fbpx

Parçalı Ay Tutulması ve Burçlara Etkileri (5 Haziran 2020)

Gökyüzünde tutulma zamanı! 5 Haziran Cuma günü saat 22:12’de 15 derece Yay burcunda Parçalı Ay tutulması gerçekleşiyor. İyi hava koşullarında, 3 saat 18 dakika sürecek olan bu tutulmayı Türkiye’den de izleyebileceğiz.

Ay tutulmaları, kadersel dönüşümlerle ilgilidir. Duygusal konulara dikkat çekerek, önemli dersler almamızı, hayatımızda gereken yerlerde değişiklikler yapmamızı sağlar.

Geleneksel astrolojide, tutulmanın gerçekleştiği elementin ve niteliğin hangisi olduğu çok önemlidir. Yay burcu ateş elementi burçlardan biridir. Ateş elementindeki tutulmalar harekete geçiricidir. Sansasyonel olayları tetikler. Anlaşmazlıklar, ego ve güç çekişmeleri görülür.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Yay burcu temalarının etkili olacağı bu tutulmada, Yay’ın temalarını hayatımızda daha aktif olarak hissedeceğiz. İkizler – Yay ekseninin ana teması düşüncedir. İkizler rasyonel ve entelektüel düşünceyi, Yay ise sezgisel, soyut ve kavramsal düşünceyi temsil eder. Eğitim, düşünce ile ilgili değişiklikler, din adamları ve bazı yöneticiler hakkında spekülatif iddialar ortaya çıkabilir.

Parçalı Ay tutulmasının burçlara etkileri:

Koç Burcu:

Bu Ay Tutulması’yla güzel bir süreç sizleri bekliyor. Fakat bazı konularda dikkatli olmalısınız; acele ile işlerinizi tamamlamaya çalışırken zor duruma düşebilirsiniz. Temkinli davranarak, tavsiyeleri göz ardı etmeden her türlü görüşü dinleyerek iş girişimlerinde bulunmak sizlere fayda sağlayacaktır. Normalleşme süreci ile birlikte tıkanmışlık hissini yavaş yavaş, acele etmeden dönüştürmek önemli olacaktır.

Boğa Burcu:

Bu Ay Tutulması’nda biraz daha rahat bir döneme giriyorsunuz. Fakat dikkat etmeniz gereken konular var. Örneğin borçlarınız bu dönem sizleri sıkabilir ya da elinize geçen paranın azlığına isyan edebilirsiniz. Yapmanız gereken planlı hareket etmek olacaktır. Zaruri olmadıkça yeni kredi ve borçlanmalar yapmamak, 2020 sonuna kadarki süreci göz önüne alarak kararlar vermeniz, zihinsel olarak sizi rahatlatacaktır.

İkizler Burcu

5 Haziran’daki Ay Tutulması’nda yeni projeler, planlar sizin için hız kazanıyor. Ancak bazı zamanlarda agresif tavır ve davranışlar sergilemeniz olası. En ufak pürüzde sinirlenmemeye özen göstermeli ve yolun başında olduğunuzu hatırlamalısınız. Zihinsel olarak rahatlatıcı aktivitelerde bulunmak, gergin ruh halinizi yatıştırma noktasında size yardımcı olacaktır.

Yengeç Burcu:

Bu tutulmayla birlikte yeni iş kapıları açılabilir, daha önce aklınızda olan girişimler tekrar önünüze çıkabilir. Aile içi sağlık konularında dikkatli olunması gereken bir dönem, özen göstermekte fayda var. İlişkilerde iyileşmeler ve uzun vadeli olacak kararlar alınabilir. Bu dönemde şansınızı kendiniz yaratmanız gerekebilir. Düşüncelerinizin eyleme dönüşeceği bir dönem, pozitif düşünerek hayatınıza güzellikleri çekin.

Aslan Burcu:

Birçok konuyu ele alacağınız, derin analizler yapıp harekete geçmek isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Ev ile ilgili gelişmeler gündemde olacaktır. Ayrıca içsel sesinize odaklanarak soracağınız sorulara, en doğru cevabı, vicdani boyutu da gözeterek alabileceksiniz. Kendinize daha dürüst bir yaklaşım sergilemek ve adım adım bu süreçleri yürütebilmek en iyi yöntem olacaktır.

Başak Burcu:

Ani değişimlerin olabileceği bir dönemdesiniz. Hem özel hem de iş hayatında hızlı değişimleri gözlemleyebilirsiniz.
Evlenme ya da yeni bir ilişkiye başlama arzusu gündemde olacak. Aşk konusunda fazla aceleci olmamaya özen gösterelim. Karşınızdaki kişiyi iyice tanımadan kalıcı olacak adımlar atmayın. Ayrıca yeni iş girişimleri ve kariyer alanında oldukça pozitif ve sevindirici gelişmeler olabilir. Kendinizi daha fazla dinlemekte ve emin adımlar atmakta fayda var.

Terazi Burcu:

Bu dönemde zihninizi ve bedeninizi dinlendirmek isteyeceksiniz. Aile ile ilgili konularda müdahil olmak istemeyebilirsiniz. Biraz dinlenin ve kendinizi daha net ifade etmeye çalışın. Bu süreci kendiniz için bir yatırım fırsatı olarak görmekte fayda var. Geçmişe takılıp kalma ve keşkelerle bulunduğunuz anı heba etmeyin lütfen. Dış görünüş değişiklikleri için bazı adımlar atabilirsiniz. Kendinizle hemhal olduğunuz bir süreç olacak.

Akrep Burcu:

Bu dönemde aşk ve evlilik konularını ciddi bir şekilde masaya yatırabilirsiniz. Derin duygular açığa çıkabilir. Bu duyguların yoğunluğuna fazla kapılmadan, açığa çıkacak olgulardan ders çıkararak alacağınız kararların kalıcılığı ve faydası uzun vadeli olacaktır. Durumları mantık süzgecinden geçirerek, gerekirse destek alabileceğiniz kişilerle görüşerek, farklı görüşler edinmek, üzerinizdeki yoğun düşünce yükünü hafifletecektir.

Yay Burcu:

Yaşanan olayları kontrol etme dürtüsünün değişeceği, daha umursamaz olacağınız bir dönemdesiniz. Maddi konularda kontrolü elden bırakmayın. Gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Umursamaz tavrınızla çevrenizdeki insanlar tarafından eleştirilere maruz kalabilirsiniz. Bu tepkilere de fazla takmayacağınız için üzerinde düşünmeye lüzum yok. 🙂 Sizin için, “Dünya yansa umurumda değil.” dediğiniz bir süreç olacak.

Oğlak Burcu:

Bu dönemi geçmişte yarım kalan ve biriken işleri toparlamak için adımlar atarak, belki ek iş girişimleri yaratarak geçireceksiniz. Mevcut iş veya eğitiminizde harıl harıl çalışma dönemi başlıyor. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermeli ve kendinize fazla yüklenmemelisiniz. Zihin doluluğu ile birlikte dikkat dağınıklığı yaşayabilirsiniz. Zihninizi işlerden vakit kalırsa rahatlatmakta fayda var.

Kova Burcu:

Finansal olarak daha fazla güvende hissedebilmek için birtakım girişimler yapabilirsiniz. Yatırım yaparken dikkatli olun. Ek gelirler söz konusu olabilir veya ilerde size kazanç sağlayacak projelere dahil olabilirisiniz. Arkadaş çevrenizi sorgulayabilir, kendinizi daha net ifade edebileceğiniz yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Ruhsal özgürlüğü yakalama yolunda güzel gelişmeler olacaktır.

Balık Burcu:

İlişkiler alanında güzel gelişmelerin olabileceği bir dönemden geçiyorsunuz. Duygusal olarak yükselmelere açık olacaksınız. Aile ve ilişkileri dengede tutabilme becerisini sergilerseniz, sorunsuz bir süreç sizi bekliyor olacak. Karşınızdaki kişilerin sizi suistimal etmelerine ve enerjinizi tüketmelerine izin vermeyin. Hayır diyebilme erdemini gerektiği yerlerde gösterin.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

İstanbul'da Başak stelyumu olan bir kombinasyon ile dünyaya geldi. Küçüklükten itibaren gökyüzüne ve evrenin düzenine olan ilgisi ilk teleskobuyla buluştuğunda başladı. Kendini her alanda geliştirme arzusu sürekli depreşiyor. Öğrendiklerini insanlara aktarmak ise en büyük tutkusu. Fotoğrafçılık, Astroloji, Tasarım ve Kristaller Zamanının büyük bir kısmını oluşturuyor. Öğrenimini FSMVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi grafik tasarım bölümünde sürdürmekle birlikte, öğrenmenin hayatın tüm evrelerinde devam ettiğinin idraki ile kişisel gelişim konusunda da kendini geliştirmeye devam ediyor.