fbpx

Ona Aşık Olduğunu Gösteren 4 İşaret

Aşk nedir? Genel olarak sosyal medya, filmler ve popüler kültür; onu midende uçuşan kelebeklerle tanımlar. İnanılmaz bir histir hani.. Müziği duyman, ışığı görmen gerekir; bulutların üzerinde bir yerlerde.. Peki, ya yapamazsan? Bu gerçekten aşık olmadığını mı gösterir?

Kısa cevap: Hayır. Aşık olmak, farklı anlamlara gelebilir ve bambaşka şekillerde hissedilir. Dahası, bu sevgi zaman içinde gelişir, evrilir.

İlişkiler de mevsimler gibidir. İç içe, döngülerle dolu ve her biri kendine özgü…

“Ay seviyo mu? Acaba evlenecek miyiz? O benim ruh eşim mi ki?”

Onca iniş çıkış arasında deneyiminin gerçek aşk olup olmadığını gösteren birkaç işaret var aslında.

Gel azıcık gıybet yapalım, sade bi kahveni içerim!

three women sitting on brown wooden bench

1. Onu görünce rahatlıyorsan…

Ne diyeceğim bak; çalışmalar, sevgilisinin fotoğrafını görenlerin anında rahatlatıcı bir rüzgarın etkisiyle gevşediğini gösteriyor. Tabii ki bu, sevginin her derde deva olduğu anlamına gelmez. Çaresiz derdinin sebebi belli mi? Dermanı nerede arayalım, söyle doktor!

O yanındayken acı, stres uzaklardaysa; onu gördüğünde gözlerinin içi gülüyorsa; maşallah diyelim canım. Gerçek sevgiye giden yolda ilk kutucuğa tik atabilirsin.

2. Yeni şeyler denemek istiyorsan…

Hiç yeni birini bulan ve tamamen farklı bir insana dönüşen bir arkadaşın oldu mu? Aşık olmak çoğu zaman konfor alanından çıkıp yeni aktiviteler denemek isteyeceğin anlamına gelir. Kendini yıllar sonra ilk kez bir koşuya çıkmaya ya da dünyayı gezmeye yakın hissediyorsan, bu, aşık olduğun anlamına gelebilir. Hadi yine iyisin. 🙂

Dip Not: Birlikte yeni şeyler deniyorsanız bu inanılmaz bir işaret!

Dip Not 2: Tamamen yeni bi insana dönüşen arkadaşın vardı ya, onun dedikodusunu yapmayı bırak artık. O güzel enerjini kendine ver.

3) Onun mutlu olmasını istiyorsan…

O sevinsin diye tabağındaki son lokmayı paylaşmak, mutlu olsun diye minik fedakarlıklar yapmayı öğrenmek… Hayra alamet değil, ben sana söyleyeyim… N’oldu özgür kız? Ateş bacayı sardı mı ne?

4) Dilinin ucuna iki kelime geliyorsa…

“Seni seviyorum” dilinin ucuna kadar geliyorsa, durup dururken onu sevdiğini söylemek istiyorsan; bu DOĞRUDUR. O kadar!

Bana bak, sana iki çift lafım var. İşin geyiği, gıybeti bi yana; sana gerçeği söyleyen tek şey var aslında: Kalbin…

Cevabı dışarda arama, için “o” diyorsa o’dur. Hayat çok kısa, kalbini aç yaşama. Doğayı sev, ağacı koru, bizi takip et! “Bi gün evlenir miyiz ki?” dediğin arkadaşa da selamımızı söyle! Hayat bir gündür, o da bugündür!

Öptüm, sarıldım.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

Özgür doğasını arayan vahşi bir ruh. Ankara Fen Lisesi ve ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu. Hayallerinin peşinden giderek kendi Dijital Pazarlama Danışmanlığı şirketini açtı. Kavun, Sütlaç ve Bebe’nin annesi. İlişkilerle, kadın ve erkeğin özüyle kafayı bozmuş. Zekanın sadece özel durumlarda kullanılması gerektiğini bilir. Masallara ve kedilerinin sihrine inanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir