2020 Satürn-Plüton Kavuşumu ve Burçlara Göre Etkileri: Değişim Çanları Çalıyor!

2020 tembellik edebileceğimiz bir yıl olmayacak. Düzenin yeniden kurulduğu, ertelenen her kararın verileceği ve yolundan çıkmış her adımın tekrar rayına oturtulacağı bir yıl olacak. Tüm bunlar için siz adım atmazsanız kozmos yapmanızı sağlayacak.

Unutmayın ki; değişim, ancak konfor alanında kalmayı seçenler için korkutucu olabilir.

Ay tutulması ile içinizde dalgalanmalar yaşandı, belki hissettiniz, belki hissetmediniz. Dünyada depremler sadece fiziksel alanda olmuyor. Ruhunuz da sarsılıyor. Enerji frekansınız değişiyor. Şimdi ise Plüton ile Satürn’ün bir araya gelmesi ile dönüşüm çanları çalmaya başladı. Yaşadıklarınızdan belki duyduklarınızdan belki çevrenizin yaptırımlarından kendinize duvarlar ördünüz. Prensipler oluşturdunuz ve onların dışına çıkmamak için mücadele ettiniz. Dikenli sarmaşıklar var duvarlarınızda ama onları da öyle kabul ettiniz. Keserseniz daha gür çıkacaklarından korktunuz. Rengarenk çiçekler var duvarlarınızda, koklamaya çekindiniz, solar sandınız. Müdahale etmediniz çünkü o duvarlar sizi koruyor bildiniz.

Dışarıda her şey değişti, değişiyor. Siz o duvarların arkasından göremiyorsunuz. Her canlı, obje, düşünce birbirine bağlı olduğu için bir kesimin yerinde sayması diğerlerini de etkiler. O yüzden evren herkese, kendine düşen payı gerçekleştirmesi için çağrıda bulunuyor.

Sizi engelleyen tohumları atma vakti.

İçten içe huzursuzluk hissetmeye başlamış, doğru cevabın ne olduğunu bilemediğiniz anların çoğaldığı, seçeneklerden en iyisini seçmekte zorlandığınız dönemlerin sıklaştığı bir zaman diliminde olabilirsiniz.

Doğru olanı eski gözlükleriniz ile göremezseniz, yepyeni bir bakış açısına ihtiyacınız var. Sizi engelleyen tohumları atma vakti. Kendinizi küçük gördüğünüz aynayı kaldırın. Neyi yapamadığınızı, neden yapamadığınızı değil, ne istediğinizi ve bu konuda neler yapacağınıza odaklanın. Değişim enerjisine niyetinizi söyleyin, net olun ve sadece ona odaklanın. Direnmeyin.

İşte kavuşumun burçlara yansımaları:

Koç

İnsanların gözündeki imajınızı düşündüğünüzde bu imajdan memnun musunuz? Sizi nasıl görüyorlar? Sessiz, sinirli, başarılı, işinde gücünde, ketum, güler yüzlü, komik, soğuk… Peki sizi, kendinizi gördüğünüz bildiğiniz gibi anlattıklarını mı düşünüyorsunuz, yoksa kendinizi gösteremediğinizi mi hissediyorsunuz içten içe? Toplum önündeki imajınızı dönüştürmenin, belki de sıfırdan yaratmanın vakti. Bırakın insanlar sizi ve potansiyelinizi görsünler.

Boğa

Neresi yakın, neresi uzak? Kime, hangi konuya yabancısınız, nelere aşinasınız? Yeni keşifler yapmanızın zamanı geldi. Önce inançlarınızdan başlayın. Hangi inanç kalıplarınıza sıkı sıkıya bağlısınız ve bu aidiyet size neler getirdi, nelerden mahrum kaldınız, nelere kapı açtı? Eski olanları temizleyin, yenilerine yer açın. Önce inanç sonra düşünceler değişecek. Değişim ile yeni kapılar açılacak ve daha önce bilmediğiniz bir yolda keşfettiğiniz güzelliklere tanık olacaksınız.

İkizler

İçinizdeki fırtına artık bastıralamayacak kadar güçlü. Hayatınızda bir üst seviyeye geçmeyi bekleyen konular artık durdurulamaz. Hangi konular derseniz, kafanızı bu aralar en çok meşgul eden konular. Değişime direnmek yerine, en hayırlısı ve sizin için en iyisi olacağını bilin. Sabırlı olun ve her şeyin daha güzel olacağını olan inancınızla yeniye yer açın. Dönüşümün keyfini çıkartın.

Yengeç

Karşı taraftan en çok ne yönde eleştiriliyorsunuz, hiç düşündünüz mü? Bazıları elbette dişe dokunur şeyler değil ama bazıları var ki sürekli tekrar ediliyor, değişik kelimelerle. Onları artık ciddiye almanın ve gerçekten ne anlama geldiğini düşünmenin vakti geldi. İlişkilerinizi etkileyen anahtar problemlerin kaynağına ışık tutacak eleştiriler bunlar. Herkesin sevgisini gösterme tarzı farklıdır ama geliştirilmesi gereken konular ise yadsınılmamalıdır.

Aslan

Kendinizi Truman Show filmindeymiş gibi hissettiğiniz hiç oldu mu? Her şeyin tıpkı bir önceki gün gibi aynı saatte aynı şekilde olduğu hissine kapıldınız mı? Döngülerinizi kırmanın vakti geldi. Çıkmaz sokağın içinde olduğunuz dönem bitti. Yeni yollar, yeni yöntemlerle keşfedeceğiniz belki ilk başta zorlanacağınız ama eskisinden daha güzel kapılara açılacaksınız. Sadece ters yöne adım atmalısınız.

Başak

Hep bir şeylerin peşindeydiniz. Hep uğraştığınız ne ise daha iyi olsun, daha mükemmel olsun diye mücadele ettiniz. Şimdi ise bir adım geri çekilip gerçekten ortaya ne çıkarmak istediğinizi bulmanızın vakti geldi. Başkalarının işlerini düzeltmek ile bütün enerjinizi harcarsanız bunu yapamazsınız. Elbette yardım edeceksiniz ama kaynağı sizin olan yaratıcılığınız ile yoğurduğunuz ve bir türlü sıra gelmeyen isteklerinizi gerçekleştirmek için adım atmanın vakti geldi.

Terazi

Sizi siz yapan en önemli unsurlardan biri de aileniz. Sizi koruyup kolladılar, sizin için en iyisini istediler ama kendi yöntemleri ile. Ne kadar eleştirseniz de içinizde onlardan parça var. Bunu değiştiremezsiniz. Değiştirebileceğiniz şey ise onların düşünceleri, onların inanç kalıpları, onların gelenekleri ve yapmak zorunda hissettikleri… Siz ayrı bir birey olarak, onlara ait olan düşünceleri kendi yarattıklarınız ile değiştirmelisiniz. Kendi doğrularınızı yaratın ve onların peşinden gidin. Enerjisel olarak yuvadan uçmanın zamanı.

Akrep

İnsanlarla iletişiminizin nasıl olduğunu düşündünüz mü? Sizi ne kadar anlayabildikleri ya da neden anlayamadıklarını sorguladınız mı? Kendinizi daha iyi ifade edip gösterebileceğiniz bir dönem başlıyor. Öncelikle kendiniz ile olan iletişiminizi daha sıklaştırmalısınız. Ne istediğinizi, ne düşündüğünüzü net olarak bildiğinizde bu başkalarıyla olan ilişkinize yansıyacak ve daha iyi anlaşılır olacaksınız. Yanlış anlaşılmalar yüzünden kalbinizin kırılması ya da sizin kırdığınız kalpler ısınacak.

Yay

Aynada kendinize baktığınızda bir yabancı mı görüyorsunuz? Kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? Siz kimsiniz? Prensipleriniz var mı? Hayatta tutunduğunuz değerleriniz neler? Kendinize ne kadar değer veriyorsunuz? Bu kavuşum ile beraber sizi aşağı çeken kıtlık bilincinizi değiştirmenin vakti geldi. Kendinizi layık olarak görmediklerinize bir bakın. Daha çok para hak etmiyor musunuz? Daha çok sevgi, daha çok saygı? Önce kendi değerinizi kendi gözünüzde yükseltin, sonrasında bakın evren size ne hediyeler sunacak.

Oğlak

Bu kavuşum ile konu sizsiniz. Sadece siz. Diğer bütün konuları ikinci plana atın ve kendiniz ile baş başa kalın. Kendiniz ile tanışın. Gerçekten kendinizi görün. Hayatta sizi motive eden konular neler ve siz o konuların ne kadar uzağında, yakınındasınız. Hangi yola girmişsiniz? Mutlu musunuz? Olmanız gereken yerde misiniz? Bu sorulara vereceğiniz her samimi cevap sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştıracak. Derin bir nefes alın ve tüm cesaretinizi toplayıp kendinizle yüzleşin.

Kova

Şimdiye kadar ne kadar çok duygu, düşünce sakladınız kendinizden. Derinlere ittiniz ama onlar yok olmadılar. Mantıklı olmadığını düşündüğünüz ama içten içe hissettiğiniz her kalıp bilinçaltınızda gün yüzüne çıkmak için doğru zamanı bekledi ve o zaman geldi. Tutunduğunuz basmakalıpları değiştirmenin ve daha farklı bakış açılarına kendinizi açmanın vakti geldi. Çok somutsanız biraz da soyut deneyimler yaşayın. Hiçbir şey kaybetmeyecek, tam tersi güzel kazançlar elde edeceksiniz. Bilinçaltınızı serbest bırakın. Gördüğünüz rüyalar değişimin habercisi.

Balık

Hayalleriniz ve umutlarınız… En son onları ne zaman gözden geçirdiniz? Yoksa unuttunuz mu? Olmaktan en çok keyif aldığınız versiyonunuzu düşünün. Çünkü attığınız adımların yönünü gösterecek. Düşlerinizi yaşamanın zamanı geldi; ama önce onları hatırlamanız gerekiyor. Onlara yeterli zamanı ve değeri verin. Bundan sonra göreceksiniz ki evren de size aynı değeri verecek ve fırsatlarını sunmaya başlayacak.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.