fbpx

Zehra’yla Nisan Ayı Teması: Yenilen!

Herkese özlem ve kucak dolusu merhaba!

Koca bir Mart ayını geride bıraktık. Mart ayı temamızda farkındalığınızı yükseltmeniz için ”an” içindeki tercihlerinize odaklanmanızı önermiştik. Uygulaması basit bir iki minik öneride bulunmuş, ayın güzel geçmesi dileklerimizle yazımızı sonlandırmıştık. Umarım istifade ederek kendinize bir adım daha yaklaşabilmişsinizdir. Zira tüm yaşam çabamız, yaşamımıza aldığımız her şeyde kendimizi aramak ve keşfetmek üzerine işliyor.

Bazen bize işaretler veriyor yaşam; konuşuyor bir nevi bizlerle. İşte farkındalık halinde olmak bunun için de önemli aslında,  yoksa bazen o minik işaretler yanımızdan geçip gidiveriyor ve biz bambaşka bir hayat kandırmacası içinde kendimizi oyalıyoruz.

Nisan ayı doğanın doğduğu ay! Doğa ananın doğum günü…

Hatta gökyüzünün de; zira güneşin zodyakın ilk burcu olan koç burcuna geçişi de aynı zamanlara denk gelir. Doğanın yenilenmesi mart ayının sonlarında başlıyor olsa da Nisan ayında zirveye varıyor. Sanırım bu da bize kendimizi yenilemek için verilmiş en güzel işaretlerden biri. Ne de olsa biz de tabiatın birer parçası değil miyiz? En azından bana yıllarca öyle geldi. (Ben de bu ay doğmuş olduğum için olabilir mi acaba? 🙂 )

Hıdırellezler, dilekler tutmalar, bahçe işleri, evde bahar temizlikleri, diyete başlamalar, detokslar, zayıflama ve bedeni yenilemek için uygulanan bazı programları içeren kamplar… Tüm bunlar yenilenmek ve tazelenmek için değil mi?

O halde bu ay tam anlamıyla bir yenilenme ayı!

Bedeni, zihni, evleri ve hatta dostlarla, aileyle ilişkileri de gözden geçirip yenileme zamanı…

İşte yenilenmenin dört adımı:

Değerlendirme

Öncelikle yaşamımızın hangi noktası veya noktalarında yenilenmeye ihtiyaç duyuyoruz güzelce düşünüp değerlendiriyoruz.

Not alma

Elimize kalem-kağıt, ajanda defter vs alıyoruz. Her adımda notlar almak, hayatımıza dahil etmek istediklerimizi kalıcı bir şekilde geçirmek adına çok önemli.

Planlama & Uygulama

Düşünüp, karar verip istediklerimizi, niyetimizi açıkça belirterek yazıyoruz. Yol haritamızı kendimize en uygun şekilde planlıyor, takvimimizi oluşturuyor, ardından uygulamaya koyuluyoruz.

Bunun için daha önce bahsettiğimiz zinciri kırma metodunu deneyebilir, veya yeni bir şeyi alışkanlık haline getirmek için uygulamamız gereken adımları anlattığımız yazıyı inceleyebilirsiniz.

Tadını çıkarma

Uygulamayı başardığımız her notun yanına bir tik atıp, kendimizle gurur duyup, kendimize teşekkür ediyoruz. Zaferin tadını çıkarmayı unutmuyoruz. Son olarak, yeni dilekler tutmayı ve gülümsemeyi de ihmal etmeyelim.

Yenilenip, enerjinizin yükseldiği muhteşem bir nisan ayı dilerim…

Sevgiler

Bunlar da ilgini çekebilir:

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir