fbpx

Kristallerin ve Doğal Taşların Gücüyle Kendini Mucizelere Aç

İlk bakışta kristallerin ve doğal taşların enerjilerinin olması, bize şifa vermesi fikri çok uçuk bir fikirmiş görünebilir.

Atomun yapısı üzerine yapılan araştırmalar, tüm evrendeki her şeyin enerjiden oluştuğunu ortaya koydu. Bir mobilya parçası ya da kafanızdaki saç gibi katı nesneler bile, en temel seviyelerde, yalnızca enerji titreşimleridir. Gözünüzle görmüyor olabilirsiniz; ancak kristaller ve vücudunuzdaki hücreler aynı tür enerjiden oluşur.

Kristallerin gücüyle ilgili ilk bilimsel kanıtlardan biri, IBM’de bir bilim adamı olan Marcel Vogel’in yaptığı çalışmadır. Kristalleri mikroskop altında görüntülerken şekillerin, düşündüğü şeyin şeklini aldığını fark etti. Muhteşem değil mi? Bu titreşimlerin, moleküller arasındaki bağların sürekli olarak birleştirilmesinin ve sökülmesinin bir sonucu olduğunu varsaydı. Ayrıca kuvars kristalinin metafiziksel gücünü test ederken kayaların, kasetlerin ses kaydetmek için kullandıkları manyetik enerjiye benzer bir sistemle düşünceleri saklayabileceğini kanıtladı.

Bilim adamları kristallerin doğal enerjisini nasıl kullanacaklarını çoktan keşfettiler; dolayısıyla bu kristallerinin enerjik özellikleri modern teknolojimizde de yaygın olarak kullanılmakta.

Siz neden kullanmayasınız?

Kaynak: jojotastic.com

Niyetleriniz ve yaşamınızda oluşturmak istedikleriniz için kristaller harika araçlardır.

Güneş, Ay ve okyanusların enerjisinden yararlanan, güçlü titreşimleri olan bu taşlar bedenimizle temas ettiğinde veya bulunduğumuz ortama yerleştirildiğinde bizimle bağlantı kurarak yeryüzüyle olan bağımızı kuvvetlendirir. Geliştirdiğimiz her düşünce ve niyetle eşleşir, pozitif titreşimleri arttırır. Bu sihirli titreşim dünyasında, kristallerin enerjisi ruhsal yolculuğunuzda size yardımcı olur, niyetinizi tutmaya ve Dünya’ya olan bağlantınızı hatırlatmaya çalışır.

Tıpkı mıknatısların çekme ve itme için enerji kullanması gibi, kristaller de aynı mantıkla enerjiyi kullanır. Vücudunuzun belirli bölümlerinin üzerine belirli kristalleri yerleştirdiğinizde, enerjiniz, kristalin özelliklerine ve enerjisine uygun olarak dönüşür, titrer, hareket eder ve kayar.

Migrenlerden kaygıya ve ötesine kadar her şeyi iyileştirmek için kristalleri kullanabilirsiniz. Bu kristaller ayrıca meditasyon uygulamalarınızı hızlandırabilir, yedi çakranızı hizalayabilir ve hatta doğru koşullar altında trans haline geçmenizi kolaylaştırabilir. Doğru uygulamada doğru kristal veya taştan elde edebileceğiniz şifa türleri veya seviyesinin bir sınırı yoktur.

Kaynak: @mariahklyons

Zihninizin, bedeninizin veya ruhunuzun bazı yönlerini iyileştirmek istiyorsanız, kristallerle iyileşmenin, enerjinizi dönüştürmenin ve dengesizliği çözmenin temel üç yolu vardır:

Temizleme

Kristaller, vücudunuzdaki bazı enerji türlerini emme kabiliyetine sahiptir. Bir mıknatısın küçük metal talaşlarını toplayabilmesi gibi, iyileştirici bir kristal de vücudunuzdaki negatif enerjiyi emebilir.

Enerji Verme

Kristaller aynı zamanda rezonans frekanslarını ileterek enerjiyi bedeninize, zihninize veya ruhunuza iletebilir. Bu, elektriğin enerjiyi bir nesneye iletirkenki işleyişine benzer. Yani bir kristal, kuantum alanından çektiği enerjiyi kendi enerji alanınıza gönderebilir. Endişelenmeyin, elektrikten farklı olarak kristal enerjisi acılı ve tehlikeli değildir. 🙂

Dengeleme

Hiç dikkat ettiniz mi? Dünyamız çok simetriktir. Ağaçlardaki yapraklara ve hatta vücudunuza bakın. Gezegenimizin enerjisi aynalı bir düzende hizalar. Bazen, enerjiniz yanlış hizalanmış ve dengesiz olabilir. Kristaller, enerjimizdeki bu uyumsuzluk alanlarını dengelemek için yukarıda belirtilen çekme ve itme özelliklerini kullanır.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Yardımcı kaynak: consciouslifestylemag.com

Görsel: @annietarasova

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK'i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir