fbpx

Dünyaca Ünlü 8 Başarılı Kadının İlham Veren Sabah Rutinleri

Sabahlarımız değerlidir. Dış dünya, gürültüsünü hayatımıza sızdırmadan önce yaşadığımız o kutsal sessizlik anlarıdır. Sabah rutini edinmek ve uyandıktan sonraki ilk birkaç saati nasıl geçirdiğimiz çok önemli; çünkü günün geri kalanı için kullanacağımız enerjinin seyri bu saatlerde şekil alıyor.

Üretkenliğinizi tetikleyen, huzurlu sabah rutininizi henüz çözemediyseniz, endişelenmeyin. Sizin için doğru olan sabah rutinini keşfetmek için, farklı endüstrilerden bu 8 başarılı kadının alışkanlıklarından ilham alabilirsiniz.

Arianna Huffington

Kim: The Huffington Post’un kurucu ortağı ve editörü

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Yoga ve meditasyon yapmak

Sabah rutini: “Sabah ritüelimin büyük bir kısmı ne yapmadığımla ilgili: uyandığımda güne telefonuma bakarak başlamam. Bunun yerine, uyanık olduğumda, derin nefes almak, sahip olduklarıma minnettar olmak ve günün niyetini belirlemek için bir dakikamı ayırıyorum.”

Rosie Huntington-Whiteley

Kim: Aktris, model

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Ünlü aktör eşi Jason Statham ile kaliteli vakit geçirmek. (Ne hayatlar var…)

Sabah rutini: Çoğumuz ofis sandalyelerimize yeni yerleşirken Huntington-Whiteley yeşil detox suyunu çoktan içmiş, e-postalara cevap vermiş ve saçlarını, makyajını günün çekimi için hazırlamış oluyor.

En büyük sırrı ise kahve. Ünlü model, “Kahve olmadan tamamen işe yaramazım.” diyor.

Isabel Allenge

Kim: Yazar

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: İçerik üretmeye koyulmak

Sabah rutini: Sabahın getirdiği ilhamdan yararlanmayı seçen Isabel Allenge, “Her sabah kahvem demlenirken mutlaka yeni içerikler yaratmaya veya daha önce yarattıklarımı gözden geçirmeye otururum.” diyor. Allenge, eğer yeni bir proje üzerinde çalışıyorsa sabah rutinine daha fazla özen gösteriyor. “Ofisime sabahın erken saatlerinde tek başıma geliyorum. Pozitif bir alan için mumlar yakıyorum. Bir süre meditasyon yapıyorum. Her zaman taze çiçeklerim ve tütsüm var. Ve kendimi tamamen o anın içindeki deneyime açıyorum.” diyor.

İlgini çekebilir: Sabahları Hangisisin: Alışkanlıklarınıza Göre Verimli Sabahlar Geçirmenin Yolları

Gwyneth Paltrow

Kim: Aktris, Goop platformunun kurucusu

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Ilık limonlu su içmek

Sabah rutini: Çocukları giydirdikten, kahvaltılarını yaptırdıktan, okula bıraktıktan sonra Oscar’lı yaşam stili gurusu, sabah 10’dan öğlene kadar e-postalarına yanıt veriyor. Sonra da egzersiz yapmak için kendine tam iki saat ayırıyor.

Victoria Beckham

Kim: Moda tasarımcısı

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Kendisiyle vakit geçirmek

Sabah rutini: Çocukları uyanmadan yarım saat önce Beckham duş alır, yüzünü yıkar, e-postalarını kontrol eder ve yeşil çaylı, meyveli sade kahvaltısının ardından kendine bir espresso yapar.

İlgini çekebilir: Hoşçakal Pazartesi Sendromu: Farkındalıkla Kolaylaşan Pazartesi Sabahları

Mindy Kaling

Kim: Aktris, komedyen, yazar

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Yüz maskesi yapmak

Sabah rutini: Sabah rutinine 05:00’de başlıyor. Daha sonra işe gitmeden önce hızlı bir duş alıyor ve  06:00’ya kadar saç ve makyajını yapıyor. Uykusunu almadıysa bile dinlenmiş görünmek için gizli silahı: yaprak yüz maskesi.

“Sakinleştirici bir maske olabilir. Maskeyi buzdolabımda tutuyorum, çünkü Mindy Kaling’in soğuk tutması gereken iki şey varsa onlar da biraları ve güzellik maskeleridir.” diyor.

Katherine Power

Kim: Clique markasının kurucu ortağı ve CEO’su

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Egzersiz

Sabah Rutini: “Egzersiz beni uyandırıyor ve bana ilham veriyor. En iyi fikirler zihnime spor salonundan eve geri dönerken geliyor.” diyor. Antrenman sonrası kahvaltısı ise genellikle bir parça kızarmış ekmek ve bir avokadodan oluşuyor. Power, ter attıktan sonra aklına gelen fikirlerini derhal eyleme geçiriyor: “Spordan sonra hemen arabama giderek notlarımı açıyorum ya da sabah 7’de beni dinleyecek birini arıyorum.” diyor.

İlgini çekebilir: Gün İçerisinde Daha Az Yorgun Hissetmek İçin 6 Adım

Lupita Nyong’o

Kim: Aktris

Uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey: Meditasyon

Sabah rutini: Lupita Nyong’o, sabah rutinini Vogue için 73 Soru videosunda ortaya koyuyor. “Uyanırım, okurum, meditasyon yaparım, egzersiz yaparım, günümü karşılarım” diyor. Bunların hepsini sabahın erken saatlerine sığdıramasa da vücudunu hareket ettiren veya zihnini temizleyen bir şey yapabilmek, onun için çok önemli.

Yardımcı kaynak: mydomaine.com Görsel: @viktoria.dahlberg

Sevgiyi yayalım! Paylaş: