Görüldü: Gossip Girl Geri Dönüyor! Yukarı Doğu Yakası Severler İçin 3 Dizi Önerisi

İlkokuldayken en yakın kız arkadaşlarınla oyun sırasında “Sen Stella ol, ben Bloom” kavgası eminiz olmuştur. Ortaokula başlayınca bu kavga “Ben Cemre’yim, sen Gülçin’sin”e dönmüştür. Lisede ise açıkça tartışma yaşını geçmişsinizdir artık ama sen Serena’sındır o Blair’dir. Onların tarzlarını ilham alırsınız, onlar gibi konuşursunuz, onlar gibi yürürsünüz. 

Dizinin 2012 yılında yaptığı meşhur finalden sonra hepimiz biraz boşluğa düştük, kabul edelim. Onlar gittikten sonra Chanel, Gucci, Louboutin, Louis Vitton ve diğer pahalı markaları Upper East Side (Yukarı Doğu Yakası) kızları kadar güzel taşıyan rol modellerimiz olmadı. 🙂

Ama üzülme! Çünkü yapılan resmi açıklamaya göre, fenomen dizi 2020 yılında bir spinn-off dizisiyle geri dönüyor !

Aklında ilk beliren sorunun “Eski oyuncu kadrosu spinn-off’ta yer alacak mı ?” olduğunu biliyorum. 

3 yıl önce yapılan bir röportajda dizinin oyuncuları dizinin devamı çekilirse oynamaktan mutluluk duyacaklarını belirtmişti. Ardından dizinin başrol oyuncusu Blake Lively’nin 8 Kasım 2018 tarihinde Instagram’a attığı bir postun altına “Spotted: S, back on the steps of the Met.” (Görüldü: S, Met basamaklarına geri döndü) yazması dizinin hayranlarını heyecanlandırmıştı. 

Bu sebeple dizinin devam haberlerini alınca büyük bir heyecanla yapım şirketinden yeni açıklamaları bekliyorduk ki, geçtiğimiz haftalarda dizinin idari yapımcıcı Josh Schwartz’tan beklediğimiz bilgi geldi. Schwartz “Hepsine ulaştık ve durumdan bahsettik, eğer katılmak isterlerse bundan mutluluk duyarız, ama kesinlikle onları buna bağlı tutmak istemedik.” dedi. 

“I’m Chuck Bass”

Bana kalırsa Lively yakın zamanda doğum yapacağı için kadroda yer alamayacak. Eğer eski kadrodan tek bir kişi seçme şansım olsaydı, hakkımı son bir kez “I’m Chuck Bass” (Ben Chuck Bass) repliğini duymak adına Ed Westwick’ten yana kullanırdım. 

Unutmadan belirtelim; Dizi, HBO’nun Netflix ve Amazon Prime’e rakip olarak oluşturduğu yeni dijital platformu HBO Max’ta seyirciyle buluşacak. 

Dizinin dedikodusunu yapmak güzel ama şimdi senin için 2020’ye kadar sıkıntıdan patlama diye seveceğinden emin olduğum bonus 3 dizi önerisini de aşağıya bırakıyorum. (Biz, Upper East Side kızları birbirimizi iyi anlarız.)  🙂

Pretty Little Liars (IMDb: 7,4)

Liseye giden beş yakın kız arkadaş, bir gece pijama partisi verir. Partinin sabahında içlerinden birinin; Alison’un, kaybolduğunu anlarlar. Aradan geçen bir yılın sonunda Alison’un cesedi bulunur ancak diğer 4 kız sadece Alison’un bildiği sırlarla tehdit edildikleri gizemli mesajlar almaya başlamışlardır. İki kişi bir sırrı ancak diğeri ölüyse tutabilir.

Sex and the City (IMDb: 7,1)

Dizi, kariyer sahibi ve başarı New Yorklu dört kadın arkadaşın hikayesini anlatmaktadır. Gazeteci Carrie Bradshaw New York’ta bir gazetede kadın erkek ilişkileri ve seks üzerine köşe yazıları yazmaktadır. Carrie yazılarını yaşadığı ilişkilere dayandırmaktadır. Mr. Big ile olan ilişkisi onu derinden etkilemektedir. Avukat olan Miranda erkekler ve aşk konusunda katı kurallara sahiptir ve aşık olmadan ilişkilerini yürütmeye çalışır. Kendine ait halkla ilişkiler şirketi olan grubun en çapkını Samantha, sürekli ilişki yerine tek gecelik ilişkileri tercih etmekte ve bu nedenle fazla seçici davranmamaktadır. Grubun en romantiği ve tutucu yapıya sahip olanı Charlotte’ın en büyük amacı ise mükemmel, genç ve zengin bir erkekle büyük bir aşk yaşayarak mükemmel bir düğünle evlenmektir…

Scream Queens (IMDb: 7,1)

Dizi, Wallace adındaki bir üniversitenin dolaylarında maskeli biri tarafından işlenmeye başlanan cinayetleri çözmeye çalışan bir grup Kappa Kappa kızını konu alıyor. Okulun havalı kızları ve dışlanmışlarını bir araya getiren bu macerada herkes merakla katilin kim olduğunu ve ölüm sırasının ne zaman ona geleceğini merak etmektedir.  Dizininin ilk sezonu seri katilin kim olduğunu bulmak ile geçiyor. İkinci sezon ise okulun dekanının hayatta kalan insanlarla beraber tedavi edilemeyen psikolojik hastalıklar hastanesi açması ve seri katilin tekrar cinayetlerine davam etmesini konu alıyor. 

Bunlar da ilgini çekebilir:

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bu hayatta en sevdiği aktivite olan yorgan altında film izlemeyi mesleği haline getirmeye karar verip, Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne girdi. Çocukluğundan beri geliştirmeye çalıştığı yazı dilini 7.sanat için kullandı. Sinema haricinde hayatının diğer vakitlerinde tam bir İzmir kızı olarak kordon boyunda iyot kokusunu içine çekmeyi, arkadaşlarıyla saçma şeylere gülmeyi ve müzik dinleyerek yürümeyi seviyor. Şu sıralar eğitimi için gittiği Kuzey Amerika’da geyik kovalıyor.