Başak Burcunu Tanıyalım: Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Çocuksu, zıpır Aslan’ın eğlencesinden kalan dağınıklığı toparlayacak, tekrar düzen ve tertibi getirecek birinin olması gerek. İşte o, Başak’tır. Rüzgarı ile etrafı çekip çevirmek için yetişmiştir. Doğum gününüz kutlu, mutlu olsun Başaklar!

Başak burcunun özelliklerine yakından bakalım mı?

Ayaklarınız yere o kadar sağlam basıyor ki, hayallerinizi bile düzeltiyorsunuz. “Uçuşa geçmek yok, neyse o.” diyorsunuz. Maddi olarak güvence ihtiyacınız var anlıyorum ama bazen de kervan yolda düzülür derler.

En çok düşündüğünüz belki de kullandığınız kavramlar, verimlilik, düzen, tertip, analitiklik, pratiklik, eleştiri, çalışma.

Hizmet ruhlusunuz, tamam; sizin nasibinize de başkalarına servis yapmak düşmüş ama azıcık da keyfinize bakın olur mu? Duygusal gösterilerden çok da haz etmiyorsunuz ama duygusal olarak yeterli beslenmediğinizi düşündüğünüzde hastalığı bahane ederek ilgi istediğiniz aşikar. Nedense mutlu olduğunuzda kolay kolay hastalanmıyorsunuz.

Haydi biraz da pratik bilgilerden bahsedelim!

  • Sindirim ve boşaltım sisteminiz çok hassas olduğu için için beslenmenize özen göstermelisiniz.
  • Düzen ve disiplin sizin için önemli. Kendinize oluşturacağınız rutinler sizi bir nebze de olsa stresten kurtarır.
  • Başak yakınları; hijyen onlar için çok önemli, yanlarında lütfen hijyene dikkat edin. Biz söyleyelim de sonra bu Başak niye benimle selamı kesti demeyin. Başaklar, titiz olabilirsiniz ama unutmayın; kirlenmek de güzeldir.
  • El becerileriniz oldukça kuvvetli. Canınız mı sıkıldı el işi, örgü, heykel, resim işlerine girişin. Kim bilir neler yaparsınız… Tadilat, tamirat işleri de elinizden gelir. Siz varken dışardan usta çağırmaya hiç gerek yok. Olmadı satranç oynayın, rakip bulamıyorsanız bulmaca, su-doku çözün. Bol bol okuyup insanlara aktaracak yeni yeni nasihatler bulabilirsiniz.
  • Hafızanız o kadar kuvvetli ki, bir Akrep gibi hiç unutmadığınız anılar bazen şaşırtıyor dogrusu.
  • Dikkatinizi çeken her şeyi incelemeye bayılıyorsunuz. Bu kadar detayın içinde olmaktan dolayı zamanla bütünü görmede problem yaşayabilirsiniz.

Başak dönemi: Çalışma ve hasat zamanı

Başak burcunun dönemi, tatilden dönüş ile birlikte işe, okula başlama dönemidir. Çalışma ve hasat zamanı. O yüzden Başak hizmet etmekten hoşlanır.

Unutmayın ki, hayatta görev ve sorumluluktan öte, çok sevdiğiniz insanlarla birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz zamanlar kısıtlı. Onlara daha çok “seni seviyorum” deyin.

Zodyak kuşağının en verimli burçlarından biri

Dolayısı ile yaptığınız hiç bir şey boşa gitmeyecek, merak etmeyin. Mükemmeliyetçiliğiniz yaptığınız her şeyi daha iyi yapabileceğinizi düşündürerek tamlık hissini yaşamanızı engelliyor.

Detaycılık ve verimli olma çabası birleştiğinde etrafınızdaki her şeyin ve herkesin mükemmel olmasını istiyorsunuz; fakat, kusursuzluk ütopik noktadır.

O yüzden gördüğünüz eksiklik ve hataları eleştirmek yerine yapıcı öneriler getirebilirsiniz. İnsanların bazı hatalar yapmasına ufak ufak da olsa göz yumabilirsiniz. Yaşayarak öğrenmelerine izin verin.

Sağlık konusunu gereğinden fazla büyütme eğilimi gösterebilir, doktordan doktora gitmeye kalkışabilirsiniz.

Derin bir nefes alın ve herkesin sağlık probleminin zaman zaman olabileceğini ve bunun normal olduğunu hatırlayın. En ufak bir değişilklikte aklınıza kötü şeyler getirmemeyi alışkanlık edinmenizde fayda var. “Sakınan göze çöp batar” lafı kulağınıza küpe olsun.

İyi ki varsınız. Bu dünya sizin yardımlarınızla iyileşecek!

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ikinci ana dal olarak da Ekonomi okumuştu. Mezun oldu. Çalışıyordu ama eksik bir şey olduğunu da biliyordu. Gördüğü bir rüyadan sonra ise Astroloji eğitimlerine başladı. 1988 Aralığında Güneş, tam Galaktik Merkez’deyken dünyaya geldi. Merkezden gelecek evrenin fısıltılarını insanlara aktaracaktı. Unuttu. Astroloji ile hatırladı. Şimdi iş başında. Hem Astrolog, hem Reiki Master. Eğitimleri devam ediyor. Ömür boyu öğrenci kalacaklardan çünkü o. İnsanları motive etmeyi, içlerindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefledi. Her öğrendiğini, diğer bilgileri ile birleştirerek işini yapıyor ve bundan muhteşem keyif alıyor.