Keyifli Bir Gün İçin Sana Eşlik Edecek 9 Netflix Yapımı

Tam bir sinemasever olarak, bazen dizi izlemeyi unutabiliyorum; fakat bu ay beni ekrana kitleyen birbirinden güzel 9 yapım izledim ve hemen sizinle paylaşmak istedim! #evdeiyiyiz dediğimiz şu günler, birbirinden keyifli yapımları keşfetmek için harika zamanlar… İşte belgesel, dizi ve yarışmalardan oluşan, keyifle izleyeceğiniz 9 Netflix yapımı. İyi seyirler!

Next in Fashion

Stil ikonları Alexa Chung ve Tan France tarafından sunulan moda yarışmasında, tasarımcılar herkese uyacak vizyoner stiller yaratmak için çabalıyor. Kazanan 250,000 USD değerindeki büyük ödülün sahibi olmakla birlikte koleksiyonlarını Net-a-Porter ile piyasaya sürme şansını elde edecek.

Queer Eye – We are in Japan

Daha önce Queer yapımlara dair daha ayrıntılı bir içerik yapıp Queer Eye’dan da bahsetmiştik. Bu kez gösterişli 5’limiz Japonya’daki insanların hayatlarına dokunmaya gidiyor. Eğer orijinal versiyonunun yeni sezonunu beklemekten sıkıldıysanız buna da göz atabilirsiniz.

The Movies That Made Us

Çocukluğumuzu düşündüğümüzde mutlaka aklımıza gelen filmler vardır. Öyle ki zamanında ortalığı kasıp kavurmuşlardır. Bu gişe rekortmeni filmler, bizi bir araya getirdi ve bize güzel anlar yaşattı. Bu belgesel dizide ise, bahsi geçen filmleri ortaya çıkaran oyuncular, yönetmenler ve sektörün içinden isimlerle tanışma fırsatı bulacaksınız.

The Toys That Made Us

II. Dünya Savaşı sonrasında üretilen ve en çok iz bırakan oyuncakların oyuncakların tarihini konu ediyor. Oyuncakların yaratıcılarının hayatına da odaklanılan belgeselde, milyon dolarlık yatırımların yükselişi, oyuncakların zamanlarını nasıl yansıttıkları ele alınıyor.

Luna Nera

17. yüzyıl İtalyası’nda genç bir kız, cadılardan oluşan bir ailenin üyesi olduğunu öğrenir. Erkek arkadaşının babası ise bir cadı olduğu için onun peşine düşer.

Sex Explained

Cinselliğin iç ve dışını keşfetmeyi amaçlayan bu belgesel dizinin her bölümünde doğum kontrolünden cazibe biyolojisine kadar bir çok alanda eğlenceli ve aydınlatıcı bilgiler veriliyor. 

Tiny House Nation

Amerika’yı dolaşarak büyük evlerinden küçük evlere geçen insanların hikayelerini konu alıyor. Evlerin yapıldığı malzemelerin çoğunluğu geri dönüştürülmüş ve evlerin tasarımının merkezinde modern ihtiyaçların bu geri dönüştürülmüş malzemeler ile karşılanması yer alıyor.

Locke & Key

Babalarının ölmesinden sonra Maine’deki eski evlerine dönen 3 kardeş, bir süre sonra, evin onlara birçok güç ve yetenek veren mucizevi anahtarlarla dolu olduğunu keşfeder. Fakat bir kötücül gücün bu anahtarların peşinde olduğunu ve ona ulaşana kadar da durmayacağını henüz bilmiyorlardır.

Toy Boy

Bir striptizci, evli sevgilisinin kocasını öldürmekten hapse girer. Yedi yıl sonra hapisten çıktığında ise masumiyetini kanıtlamak için gerçeğin peşine düşer.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bu hayatta en sevdiği aktivite olan yorgan altında film izlemeyi mesleği haline getirmeye karar verip, Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne girdi. Çocukluğundan beri geliştirmeye çalıştığı yazı dilini 7.sanat için kullandı. Sinema haricinde hayatının diğer vakitlerinde tam bir İzmir kızı olarak kordon boyunda iyot kokusunu içine çekmeyi, arkadaşlarıyla saçma şeylere gülmeyi ve müzik dinleyerek yürümeyi seviyor. Şu sıralar eğitimi için gittiği Kuzey Amerika’da geyik kovalıyor.