fbpx

KİK Sonbahar Bucket Listesi: Sonbaharın Tadını Çıkar

Sıcak kumlardan serin sulara atlanan kıpır kıpır günler bitti. Şimdi sırada sıcak kahvelerle oturulan bir cafede burnuna gelen yağmur kokusuyla, hafif hafif esen rüzgarla huzur bulma vakti…

Hal böyle olunca sonbaharın hakkını vermek için bir Bucket List yapmazsak ayıp olmaz mıydı? Olurdu….

İster yaz insanı olun, ister kış, aşağıdaki görevleri tamamladığınızda sonbaharı çok seveceğinize adımız gibi eminiz!

Hazırsanız başlıyoruz.

Yeni bir kitaba başla!

Sonbaharın tatlı esintisinde elinde sıcak kahvenle bir kitaba dalmaktan daha güzel çok az şey var şu hayatta. Okumayı çok istediğin kitapların bir listesini çıkar ve bir tanesiyle başla hadi.

Source: @mylittlebooktique

Gerçekten güzel kokan mumlar bul ve mum ışığında en az 5 dakika meditasyon yap.

Lavanta, sandal ağacı, vanilya? Hangisi senin kokun?

En sevdiğin mumları yak. Gözlerini kapat, aklından geçip giden düşünceleri izlemeye koyul. Zihnini sakinleştir, anda kal. Zihninin sürekli bir şeyler düşünmekten ne kadar yorgun düştüğünü görünce çok şaşıracaksın.

Gerçek bir sıcak çikolata hazırla.

Öyle kolaya kaçmak yok. Tarifi buradan bulabileceğin, kendi ellerinle yaptığın sıcak çikolatadan bahsediyoruz.

İster sevdiklerinle paylaşırsın ister kendi başına tadını çıkarırsın orasını bilemeyiz. Ama içerken sonbaharı iliklerine kadar hissedeceğinden eminiz.

Nostaljik bir romantik-komedi gecesi!

Ah eski romantik komediler…  Selam olsun sana Notting Hill.

Bir gecenizi klasik bir romantik komedi filmi izleyerek geçirin. İçinizi sıcacık yapacak bu filmin yanında şarabınız veya kahveniz, loş ışığınız ve yumuşacık battaniyeniz size etmekten büyük zevk duyacaktır.

Dolabını gözden geçir, kullanmadıklarını bağışla.

Yaz bitti. Açılın tiril tiril elbiseler. Artık yumuş yumuş kazakların, atkıların, sıcak çorapların vakti. Hazır dolabını açmışken, kullanmadığın kıyafetleri gözden geçir. Kendine dürüst ol; o kazağı gerçekten de giyecek misin? En son giydiğinde yıl kaçtı? Eğer kullanmayacaksan ihtiyacı olan birine vermeyi dene. Bırak gerçekten kullanacak birinin dolabında olsun.

Bir kamp ateşi yak!

Biraz zorlaştıralım mı? En sevdiğin insanları topla ve bir kamp ateşi yak.

Hazır ateşin etrafında toplanmışken tüm klişeleri yerine getirmek adına yanınıza marshmellow almayı unutmayın. Bu sonbaharın en unutulmaz anlarından biri olacak, göreceksiniz.

Bir doğa yürüyüşüne çık.

Zihnini boşalt, anda kalmaya çalış ve turuncunun, serin havanın, ayağının altında çıtırdayan kuru yaprakların, temiz havanın tadını çıkar.

Bir atkı örmeyi dene.

Örgünün insan zihnini ne kadar rahatlattığı ve boşalttığı konusunda hiçbir fikrim yoktu; ta ki öğrenene kadar. Her ne kadar üç kıştır aynı kazağı bitirmeye çalışsam da bu sefer kararlıyım. 🙂 Siz benim gibi kazağa girişmeyin, kendinize kışın boynunuzdan çıkarmayacağınız harika bir atkı örün ve zihninizi boşaltın.

Mükemmel olmasına gerek yok, sizin olması yeterli…

Instagram üzerinden #kikbucketlist hashtagiyle fotoğraflarını ve deneyimlerini bekliyoruz!

Harika bir sonbahar diliyoruz!

Bunlar da ilgini çekebilir:

Kapak görseli: Harlowe James

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK'i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir