fbpx

4 Adımda Kristal Kullanım Kılavuzu: Mutluluk, Aşk, Bereket ve Sağlık İçin Kristalleri Nasıl Kullanırız?

Dünya tarihinde milyonlarca yıldır varlığını sürdüren kristaller ve doğal taşlar “bilgelik koruyucuları” olarak adlandırılır. Bu koruyucular güzellik ürünlerinde kullanılıyor, evlerde ve yoga stüdyolarında sergileniyor ve şifa enerjileri nedeniyle mücevherlere işleniyorlar. Yogilerden, hayatında hiç meditasyon yapmayan insanlara kadar, birçok kişi kristallerin gücünü fark edip kullanmaya başladı. Siz niye kullanmayasınız?

 “Bazı insanlar kristallerin ve doğal taşların biraz sıkıcı ve uç olduğunu düşünebilir, ama bana güvenin. 28 yıldır kristalleri inceliyorum ve kullanıyorum. Sayısız müşteriye kristallerin enerjimizi nasıl tamamen değiştirdiğini anlattım. Zihni ve bedeni iyileştirmenin bir yolu olarak kristallerin gücünü küçümsemeden önce bu deneyime kendinizi bir kere açın.” -Kristallerin şifası üzerinde çalışan Heather Askinosie

Yaşamınıza daha fazla pozitif enerji katmakla ilgileniyorsanız bu rehber çok işinize yarayacak! Başlamadan önce kristaller hakkında daha fazla bilgi almak için şu yazıyı okuyabilirsiniz: Kristallerin ve Doğal Taşların Gücüyle Kendini Mucizelere Aç

Adım 1: Doğru kristali seçmek

Bazen yakışıklı prensinizi bulmak için birçok kurbağa öpmek zorunda kalırsınız; aynısı kristaller için de geçerlidir. Doğru kristali görür görmez “işte bu!” diyebileceğiniz gibi, bu süreç biraz vaktinizi de alabilir. Ayrıca iki kristal renk, şekil ve boyut olarak birbirine tıpatıp benzer görünse bile bu sizin için aynı enerjik etkiye sahip olacağı anlamına gelmez. Tamamen içsel rehberinize güvenmeniz gerekmektedir; o sizin için hangisinin doğru olduğunu söyleyecektir.

İnsanlar gibi, kristaller de benzersizdir ve  hepsinin farklı bir hikayesi vardır. Örneğin:

Selenit zihinsel berraklık getirir ve negatif enerjiyi vücuttan uzaklaştırır.

Sitrin niyetleri gerçekleştirmek için mükemmel bir yardımcıdır.

Her taşın kendine has bir titreşimi vardır, bu nedenle hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermeden önce araştırıp deneyimlemek gerekir.

“Müşterilerimize her zaman şifa özellikleri yerine bir kristalin rengine, şekline ve boyutuna odaklanmalarını söyleriz. Çoğunlukla, görsel olarak çektikleri kristal, ihtiyaç duydukları enerjiye sahiptir. İnternet üzerinden satın almaktan ziyade yerinde alışveriş yapabiliyorsanız yapın ve kristali elinizde tuttuğunuzdan emin olun; böylece üzerinizdeki etkisini gerçekten hissedebilirsiniz.” -Heather Askinosie

Adım 2: Sizden önceki enerjilerden arındırın

Kristalinizi seçtikten sonra, sizden önce ona dokunan birçok elin enerjisini temizlemek için temizlemeniz önemlidir. Yeni bir kristal aldığınızda temiz suyun altına tutun ve daha sonra birkaç saat güneş veya ayın ışığını alabileceği bir yere yerleştirin. Sonra eğer yapabiliyorsanız bir miktar adaçayı yakıp, kristali bu dumana tutun. Son olarak, mecburi olmamakla birlikte, kristalde kalan enerjiyi temizlemek için, onu yüksek titreşimde müziğin olduğu bir odaya yerleştirebilirsiniz. (Bunun için Spotify’da çalma listeleri mevcut.)

Adım 3: Niyetinizi belirleyin

En eğlenceli bölüme geldik; niyetinizi kristalin enerjisine göre ayarlamak! Bu basit ritüeldeki güç, kristalin içinde değil, sizdedir. Yani keramet sizde. 🙂 Kristali elinizde tutun, sessizce oturun ve derin bir nefes alın. Önce nefesinize odaklanarak rahatlamaya çalışın. Sonra niyetinize odaklanın. Hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz niyetinizi söyleyin. Bunu içinizden de söyleyebilirsiniz; ancak yüksek sesle konuşmanın daha güçlü bir enerji yarattığını biliyoruz. 🙂

Kristalin enerjisiyle daha güçlü, daha merkezinizde hissedeceksiniz.

Adım 4: Kristalinizle her gün çalışın

Kristalleri kullanmanın düzinelerce yolu vardır; sizin için en doğru yolun hangisi olduğunu merak ediyorsanız sezgilerinize kulak verin. Meditasyon yaparken onları ellerinizde tutabilir, huzurlu rüyalar için geceleri yastığınızın altına yerleştirebilir veya çakralarınızın her birine hizalayıp dengeli hale gelmek için kullanabilirsiniz. Liste sonsuzdur, bu nedenle yaratıcı olun.

Bir sonraki yazıda hangi kristalin ne için yardımcı olduğunu da konuşalım mı?

Bunlar da ilgini çekebilir:

Yardımcı kaynak: https://www.mindbodygreen.com/0-23415/how-to-use-crystals-to-manifest-health-happiness.html

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK’i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler ve Halkla İlişkiler bölümlerinin mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kişisel gelişimin mucizevi dünyasına girdi. KİK’in kurucu editörlüğünü üstlenmekle birlikte, NLP uygulayıcılığı ve Yaşam Koçluğu yapıyor. İzmir’de yaşıyor. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir