Hayatı Yaşanır Kılmak İstiyorsan Bunu Yapmak Zorundasın

En son ne zaman kendinle başbaşa kaldın?

Hayır , gerçekten.

Ne zaman bir kafeye gidip kendine bir şeyler ısmarladın? Ne zaman en sevdiğin restaurantta yer ayırtıp kendini yemeğe çıkardın? Ne zaman çok sevdiğin yerlere tek başına gittin? Ne zaman bi kadeh kaldırdın kendine?

Peki en son bunu yaptığında kimdin?

Diyorum ki kalabalığın içinde kendimizi kaybediyoruz. Ondan bi’ fikir, bundan bi tavsiye derken kendimiz ne hissediyoruz, ne düşünüyoruz, neyi seviyoruz, hangisi bizim fikrimiz, hangisi başkasından etkilendiğimiz bir düşünce, hepsi birbirine giriyor… Bir süre sonra başkaları gibi davranmaya, başkaları gibi düşünmeye, başkaları gibi konuşmaya başlıyoruz belki de. Bu bir ayıp değil, bu insanoğlu için çok normal. Asimile olmak çok kaba ve abartılı bir tabir belki. Fakat ayak uydurmaya, uyum sağlamaya meyilliyiz biz.

İşte bu yüzden, uyum sağlamadan önce, kalabalıktan uzakken, sadece bizken kim olduğumuzu unutmamak lazım.

Bir insanın kendinden sıkılmasından daha korkunç ne olabilir bu hayatta?

Kendinden bile sıkılan insan neyden sıkılmaz ki? Evet korkunç diyorum çünkü eninde sonunda kalacağımız kişinin kim olduğunu zannediyoruz? Kendimizle kalacağız. Günün sonunda, mesainin sonunda, biten o ilişkinin sonunda, her şeyin sonunda kendimizle kalacağız. Bu hayatı yaşanabilir kılmak istiyorsak kendimizden sıkılma lüksümüz yok bizim.

Siz kendinizden sıkılanlardan olmayın.

Siz koşullardan bağımsız olun.

Siz kimsenin ilgisine ve sevgisine muhtaç olarak geçirmeyin günlerinizi.

Siz, siz olun ve kendinizle kalmaktan çok ama çok keyif alan biri olun.

Sevgiyi yayalım! Paylaş:
Avatar photo

Lisans eğitimini İngilizce Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlayan Ceren, mezun olduktan sonra kurumsal firmalarda çalışma hayatına başladı. Bütünsel iyilik haline olan tutkusuyla, geniş kitlelere iyi yaşam yolculuğunda ilham olmak istedi. 2018 yılında, alanında uzman kişilerin wellness dünyasındaki bilgi ve deneyimlerini paylaştığı KİK platformunu kurdu.