Keyifli Bir Hafta Sonu İçin: Şaşırtıcı Sonlarıyla Seni Etkisi Altına Alacak 5 Film Önerisi

Sürpriz sonlu ve zekice filmlerin genelde korku ve gerilim türlerinde olduğuna dair yanlış bir algımız var. Bugün bunu yıkıyoruz! Senin için 5 tane sürpriz sonlu film seçtim; bunların içine dram, savaş ve sanat kategorisinden filmler de ekledim. İyi seyirler!

Mulholland Dr. (Mulholland Çıkmazı)

IMDb: 7,9

Tür: Fantastik, Dram

Yönetmen: David Lynch

Oyuncular: Naomi Watts, Laura Harring, Justin Theroux

Betty Elms, en büyük hayali Hollywood’da ünlü bir aktrist olmak olan bir kadındır. Bunun için Hollywood’a doğru bir yolculuğa çıkmıştır. Burada kendi hayatında mükemmel bir noktaya ulaşmış olan bir kadınla tanışır ve onun başarılarına hayran kalır. O kadın da Betty’den hoşlanmaya başlar ve aralarında gizemli ve oldukça erotik bir ilişki başlar. Mulholland kavşağında bir trafik kazası gerçekleşir. Bilinç ve bilinçaltı birbirlerine karışırlar. Bütün bu hayatlar, birbirlerine gireceklerdir.

İlgini çekebilir: Kadınlar İçin İlham Verici 5 Film Önerisi

The Number 23 (23 Numara)

IMDb: 6,4

Tür: Gerilim, Gizem

Yönetmen: Joel Schumacher

Oyuncular: Jim Carrey, Virginia Madsen, Logan Lerman

23 sayısını koyu bir saplantı hâline getiren Walter Sparrow, bir zamanlar ideal olan hayatını gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin ölümüne yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha ve ergenlik çağındaki oğlu Robin’le geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır.

İlgini çekebilir: Tatilde Bir Çırpıda Bitirilecek Birbirinden Keyifli 7 Dizi Önerisi

The Others (Diğerleri)

IMDb: 7,6

Tür: Fantastik, Dram, Korku

Yönetmen: Alejandro Amenabar

Oyuncular: Nicole Kidman, Elaine Cassidy, Christopher Eccleston

İkinci dünya savaşı sonrası New Jersey… Kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, üç kişi uğrar: ihtiyar bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Evi çekip çevirecek yardımcılar aramakta olan grace, bu kişilere iş verir; onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır. Öte yandan, Grace’in kızı Anne, Victor adlı bir çocuğun kendileriyle birlikte evde yaşadığına inanmaktadır. Evin çevresini kaplayan yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada, grace, kızının anlattığı hikayelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır.

İlgini çekebilir: Ailesiyle Film Gecesi Yapmak İsteyenlere: Sıcacık ve Keyifli 5 Film Önerisi

El Cuerpo

IMDb: 7,4

Tür: Gerilim, Gizem

Yönetmen: Oriol Paulo

Oyuncular: Jose Coronado, Hugo Silva, Belen Rueda

İş kadını Mayka’nın cesedi morgdan kaybolur. Hayatta her şeyi düzenli ve planlı olan bu kadının ölümünün arkasındaki sır perdesi henüz aralanamamışken, bir de cesedinin ortadan kaybolması olayı daha da karmaşık hale getirir. Dava ile ilgilenmesi için dedektif Jaime Pena görevlendirilir. Jaime de eşini kaybetmiştir ve bu travmanın izlerini henüz tam olarak atlatamamıştır. Bu davayı hem kişisel duygularını çözüme kavuşturmak hem de hala meslekte iyi bir polis olduğunu göstermek için değerlendirecektir. Fakat olayın o kadar çok karanlık noktası vardır ki davaya dahil olan hiç kimse aslında göründüğü kişi değildir. Cinayetin ve kaybolan cesedin arkasını araştırdıkça hem maddi hem manevi farklı sonuçlara doğru yönelecektir…

İlgini çekebilir: Alışılmışın Dışına Yolculuk: İspanyol Sinemasına Damgasını Vurmuş 7 Film

Incendies (İçimdeki Yangın)

IMDb: 8,3

Tür: Dram, Gizem, Savaş

Yönetmen: Denis Villeneuve

Oyuncular: Remy Girard, Lubna Azabal, Melissa Desormeaux-Poulin

Aile dostları olan bir avukatın çağrısı üzerine annelerinin ölümünün ardından kendilerine yazılmış bir mektupla karşılaşan ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin son arzusunu yerine getirmek amacıyla Lübnan’a doğru yola çıkarlar. Simon ilk başta isteksiz davransa da bir süre sonra o da kardeşi Jeanne’e katılır… Aradan geçen yıllar, ailenin tarihini karmaşık bir hale getirmişse de, çocuklar bu serüvenin izlerini sürmeye kararlıdırlar. Fakat gün geçtikçe daha fazla deştikleri geçmiş, kardeşleri yürek burkan gerçeklerle yüz yüze getirecektir.

İlgini çekebilir: Ayrılık Acısına İyi Gelecek 5 Film Önerisi: Barışmadan da Mutlu Son Mümkün!

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bu hayatta en sevdiği aktivite olan yorgan altında film izlemeyi mesleği haline getirmeye karar verip, Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne girdi. Çocukluğundan beri geliştirmeye çalıştığı yazı dilini 7.sanat için kullandı. Sinema haricinde hayatının diğer vakitlerinde tam bir İzmir kızı olarak kordon boyunda iyot kokusunu içine çekmeyi, arkadaşlarıyla saçma şeylere gülmeyi ve müzik dinleyerek yürümeyi seviyor. Şu sıralar eğitimi için gittiği Kuzey Amerika’da geyik kovalıyor.