fbpx

Farklı Sektörlerden Tanıdığımız 6 Başarılı Kadın Sabah Rutinlerini Paylaştı!

Sabahlarımız değerlidir. Dış dünya, gürültüsünü hayatımıza sızdırmadan önce yaşadığımız o kutsal sessizlik anlarıdır. Uyandıktan sonraki ilk birkaç saati nasıl harcadığınız çok önemli; çünkü günün geri kalanı için kullanacağınız enerji bu saatlerde belirleniyor.

Üretkenliğinizi tetikleyen, huzurlu sabah rutininizi henüz çözemediyseniz, endişelenmeyin. En iyi sabah rutinlerini keşfetmek için, farklı endüstrilerden 6 başarılı kadın, güne nasıl başladıklarını paylaştı.

Hadi öyleyse, başarılı kadınların rutinlerine kısaca bir göz atalım, kaygıyı bir kenara bırakıp daha verimli ve huzurlu sabahlar için ilham olabilir!

MINDY KALING

Kim: Aktris, komedyen, yazar

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Yüz maskesi yapmak

Sabah rutini: Sabah rutinine 5:00’de başlıyor. Daha sonra işe gitmeden önce hızlı bir duş alıyor ve sabah 6’ya kadar saç ve makyajını yapıyor. Uykusunu almadıysa bile, iyi dinlenmiş görünmek için gizli silahı: yaprak yüz maskesi.

“Sakinleştirici bir maske olabilir. Maskeyi buzdolabımda tutuyorum, çünkü Mindy Kaling’in soğuk: tutması gereken iki şey varsa onlar da bira ve güzellik maskeleridir.” diyor.

Garnier Taze Karışım C Vitamini Kağıt Yüz Maskesi
18.90 TL 13.23 TL (%30 indirim)

ARIANNA HUFFINGTON

Kim: The Huffington Post’un kurucu ortağı ve editörü

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Yoga ve meditasyon yapmak

Sabah rutini: “Sabah ritüelimin büyük bir kısmı ne yapmadığımla ilgili: uyandığımda güne telefonuma bakarak başlamam. Bunun yerine, uyanık olduğumda, derin nefes almak, sahip olduklarıma minnettar olmak ve günün niyetini belirlemek için bir dakikamı ayırıyorum.”

Oysho Yoga Matı

199 TL

ROSIE HUNTINGTON-WHITELEY

Kim: Aktris, model

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Ünlü bir aktör olan eşi Jason Statham ile kaliteli vakit geçirmek (Ne hayatlar var…)

Sabah rutini: Çoğumuz ofis sandalyelerimize yeni yerleşirken Huntington-Whiteley yeşil detox suyunu çoktan içmiş, e-postalara cevap vermiş ve saçlarını, makyajını günün çekimi için hazırlamış oluyor.

En büyük sırrı ise kahve. Model, “Kahve olmadan tamamen işe yaramazım.” diyor.

Nespresso Essenza Mini D 30 Red Kahve Makinesi
725.00 TL

GWYNETH PALTROW

Kim: Aktris, Goop platformunun kurucusu

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Ilık limonlu su içmek

Sabah rutini: Çocukları giydirdikten, kahvaltılarını yaptırdıktan, okula bıraktıktan sonra Oscar’lı lifestyle gurusu, sabah 10’dan öğlene kadar e-postalarına yanıt veriyor. Sonra da egzersiz yapmak için kendine tam iki saat ayırıyor.

Cam Su Şişesi - 650 cc
33.89 TL

VICTORIA BECKHAM

Kim: Moda tasarımcısı

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Kendisiyle vakit geçirmek

Sabah rutini: Çocukları uyanmadan yarım saat önce Beckham duş alır, yüzünü yıkar, e-postalarını kontrol eder ve yeşil çaylı, meyveli sade kahvaltısının ardından kendine bir espresso yapar. 

Pudra Princess Sabahlık
149.90 TL  49.90 TL  (%67 indirim )
 

LUPITA NYONG’O

Kim: Aktris

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Meditasyon

Sabah rutini: Lupita Nyong’o, sabah rutinini Vogue için 73 Soru videosunda ortaya koyuyor. “Uyanırım, okurum, meditasyon yaparım, egzersiz yaparım, günümü karşılarım” diyor. Bunların hepsini sabahın erken saatlerine sığdıramasa da vücudunu hareket ettiren veya zihnini temizleyen bir şey yapabilmek, onun için çok önemli.

Mystical Moon Lavanta ve Sardunya Yağı Özlü Rahatlatıcı El Yapımı Mum
59.99 TL 47.99 TL (%20 indirim )
Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK'i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir