilirler.

3. Yardım edebileceğim bir şey varsa bana söyleyebilirsin.

Negatif bir insan size sorunlarını anlatmaya isteklidir, ancak gerçekten bir çözüm aramamaktadır. Bunun yerine ağzını açmak, şikayet etmek ve sizin de farkında olmadan modunuzu düşürmek isterler. Yardımcı olmak için yapabileceğiniz herhangi bir şey olup olmadığını sorduğunuzda, muhtemelen bir çözüm aramadıkları için hayır diyeceklerdir. Bu cümle onları yeterince hazırlıksız yakalayabilir.

İlgini çekebilir: Sosyal Medya Hesaplarından Çıkamamanın Sebebi ve Onlarla Daha Az Vakit Geçirmek İçin 4 Öneri

4. Bu hafta sonu rahatlatıcı bir şey planlayabilir misin?

Negatif bir kişi problemleri ve ne kadar stresli olduğu konusunda sürekli konuşmaya devam ediyorsa, bu ifade şikayeti sona erdirmek için kullanılabilir. Sizi de düşürmelerine izin vermek yerine, onlara bir stres gidericiye ihtiyaç duyduklarını söyleyin! Hatta önerilerde de bulunabilirsiniz.

5. Gülümsemek ruh halini değiştirmek için muhteşem bir yöntem!

Bu cümle herkes için geçerli olmayabilir ancak bazıları kesinlikle gülümsemeye hazırdır. Kulağa klişe gelebilir ama negatif bir insanı gülümsetmeye çalışmak, onlara içinde bulundukları durumdan daha olumlu bir ruh hali sağlayabilir.

İlgini çekebilir: Daha Tatmin Dolu Bir Hayat Yaşamanı Sağlayacak 5 Güçlü Düşünce Kalıbı

6.  Etrafında seni seven insanlar var.

Negatif bir kişiye cümlelerinizle erişemiyorsanız, onlara sevildiğini hatırlatmak yapabileceğiniz tek şey olabilir. Mücadelelerinde yalnız olmadıklarını, etrafında ona yardım edecek kadar onu önemseyen insanlar olduğunu hatırlatın.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Merve Bozkuş, İnteraktif Pazarlama yüksek lisansı yapıp, e-ticaret alanında uzmanlaştı. 7 yıldır kurumsal bir perakende şirketinde e-ticaret yöneticisi olarak çalışıyor. Pilates yapıyor, kitap okuyor, geziyor. Hoşgörünün ve sınırlarını bilmenin insan ilişkilerindeki önemine inanıyor.