Karmik Ders: Evren Size Bir Şey Söylemeye Çalışıyor Olabilir mi?

Eğer karmaya inanıyorsanız karmik ders hakkında birkaç şey biliyor olabilirsiniz. Karmik dersler geçmişten ders çıkarmadığımız ya da yanlış ele aldığımız durumlardır. Bunlar, hayatımızın derinlerine çözümlenmemiş bir şekilde yerleşmişlerdir ve hayat boyu bir köprü gibi geçmişi şimdiyi ve geleceği birbirine bağlarlar.

Genellikle ilişkilerimizde veya kendini sürekli tekrarlayan senaryoların içinde sunulan bu karmik dersler, biz onlardan ders çıkarana kadar hayatlarımız boyunca nüksetmeye devam eder. Her bir karmik ders kendine has olsa da, bazı ortak temalar genel olarak bizim nasıl başkalarıyla ilişki kurduğumuza, sevgimizi nasıl ifade ettiğimize, kendimize duyduğumuz saygıya ve bir şeylerden vazgeçebilip geçememize bağlıdır. Öyleyse gelin karmik derse maruz bırakılıp bırakılmadığınızı anlamak için evren tarafından gönderilen bu 4 işarete ve bunun için atmanız gereken 5 adıma bakalım!

İlgini çekebilir: Keşif Yolculuğu: Kendinle Randevuya Çıkmaya Hazır mısın?

Karmik derse maruz bırakıldığının 4 işareti: 

1. İçinde aynı sorunları barındıran ve sürekli kendini tekrar eden durumlar içinde kalıyorsunuzdur

The Self-Love Experiment yazarı Shannon Kaiser’e göre, eğer kendinizi tekrar ve tekrar aynı şeyleri tetikleyen durumlarda buluyorsanız, bu orada öğrenilmesi gereken bir ders olduğunun en önemli işaretlerinden biri demek.

2.  Tehlike işaretleri ve tekrarlanan paternler

Romantik veya arkadaşlık ilişkilerinizde sürekli aynı sorunları mı yaşıyor musunuz? Bu sürekli narsisistik özellikler gösteren kişileri çekici bulmak olabilir ya da insanlara bağlanma stilinizle ilgili olabilir, bu her ne ise, Kaiser kendimizi sürekli içerisinde bu tip tehlikeli ve sürekli tekrarlanan paternlerin bulunduğu ilişkiler içerisinde bulmamızın nedeninin sıklıkla bir karmik ders dolayısı ile olduğunu söylüyor.

3.  Korkularınızla yüzleşmeye zorlanıyorsunuzdur

Bağlanmaktan korkar mısınız? Ya da yalnız kalmaktan veya kendinizi ifade etmek zorunda kalmaktan? Kaiser’e göre, karmik dersler en büyük korkularınızı ortaya çıkarabilecek durumların ve ilişkilerin içerisinde yatabiliyor.

4.  Fazlaca eleştirel bir yaklaşım sergilersiniz

Eğer ortada öğrenmekten kaçındığınız bir ders varsa, bu durum sizi seçimlerinize, inançlarınıza ve alışkanlıklarınıza karşı fazlaca eleştirel bir tavır sergilemenize neden olabilir. Bu yüzden, karmik dersleri kucaklamak ve onları hayatınızın içine entegre etmek önemli. Eğer nereden başlamanız gerektiğinizi bilmiyorsanız, işte sizin için birkaç öneri…

İlgini çekebilir: Çekim Yasasının Göz Bebeği Frekanslar: 5 Adımda Frekansınızı Yükselterek Mucizeleri Çekin

Karmik dersleri hayatınıza entegre etmenizi sağlayacak 5 yol:

1.  İnandığınız değerlere uygun hareket edin

Genellikle sorunlar, kendi doğrularımıza ters düştüğümüzde ortaya çıkmaya başlarlar. Bu yüzden Kaiser, her durum içinde oynayacağın rol için kesin çizgilerinin olması gerektiğini ve kendi düşüncelerine, eylemlerine, kısacası kendine güven duymanı tavsiye ediyor.

2.  Hayatı sadece kendin için yaşa

Hayattaki yolculuğumuzda bizim için neyin en iyi olabileceğini sadece biz bilebiliriz. “Seni neyin mutlu ettiğini bulmak için çabalamaktan asla vazgeçme ve hayatında güzel giden şeyler için minnet duymayı unutma.”

3.  Kendine anlayış göster

Kendine duyduğun sevgi ve anlayış, zor anların üstesinden gelmene yardımcı olur. “Kendimizi sevdiğimizde, kendimize güveniriz ve kendimize güvendiğimizde ise güçleniriz. Bir zamanlar razı olduğumuz şeylerin artık hayatımıza girmesine daha fazla izin vermeyiz.”

İlgini çekebilir: İçindeki Kalbi Kırık Çocuk: Onu Duymak İçin Ne Yapabilirsin?

4.  Sezgilerini güçlendir, bağımsızlığını eline al

Sezgilerini ve bağımsızlığını güçlendirerek kendi doğrularınla da daha iyi bir bağ kurabilirsin. Bu bağ, karmik derslerle yüzleşmene yardım ederek, bu döngüyü kırmanı sağlayabilir.

5.  Yola güven

Bu ruhsal dersler kolay olmasada, hayatın onları belli bir nedenden dolayı önümüze çıkardığını ve onlardan ders çıkarmamız gerektiği inancına güvenmeliyiz. Bu yüzden, bu derslerin hayat yolculuğumuzda tam da olması gerektiği gibi gerçekleştiğini unutmayın.

“Hayata öğrenci gözüyle bakın, dünyayı ise bir sınıf olarak görün. Karmik dersler hayatımızın her anında iş başında, dolayısıyla her an büyüyor ve öğreniyoruz.”

Yardımcı kaynak: How To Recognize A Karmic Lesson & What To Do About It, mindbodygreen.com

Sevgiyi yayalım! Paylaş: