Merkür Retrosu ve Burçlara Etkileri (18 Haziran- 12 Temmuz 2020)

18 Haziran ve 12 Temmuz tarihleri arasında Merkür retro halinde olacak. Bir gezegenin geri harekette olması yani yavaşlaması anlamına geliyor. Merkür gerilediğinde birtakım olumsuz etkiler barındıran Merkür gezegeni böyle durumlarda tam olarak işlevini yerine getiremiyor.

Retro zamanları önemlidir. Retro olan bir gezegen enerjisini yeteri kadar yansıtamaz. Bu yeryüzünde bir dizi aksaklıklara ve olaylara sebebiyet verir. Çok dikkatli olunması gereken bu retro olayı her burcu farklı bir şekilde etkiliyor. Retro etkileri, toplum tarafından genel olarak; iletişimde aksaklık, eski kişilerin ya da işlerin geri dönüşünün sağlanması, birtakım gizli bilgilerin ortaya çıkması, elektronik aletlerdeki bozukluklar, yanlış anlaşılmalar gibi etkiler olarak sıralanıyor.

İlgini çekebilir: Hangi Gezegen Neyi Temsil Eder? Gezegenlerin Gerilemesi (Retro) Ne Anlama Gelir?

Merkür’ün Yengeç burcunda geri harekette olması ile duygusal olarak geçmişe dönme isteği, eski ilişkilere mantık çerçevesinin dışından bakma gibi eylemlere açık, duygularımıza yenik düşme olasılığımızın yüksek olacağı bir dönem olacak.

Merkür retrosunun burçlara etkileri

Koç Burcu

Ev ve aile ile ilgili konular gündeminizde olacak. Geçmişi tartışma, “keşke şöyle yönlendirilseydim daha güzel olurdu” gibi aileye serzenişlerden ve gereksiz tartışmalardan kaçınmalısınız. Ani yer değişiklikleri ve taşınma bu dönemde sizler için önerilmez. Seyahat ile ilgili planlar aklınızı karıştırabilir.

Boğa Burcu

Haberleşme ve ulaşımla ilgili konular ve sorunlar, yarıda kalan görüşmelerin gündeme gelmesi, yakın çevreyle, komşu ve kardeşlerinizle iletişime dikkat etmelisiniz. Sözleriniz ve size söylenecek sözleri kırıcı olarak algılayabilir ve algılatabilirsiniz. Kelimelerinizi adeta kuyumcu titizliğiyle seçmeniz gerekecek.

İkizler Burcu

Duygusal konular, ev ve aile konuları bu süreçte sizi yorabilir, hayatınızı yavaşlatabilir. Ayrıca maddi konularda bu dönemde biraz daha dikkatli olmalısınız, özellikle de kredi ve ödemelerle ilgili detayları kaçırmamaya çalışın. Kontrollü adımlarla ilerlemeniz faydalı olacaktır.

Yengeç Burcu

Burcunuzdaki Merkür retrosunda iletişim hareketlerinizi kontrol etmek biraz daha zorlaşabilir. Sözleriniz yanlış anlaşılabilir, iyi niyetle söylediğiniz sözleri dahi karşı taraf yanlış anlayabilir ve olumsuz tavırlar sergileyebilir. İğneleyeci sözlerden kaçınmanızda yarar var.

Aslan Burcu

Bu süreçte iletişim iyice karmaşık bir hal alabilir. Uzlaşmacı bir tavır sergileyebilir, olayları daha sakin yürütebilirsiniz. Spiritüel konularda merakınızı araştırarak ilerletebilirsiniz. Ruhunuzu dinlendirerek ve akışın içinde kalarak bu süreci elverişli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Başak Burcu

Burcunuzun yönetici gezegeni retro yaparken hayat sizin için biraz daha yavaşlayabilir, bu süreçte ev ve aile konularına daha çok ilgi göstermeniz gerekebilir. Sosyal alanda arkadaşlarınızla iletişimde alınganlık ve yanlış anlamalara dikkat etmekte fayda var. İletişiminizin kopuk olduğu arkadaşlarla sürpriz görüşmeler gerçekleşebilir.

Terazi Burcu

Bu dönemde, özellikle yaşlı ve olgun bireylerle, otorite konumundaki kişilerle iletişime dikkat etmelisiniz. Dengeli bir iletişim yürütmeye çalışmanız gerekecek. Birtakım seyahat düşünceleri ile birlikte kendinize tatil izni verebilirsiniz. Kendinizle kalmanız size çok iyi gelecek.

Akrep Burcu

Merkür retrosunda özellikle uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla iletişimden kaynaklı aksaklıklar doğabilir. Yolculuklar konusunda temkinli davranmakta fayda var. Gereken tedbirleri önceden almaya çalışmalısınız. Vücudunuzla ilgili değişiklikler gündeme gelebilir. Kilo verme girişimlerinde bulunabilirsiniz.

Yay Burcu

Bu dönemde ortak maddi konularda, paylaşım konularında ortaya çakabilecek anlaşmazlıklarda orta yolu bulmak biraz daha zor olabilir. Ortak birikimler ve bu birikimleri harcama konusunda sıkıntılar çıkabilir. Bencil bir tutum sergilememek iletişim açısından faydalı olacaktır.

Oğlak Burcu

Karşılıklı iletişimde, özellikle duygusal yaklaşımlarda sorunlar ortaya çıkabilir. Empati yeteneğinizi kullanmadan kuracağınız etkileşimlerde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Aşırı duygusallıktan ve melankolik hallerden kaçınmak size fayda sağlayacaktır.

Kova Burcu

Retro döneminde gündelik yaşamla ilgili konular, çalışma hayatınızda yarım kalmış işler önünüze gelebilir. Dikkatinizin dağılmasına izin vermeden olaylara adapte olmak ve fazla kaygılı bir ruh haline bürünmemekte fayda var. Aklınızın bir karış havada olduğunu sık sık hissedeceksiniz. Anda kalmaya özen gösterelim.

Balık Burcu

Bu dönemde aşk ve ikili ilişkilerde iletişim zorlaşabilir. Sevgilinizle aranızda karşılıklı duygusallıktan kaynaklanan anlaşmazlıklar işinizi zorlaştırabilir. Ayrıca çocuklarla olan iletişimde daha özenli olmanız gerekebilir. Bu dönemde maddi zorlanmalar yaşamanız olası. Planlı hareket etmekte fayda var.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

İstanbul'da Başak stelyumu olan bir kombinasyon ile dünyaya geldi. Küçüklükten itibaren gökyüzüne ve evrenin düzenine olan ilgisi ilk teleskobuyla buluştuğunda başladı. Kendini her alanda geliştirme arzusu sürekli depreşiyor. Öğrendiklerini insanlara aktarmak ise en büyük tutkusu. Fotoğrafçılık, Astroloji, Tasarım ve Kristaller Zamanının büyük bir kısmını oluşturuyor. Öğrenimini FSMVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi grafik tasarım bölümünde sürdürmekle birlikte, öğrenmenin hayatın tüm evrelerinde devam ettiğinin idraki ile kişisel gelişim konusunda da kendini geliştirmeye devam ediyor.