Julie & Julia

İzledikten Sonra İçini Pozitif Duygularla Kaplayacak 5 Film Önerisi

Sana umut aşılayacak, içini güzel mi güzel duygularla kaplayacak, evde keyifli vakit geçirmene yardımcı olacak 5 tane film önerisi hazırladık. Hadi al yanına sıcacık bir kahve ve içini ısıtacak bu filmleri izlemeye başla; sana iyi gelecek!

Stajyer

IMDb: 7,1

Yapım Yılı: 2015

Yönetmen: Nancy Meyers

Oyuncular: Robert De Niro, Anne Hathaway, Rene Russo

70 yaşında dul bir adam olan Ben Whittaker emekli olduktan sonra hala yapabileceği bir şeyler olduğunu fark eder. Oyuna geri dönmek için bir fırsat kollayan Whittaker, genç ve güzel Jules Ostin tarafından kurulan ve işletilen moda içerikli bir internet sitesinde kıdemli bir stajyer olarak işe başlar…

Les Choristes

IMDb: 7,9

Yapım Yılı: 2004

Yönetmen: Christophe Barratier

Oyuncular: Gerard Jugnot, François Berleand, Jacques Perrin

Fond de l’Etang, Fransa’da bir sayfiyede sorunlu erkek çocukları için eğitim veren bir yatılı okuldur. 20. yüzyılın ortalarında, egoist, disiplin delisi bir müdür olan M. Rachin tarafından yönetilmektedir. Felsefesi aksiyon-reaksiyon şeklindedir. Ancak onun sistemi asi yaradılışlı çocuklar üzerinde hiçbir işe yaramamakla beraber ters tepkiye neden olmaktadır. Bir gün okula M.Clement Mathiue adında yeni bir eğitmen gelir. Orta yaşlardaki bu adam hayatı boyunca birçok şey için çabalayıp hayattaki yerini bulmaya çalışmış biridir. Her ne kadar çocukları ziyadesi ile haylaz bulsa da M. Rachin’in fikirlerine inanmaz. Tek çare en iyi bildiği aracı kullanmaktır. Müzik her derde deva olabilecek evrensel bir güçtür nihayetinde. Okul dahilinde kurduğu koro ile herkesin hayata bambaşka bir pencereden bakmasını sağlayacaktır. 

Julie & Julia

IMDb: 7,0

Yapım Yılı: 2009

Yönetmen: Nora Ephron

Oyuncular: Meryl Streep, Amy Adams, Stanley Tucci

İki gerçek hikayeden yola çıkan film, farklı zaman dilimlerinde yaşayan ve kendi zaman dilimlerinde benzer mücadeleler vermiş olan iki kadının hikayesini merkez alıyor. Zaman ve mekan olarak ayrı olsalarda hayatları iç içe geçen bu iki kadın, bizlere tutku ve cesaretle her şeyin başarılabileceğini gösteriyor.

4. The King’s Speech

IMDb: 8,0

Yapım Yılı: 2010

Yönetmen: Tom Hooper

Oyuncular: Colin Firth, Helena Bonham Carter, Derek Jacobi

Babası V. George’un ölümünün ardından, Frederick Arthur George’un ağabeyi Edward’ın Amerikalı Wallis Simpson ile evlenmek için tahtı Albert Frederick Arthur George’a devretmesiyle başlıyor. Fakat tahta oturan yeni kralın önemli bir engeli vardır. Halka hitabet etmekte sorunlar yaşayan kral çocukluğundan beri başına dert olan kekemeliğini yenmek zorundadır. Yeni kralın bu sorununu yenmesi ve onu kraliyet makamına hazırlamak için Avustralyalı konuşma terapisti Lionel Logue devreye girer…

5. Like Stars on Earth 

IMDb: 8,4

Yapım Yılı: 2007

Yönetmen: Aamir Khan

Oyuncular: Aamir Khan, Darsheel Safari, Tisca Chopra

8 yaşındaki Ishaan Awasthi, hiç kimse tarafından takdir edilmeyen bir çocuktur. Okulda dersleri kötüdür, üstelik arkadaşları ile de sık sık kavga eder. Arkadaşları, öğretmenleri ve ailesi tarafından dışlanan Ishaan, ailesi tarafından disipline sokulması için yatılı okula gönderilir. Burada da durum pek farklı değildir. Ta ki resim öğretmeni Ram Shankar ile yanışana kadar. Ishaan’ın çok mutsuz ve yalnız bir çocuk olduğunu fark eden Ram, bunun nedenini araştırmaya başlar. Onun aslında çok özel bir çocuk olduğunu anlayan öğretmen, sabır ve özenle Ishan’ın kendisini bulmasına yardımcı olur.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bu hayatta en sevdiği aktivite olan yorgan altında film izlemeyi mesleği haline getirmeye karar verip, Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne girdi. Çocukluğundan beri geliştirmeye çalıştığı yazı dilini 7.sanat için kullandı. Sinema haricinde hayatının diğer vakitlerinde tam bir İzmir kızı olarak kordon boyunda iyot kokusunu içine çekmeyi, arkadaşlarıyla saçma şeylere gülmeyi ve müzik dinleyerek yürümeyi seviyor. Şu sıralar eğitimi için gittiği Kuzey Amerika’da geyik kovalıyor.