fbpx

Eviniz/Odanız İçin İlham Veren Dekorasyon Önerileri

Bir insanın üretken, mutlu ve huzurlu olmasında ortamın payının ne kadar büyük olduğunu görseniz şaşardınız!

Hatta küçük bir test yapalım; hadi çalıştığınız veya yaşadığınız yeri toplamayın. Evet doğru duydunuz, özen göstermeyin, toplamayın, dağıtın, karıştırın ve kendinizi orada nasıl hissettiğinize bir bakın.

Yaşadığınız alan modunuzla birebir ilişki içerisinde miymiş?

İşte bu yüzden sizin için minik bir saha araştırması yaptım, aşağıdaki ürünlerle bulunduğunuz yeri bambaşka bir ortama çevirip modunuzu değiştirebilirsiniz!

Düzenlemeyle başlayalım!

Düzeni oturtamadığımız ortamın iyi görünmesini sağlamak zor olacaktır. Benim ortamda tahammülümün en düşük olduğu olay göz yorulması… Gözlerim kıymetli anlayacağınız. 🙂 Dolayısıyla çözümü de kutularda ve sepetlerde buldum. Bir şeyleri birleştirip kutulara ayırmak benim için adeta bir terapi!

H§M HOME

Örme Sepet – Natürel

64, 99tl


H§M Home

Çamaşır Sepeti

59,99tl


İKEA – MOTORP

kapaklı kutu, palmiye yaprağı

34,90tl


İKEA – SKUBB

kutu seti, beyaz

37,99tl

 

Biraz yeşil, biraz canlılık!

Bitkiler size canlı olduğunuzu hissettirir, sakinleştirir. Bulunduğunuz ortamlarda bitki yetiştirmekten çekinmeyin. Instagram’da ve şu videoda pozitif enerji veren, kapalı ortamlara iyi gelen bitkilerden bahsetmiştik.

Birçok yerden canlı bitki edinebilirsiniz, eğer ortamınız buna müsait değilse İKEA’da gerçeğe çok yakın yapay bitkiler bulabilirsiniz…

İKEA – FEJKA

yapay bitki, kaktüs

22,99tl


İKEA – FEJKA

yapay saksı bitkisi, çim

39,99tl

Her yer ışıl ışıl olsun, içimiz gibi: doğru ışıklandırma!

Sizi bilmem ama benim için doğru ışıklandırma çok ama çok önemli. Ortamınızdaki ışıklandırmanın sizi rahatsız etmemesi adına ne çok loş, ne de çok aydınlık olmaması gerekiyor.

Aksi takdirde ya görmek için gözlerinizi kısmaktan, ya da gözlerinizi alan aşırı ışığı görmemek için bakışlarınızı aşağı çevirmekten başınız ağrır; demedi demeyin…

Tchibo

Transparan Mandallı Led Işık Zinciri

Tchibo

Mavi Bej Beyaz Led Işık Zinciri

69,95tl

H§M HOME

cam kapta kokulu mum – sandal ağacı

16,99tl

 

İlham dolu çerçeveler, hatıralar, bi’ şeyler…

Az kalsın unutuyordum… Size kim olduğunuzu, hayallerinizi, sevdiklerinizi hatırlatacak çerçeveler ve panolar olmazsa olur mu? Olmaz. Hiçbir şeyden hatrım yoksa şurada ilham/vizyon panosu yapın diye bas bas bağırdığım günlerin hatrına bir pano oluşturun! 🙂 Bkz: Vizyon Panosu Yapımı ve İpuçları

Tüm kırtasiyelerde bulabileceğiniz bir mantar pano edinip üzerine size ilham verecek cümleleri, görselleri, size iyi gelen insanlarla fotoğraflarınızı koyabilirsiniz. Benim neredeyse her videoda arkamda gördüğünüz pano işte bu işe yarıyor. 🙂 Bir de stradivarius’tan aldığım bir metal pano vardı ama şu aşağıdakini görmüş olsaydım kesinlikle bunu tercih ederdim. 🙁

Tchibo

Altın Rengi Duvar Panosu

89,95tl

 

Şimdilik bu kadar.

Bulunduğunuz her yere kendinizden parçalar koymayı, ışıltılınızdan serpmeyi ve…

…sizi sevdiğimi unutmayın!

Sevgiyi yayalım! Paylaş:

KİK'i bizimle tanıştıran Ceren, Uluslararası İlişkiler mezunu. Rüzgarı arkasına alarak kurumsal hayatı bırakıp hayallerine koşan klişe(!) bir öyküsü var. Bilinçaltı Dönüşüm Programı, NLP ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamlayarak sevdiği işi yapmak için kollarını sıvadı. Şimdi, insanlara daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu hatırlatmakla meşgul. Hayvanlara aşık; bir köpeğin güzelliğinden gözleri kolaylıkla dolabilir. Hava durumuyla ruh hali paralel olarak değişir. Her duyguyu hakkını vererek yaşamaktan, durmadan konuşmaktan ve sabah uyandığında kahve içmekten asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir