Sakinleşmek ve Dengelenmek İçin 3 Vizyonlama Egzersizi

Sağlıklı, hasta, varlıklı, yoksul, ünlü, ünsüz… Kim olursak olalım, geçmişimizden ve vasıflarımızdan bağımsız olarak bizi birleştiren ortak bir noktamız var: stres ve kaygı dolu düşüncelerimiz. Sürekli olarak geçmişi ve geleceği düşünmekten, kaygılanmaktan yorulduysanız, sizi çok iyi anlıyoruz. Stres ve endişeyle dolu olduğumuzda her türlü alarma açık bir hale gelip hassaslaştığımız için çevremizdeki insanların bize “sakinleş” demesi bile sinirimizi bozabiliyor ve rahatlamak yerine daha da tetiklenebiliyoruz. Peki telkinlerin hiçbir işe yaramadığı durumlarda, hiçbir şey yapmayacak mıyız? Eğer dönüştürmek istiyorsak, elbette bunun için harika yollar var! Bugün onlardan bir tanesini sizinle paylaşmak istiyoruz.

İlgini çekebilir: Negatif Düşüncelerden Nasıl Uzaklaşırız? Nasıl Daha İyi Hissederiz?

Vizyonlama egzersizi sayesinde zihninizin odağını değiştirerek sakinleşmek mümkün. Bu görselleştirme pratiğini ne kadar çok yaparsanız zihninizdeki bu kaslar da bir o kadar güçlenir; bu yüzden çalışmayı yapmak için elleriniz terleyene, dişlerinizi sıkana kadar gerilmeyi beklemenize gerek yok. Spiritüel danışman ve akupunktur uygulayıcısı Deganit Nuur, aşağıdakileri egzersizleri en az 21 gün, toplam 20 dakika boyunca uygulamayı öneriyor.

Negatif duygulardan arınmak için vizyonlama egzersizi

Kendimizi huzursuz, endişeli ve rahatsız hissettiğimizde bunun nedeni, bize ait olmayan bir enerjiyi, belki sosyal medyadan, belki de çevremizden bir mıknatıs gibi çekmemizden kaynaklanıyor olabilir. Bu çalışma, enerjinizi dengelemenize ve merkezlenmenize yardımcı olabilir.

 1. Mümkünse gözleriniz kapalıyken, kalçanızdan Dünya’nın çekirdeğine uzanan, içi boş bir ışık tüpü hayal edin. İşinize yaramayan kaygı, huzursuzluk, sevgisizlik gibi tüm hisleri bu tüp yardımıyla dünyanın merkezine iletebilirsiniz.
 2. Tüm negatif duyguların vücudunuzdan, bu topraklama tüpüyle birlikte aşağı doğru tek tek gittiğini vizyonlayın. Duygu nerede olursa olsun, kafanızda, vücudunuzda, bacaklarınızda, karnınızda, tüp tarafından emildiğini görün. Duygunun sizi terk ettiğini ve topraklama kablosuna girdiğini, dünyanın merkezine doğru emildiğini görmeye çalışın.
 3. Diğer tüm negatif duygular için tekrarlayın.

İlgini çekebilir: Meditasyon Yapmadan Meditasyonun Faydalarından Yararlanmak İçin 5 Alternatif Yol

Alanınızın enerjisini dengelemek için vizyonlama egzersizi

İş yerinde zor konuşmalar, patronla tartışmalar, mülakatlar, zor sunumlar… Herhangi bir odanın frekansını sizin için mükemmel şekilde ayarlamaya ihtiyaç duyarsanız bu egzersizi kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı, gözleriniz açık bir şekilde yapın.

 1. Odanın ortasında altın bir ışık sütunu hayal edin. Tıpkı kişisel topraklama tüpünüz gibi, bu içi boş ışık tüpü dünyanın derinliklerine kadar uzanır ve bir vakum görevi görür.
 2. Koyu, pis renkli enerjilerin bu alanın duvar ve mobilyalarından, odanın topraklama kablosuna doğru emilerek dünyanın merkezine ilerleyişini ve kayboluşunu izleyin. Gökkuşağının tüm renkleri arasında dolaşın ve hepsini bu altın topraklama kablosuna gönderin.
 3. Sonra, odanın tüm duvarlarına adınızı yazarak buraya olan aidiyetinizi beyan ettiğinizi hayal edin. Özgüven dolu gülen yüzünüzü tüm duvarlarda hayal edin.
 4. Niyetlerinizi tüm duvarlara yazın. Örneğin: “Net bir iletişim kurabiliyorum.” , “Kendimi güvende hissediyorum”, “Burada güvendeyim.” , “Ben buraya aitim.”

İlgini çekebilir: Öfke Yönetimi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Gücünüzü kazanmak için vizyonlama egzersizi

Geçmişte sıkışıp kaldıysanız veya geleceğe dair endişeliyseniz, bu egzersiz şimdiki zamana dönmenize, gücünüzü geri kazanmanıza, tam ve bütün hissetmenize yardımcı olabilir!

 1. Başınızın hemen üzerinde duran devasa, altından bir güneş hayal edin.
 2. Altın güneşin merkezinde, üzerinde isminizin yazdığı bir mıknatıs var. Bu isim şeklindeki mıknatıs, tüm gücünüzü güneşinize çağırmaya yarıyor.
 3. Tüm gücünüzü, tüm potansiyelinizi şimdiki ana, bu mıknatısa çağırıyorsunuz ve hepsinin altın bir ışıkla güneşin içine dolduğunu görüyorsunuz.
 4. Sonsuz potansiyelinizin güneşe dolduğunu hissettikten sonra, güneşinizin altında bir delik açılacak ve sizi bu altın ışıkla yıkayacak. Ayaklarınızı, bacaklarınızı, gövdenizi, kollarınızı ve başınızı tüm bu güzel altın ışığınızla dolduracaksınız.
Sevgiyi yayalım! Paylaş: