Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Özellikle işlerin zorlaştığı, hayat koşuşturmacasının arttığı zamanlarda zihnimizi sakinleştirebileceğimiz, kendimizi iyi hissedeceğimiz bir aktivite edinmek, olumlu bir zihin ve sürekli iyilik halini sürdürmek için büyük öneme sahiptir.

Fiziksel ve zihinsel bakım rutinlerinin karmaşık olmasına gerek yok; size özel ve verim alabileceğiniz şekilde olması yeterli. Yaşam stilinize uygun olması, “iyi hissetmek” dendiğinde zihninize gelen kavramı karşılaması önemli. Ancak unutmayın; biz her ne kadar burçların karakter özellikleriyle ilgili çıkarımlar yapsak da size en doğru olanı, yine siz biliyorsunuz. Yine de “İşleri benim için kolaylaştır sevgili KİK Ekibi!” diyorsanız ihtiyaç duyduğunuz rahatlama rutinini bulmak için bu listeye göz atabilirsiniz!

Koç burcu

Tutkulu Koç, rekabeti sever. Bu yüzden spin class’ı bir düşünebilirsiniz. Terlemek ve endorfin salgılamak size sadece fiziksel olarak yardımcı olmakla kalmayacak; aynı zamanda işten veya hayatınızın diğer alanlarından stresi atmanıza da destek olacaktır.

Boğa burcu

Farkındalığı ve vücudunuzla temas halinde olmayı sevdiğinizi biliyoruz sevgili Boğalar. Reiki, ses banyosu ve masaj gibi etkinlikler kaslarınızı rahatlatmak ve zihninizi temizlemek için tam olarak ihtiyacınız olan şeyler. Bunun yanı sıra, damak tadınızdan şüphe duymadığımız için lezzetli bir akşam yemeğinin de sizin için iyi bir alternatif olabileceğini düşünüyoruz.

İkizler burcu

İkizler hızlı hareket etmeyi ve farklı şeyleri denemeyi seviyor. Bu da, tam olarak, High Intensity Interval Training (HIIT) dersi almanın sizin için mükemmel olması anlamına gelir. Egzersizlerin çeşitliliği ve hız değişiklikleri zorlayıcı olabilir ama sizin için heyecan verici olacaktır.

Yengeç burcu

Sezgisel Yengeç kolayca derin manevi uygulamalara bağlanabilir. Tamamen dünyaya sevgi verme üzerine olan Metta Meditasyonunu deneyin. Her sabah sadece on dakikalık meditasyon bile güne iyi başlamanıza yardımcı olabilir. Manevi yönünüzle bağlantı kurmak için sık sık içinize dönün.

Aslan burcu

Aslan oldukça çalışkan bir liderdir, ancak en güçlü aslan bile sınırlı miktarda enerjiye sahiptir. Dinlenmek için kestirmek kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden olacaktır. Uyku sizin yenilenme ritüeliniz. Çünkü üst sırt ve omurga Aslan burcuna hükmeder. Vücudunuzu rahat bir yatak üzerinde desteklemeniz gereklidir. Not: Bu yüzden kısa uyku kaçamaklarında bile kanepede uzanmaktan kaçınıp, yatağı tercih etmelisiniz.

Başak burcu

Başak ev organizasyonu ve ev dekorasyonuyla ilgilenmeye bayılır. Bozulan ev eşyalarını tamir etmek, eski bir mobilyayı onarmak veya yeniden boyamak gibi eğlenceli bir DIY projesi sizi doğal olarak rahatlatır. Buna ek olarak el işi zihninizi sakinleştirir ve sizi anda tutar.

Terazi burcu

Bir Bikram Yoga sınıfı (yüksek sıcaklıkta yapılan bir yoga çeşidi) Terazi için mükemmeldir. Sadece ter atmak için değil, aynı zamanda rutinlere oldukça yatkın olan Terazi için bu tür bir yoga, ona huzur ve denge getirecektir.

Akrep burcu

Akrepler duygularını ifade etmekte zorlanabilirler, koruma kalkanları diğer burçlara göre her zaman daha havadadır. Bu yüzden, rahatlamak için konuşmayı deneyin. Güvendiğiniz biriyle buluşmak için her hafta bir saatinizi ayırmak zihninizi boşaltmaya yardımcı olacaktır.

Yay burcu

Bağımsız ve ele avuca sığmayan Yay, zihnini aktif kullanmayı sever. Düzenli olarak kitap okumak gibi basit bir aktivite için biraz zaman ayırın. Hayal dünyaları çok geniş olan Yay burçları için farklı bakış açılarını öğrenmek ve zihinlerinin sınırlarını genişletmek adeta bir terapidir.

Oğlak burcu

Son derece hırslı olan Oğlak, elindeki işleri tamamlamak için ne gerekiyorsa onu yapar. Ancak, kendinizi fazla kaptırdığınızı hissettiğinizde durmanız gerekebilir. Bir yürüyüşe çıkarak kendinize ihtiyaç duyduğunuz zamanı verebilirsiniz. Bu aktivite size hem ihtiyacınız duyduğunuz molayı hem de elde etmek için can attığınız başarı duygusunu aynı anda verecektir.

Kova burcu

Kova’nın özenli bir cilt bakımı veya hoş bir banyodan sonra kendini şahane hissetmesi hiç de şaşılacak şey değil. Epsom tuzları veya herhangi bir mineral tuz, enerji alanlarınızı temizlemenize yardımcı olur. Rahatlamak için bakımınıza lavanta gibi rahatlatıcı esansiyel yağları ekleyin. Kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz!

Balık burcu

Balık burcunu ayaklar yönettiğinden, düzenli pedikür için zaman ayırmak olmazsa olmazıdır. Ara sıra yaptıracağanız ayak masajı sizi fiziksel olarak oldukça rahatlatacak, anda kalmanıza yardımcı olarak zihninizi sakinleştirecek. Ayrıca her akşam en sevdiğiniz losyonla kendi ayaklarınıza masaj yaparak kendinizi yenilenmiş hissedebilir, yorgunluğunuzu bu şekilde atabilirsiniz.

Sevgiyi yayalım! Paylaş: